Połącz się z nami

Newsroom

Szansa dla ubogich mieszkańców Chicago. 5tys rodzin otrzyma 500$ co miesiąc przez rok. Rusza loteria ze wsparciem

Opublikowano

dnia

W ramach pilotażowego programu o wartości 31,5 miliona dolarów przeprowadzona zostanie loteria, aby wyłonić 5000 gospodarstw domowych o niskich dochodach. Plan pomoże w ustaleniu, czy zapewnienie powszechnego dochodu podstawowego — 500 dolarów za miesiąc przez rok — może zmniejszyć skrajne ubóstwo w Chicago. Weź udział w loterii jeśli się kwalifikujesz!

Program pomocy pieniężnej jest otwarty dla dorosłych mieszkańców Chicago, którzy ponieśli trudności ekonomiczne podczas kryzysu koronawirusa i których dochód gospodarstwa domowego jest równy lub niższy niż 250 procent federalnego poziomu ubóstwa, który wynosi 57 575 USD dla rodziny składającej się z 3 osób.

„Dzisiejsze ogłoszenie ma na celu wspieranie naszych mieszkańców, którzy wciąż walczą o wiązanie końca z końcem” – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot.

„Nasz innowacyjny, comiesięczny program pomocy gotówkowej pomoże ustabilizować i zapewnić dobre samopoczucie mieszkańcom, którzy zmagali się z problemami finansowymi zarówno przed pandemią, jak i w jej trakcie. Zależy mi na dalszym niesieniu ulgi najbardziej dotkniętym społecznościom naszego miasta i nie mogę się doczekać jego wprowadzenia tę nową inicjatywę tak szybko, jak to możliwe, wraz z naszymi najnowszymi reformami kar i opłat oraz innymi priorytetami Chicago Recovery Plan.”- dodała burmistrz.

Mieszkańcy Chicago mogą uzyskać więcej informacji na temat programu i rozpoczęcia procesu składania wniosków na kwiecień, rejestrując się na stronie internetowej miasta.

REKLAMA REKLAMA

Lightfoot ogłosiła również, że wnioski o pomoc w dwóch innych programach pomocy pieniężnej; Domestic Worker Relief Fund i Chicago Resiliency Fund 2.0, będą przyjmowane w kwietniu.

W tym roku budżet miasta obejmuje 4,8 miliona dolarów na jednorazową dotację w wysokości 500 dolarów dla pracowników domowych i 10,7 miliona na jednorazowe dotacje w wysokości 500 dolarów dla mieszkańców, którzy zostali wykluczeni z wcześniejszych federalnych wypłat ulg stymulacyjnych. Urząd Miasta nie podał szczegółów, kto kwalifikuje się do tych programów.

Również od 1 kwietnia kierowcy o niskich dochodach będą mogli uczestniczyć w programie pilotażowym Clear Path Relief, który pozwala ludziom spłacić pierwotną kwotę grzywien nałożonych w ciągu ostatnich trzech lat bez dodatkowych kar. Kierowcy o niskich dochodach również byliby w stanie zapłacić 50 procent mandatów drogowych. Program pozwala również osobom, które mają wygasłe naklejki miejskie na samochodach, „naprawić” problem, kupując naklejkę bez płacenia mandatów.

 

 

Źródło: patch
Foto: You Tube, istock/Halfpoint

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej

News Chicago

Msza Św. z okazji 41 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Opublikowano

dnia

Autor:

13-go grudnia 2022 roku przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Komunikat Koła Solidarność Chicago:

Z okazji tej smutnej rocznicy, z inicjatywy Koła Solidarność w Chicago będzie odprawiona Msza Św. w intencji Naszej Ojczyzny Polski oraz wszystkich, którzy stracili życie w jej obronie.

Msza Św. w wyżej wymienionych intencjach zostanie odprawiona w kościele Św. Trójcy pod adresem 1118 N. Noble St. Chicago IL 606-42, 11 grudnia w niedzielę o godzinie 10.00AM.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie instytucje, organizacje, młodzież oraz całą Polonię. Po dodatkowe informacje prosimy dzwonić: 708 254 2355.

REKLAMA REKLAMA

W imieniu zarządu Koła Solidarność w Chicago

Bogdan Strumiński

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Lista kandydatów na stanowisko burmistrza Chicago w wyborach 28 lutego

Opublikowano

dnia

Autor:

Komunikat Rady Wyborczej Chicago z listą kandydatów startujących na stanowisko burmistrza Chicago w przyszłym roku, przesłała dyrektor Komisji Wyborczej d/s Polonii, Monika Myśliwiec-Gałuszka.

Wiadomość od Maxa Bevera, Dyrektora ds. Informacji Publicznej, z poniedziałku, 28 listopada:

„W załączniku znajduje się końcowa lista kandydatów, którzy zgłosili się do głosowania w wyborach samorządowych w Chicago 28 lutego 2023 r.

Potwierdzam, że nie zgłosili się dzisiaj żadni dodatkowi kandydaci z 14. Okręgu.

REKLAMA REKLAMA

Ponieważ kandydat Garcia był jedynym kandydatem na burmistrza, który złożył dziś wniosek między 4:00PM a 5:00PM, ma pojawić się jako ostatni na karcie do głosowania w tym wyścigu.

Dostęp do raportu oraz wszystkich dodatkowych harmonogramów i ogłoszeń publicznych można uzyskać tutaj:

https://www.chicagoelections.gov/en/petition-filing-and-objection-information.html „

Max Bever (he/his)

Director of Public Information

Chicago Board of Elections

773.782.0971 (cell)

312.269.7857 (office)

mbever@chicagoelections.gov

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu