Połącz się z nami

News Chicago

Nalot FBI na ośrodek testujący COVID LabElite w Norwood Park. Agenci prowadzą dochodzenie

Opublikowano

dnia

FBI dokonało inspekcji w ośrodku testowym COVID w Chicago, na północnym zachodzie miasta. Agenci federalni wkroczyli do LabElite, znajdującego się przy Northwest Highway. Rzecznik agencji wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „FBI prowadzi obecnie autoryzowaną przez sąd działalność organów ścigania w tej okolicy.”

Dziesiątki agentów, w tym z FBI, Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych oraz Biura Prokuratora Generalnego stanu Illinois, wkroczyło do siedziby LabElite w Norwood Park z nakazem przeszukania.

„Wyjrzałem przez okno i po prostu widzę procesję samochodów i widzę FBI”- mówi Mel Connolly, mieszkaniec. „I myślę, co się tutaj dzieje?”

Władze nie poinformowały, dlaczego przeprowadziły nalot. Rzecznik LabElite oświadczył, że firma pracuje nad rozwiązywaniem skarg dotyczących opóźnionych wyników testów po grudniowym skoku Omicron. Firma prowadzi samodzielnie oraz współpracuje z kilkoma miejscami przeprowadzania testów na COVID i otrzymała miliony dolarów od rządu federalnego na tą działalność.

Rzecznik LabElite poinformował, że firma zerwała kontakty z niektórymi operatorami podobnych ośrodków i obwiniła opóźnienia w dostarczaniu wyników testów wynikłymi problemami z wysyłką poprzez FedEx.

„Przyznajemy, że w grudniu niektóre wyniki testów nie pojawiły się na czas, a to jest dalekie od naszych ścisłych zasad działania” dodał rzecznik.

„Departament Sprawiedliwości i inne organy ścigania, w tym władze stanowe, biorą na cel oszustwa związane z COVID. Jest to wyraźnie to, co tutaj robią. Nie wiemy, co z tego wyniknie, ale jest to część ogólnokrajowych wysiłków, aby naprawdę zwalczyć niewłaściwe postępowanie z udziałem COVID” – oświadczył Gil Soffer, analityk prawny ABC7.

Na początku tego roku Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois ogłosił, że bada Northshore Clinical Labs, które nie jest powiązane z NorthShore University HealthSystem, oraz O’Hare Clinical Lab, które nie jest połączone z lotniskiem, w związku ze skargami, które ich pacjenci złożyli w związku z nieotrzymaniem na czas wyników lub nieotrzymaniem ich wcale.

Z kolei prokurator generalny stanu Minnesota ogłosił pozew przeciwko Centrum Kontroli COVID z siedzibą w Rolling Meadows, zarzucając fałszywe, oszukańcze postępowanie w klinikach testujących COVID w setkach miejsc w metropolii Chicago i Środkowym Zachodzie.

Prokurator generalny stanu Illinois wydał oświadczenie w sprawie nalotu na LabElite:

„Prokurator generalny Raoul jest całkowicie zaangażowany w ochronę mieszkańców przed tymi, którzy próbują czerpać zyski ze śmiertelnej pandemii COVID-19.”

„Jesteśmy w stałym kontakcie z mieszkańcami stanu Illinois, którzy kontaktują się z naszym biurem ze skargami dotyczącymi lokalizacji, w których przeprowadzane są testy na COVID w całym stanie. W rezultacie dzisiaj śledczy z biura Prokuratora Generalnego i inni partnerzy organów ścigania podejmują działania. Nie będziemy komentować aktywnych dochodzeń, ponieważ pracujemy nad pociągnięciem do odpowiedzialności osób, które dopuszczają się niezgodnego z prawem postępowania.”

 

Źródło: abc7

Foto: You Tube, istock/tankist276

News USA

Zatankuj swój plecak na drogę krakersami serowymi w oryginalnym Cheez-It Stop

Opublikowano

dnia

Autor:

Tymczasowy przystanek na odpoczynek nazwany „największą, najbardziej tandetną przydrożną atrakcją, jaka kiedykolwiek zdobiła ukochane autostrady Ameryki” znajduje się przy pustynnej autostradzie w Kalifornii – i jest zbudowany specjalnie dla miłośników Cheez-It. Możesz tu zatankować za darmo przekąski na drogę firmy Kellog.

Cheez-It Stop został otworzony tylko na tydzień, między 5 a 11 czerwca, podała firma Kellogg, która jest producentem marki krakersów serowych.

Ograniczony czasowo przystanek drogowy jest również wyposażony w pierwszą w swoim rodzaju stację paliw: pompę Cheez-It, która pompuje „strumień torebek Cheez-It prosto w okno samochodu”.

„Dlaczego? Bo czym jest podróż bez krakersów Cheez-It do przekąszenia? Jest to nie tylko absurdalnie pyszny wynalazek, ale także całkowicie bezpłatny dla odwiedzających” – ogłosiła firma.

Wewnątrz Cheez-It Stop podróżnicy znajdą alejki zaopatrzone w nostalgiczne przedmioty kolekcjonerskie, tandetne pamiątki i różne smaki krakersów Cheez-It, podała firma.

Wielu fanów Cheez-It uwielbia podróżować i nigdy nie ruszają w drogę bez swoich ukochanych krakersów,  powiedziała w oświadczeniu Erin Storm, starszy dyrektor marki Cheez-It.

Pierwsza pustynna placówka firmy ma wzbogacić emocje letnich podróży.

Cheez-It Stop jest otwarty od 10:00AM do 6:00PM. Znajduje się przy 61943 Twentynine Palms Highway w Joshua Tree w Kalifornii.

Wg firmy Kellog jest „idealnie położonym pustynnym miejscu dla fanów, którzy chcą przejechać 128 mil z Los Angeles lub 168 mil z San Diego”.

Źródło: fox35orlando
Foto: Kellog company
Czytaj dalej

News Chicago

Kije bejsbolowe wypełnione piwem po brzegi, umilają fanom kibicowanie na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago jest wiele miejsc, gdzie możesz napić się piwa. Trunek, wraz z prażonymi orzeszkami ziemnymi jest także tradycyjnym dodatkiem do oglądania meczów baseballa. Dlatego na Wrigley Field, postanowiono jeszcze bardziej połączyć złocisty trunek ze sportem i sprzedawać go fanom w pojemnikach o kształcie kijów do baseballa.

Ograniczona czasowo oferta w postaci pamiątkowego kija bejsbolowego wypełnionego piwem, tzw. „beer bat” oczarowała fanów tego sportu z Chicago.

Z czego dokładnie są zrobione te kije bejsbolowe? Oczywiście z plastiku. Te alternatywy dla kubków lub popularnych „piwnych węży”, które można zobaczyć na trybunach, kosztują 30 USD za kij, to gigantyczne plastikowe tuby wypełnione 26 uncjami piwa każda.

Jeśli chodzi o piwo, masz do wyboru zwykłe opcje, od Old Style po Goose Island i wszystko pomiędzy. Po opróżnieniu początkowego kija piwnego, wypełnienie go kosztuje 15 USD za sztukę.

Klienci twierdzą, że kije są mocne i nie pękają. Z finansowego punktu widzenia Wrigley Field prawdopodobnie zarabia tyle samo na sprzedaży tych kijów wypełnionych piwem, co na sprzedaży kufli piwa.

Jeśli masz na to ochotę, opatentowany kij piwny Chicago Cubs jest obecnie w sprzedaży za 18,74 USD w ofercie ograniczonej czasowo, ale oczywiście nie jest wypełniony 26 uncjami piwa. Kij można kupić tutaj.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Na rowerze na golasa, czyli jak bardzo odważysz się rozebrać? Przemyśl to do 24 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Przejażdżka rowerowa Bare-As-You-Dare, z odzieżą jedynie opcjonalną ma na celu uczczenie „wolności od ropy i piękna ludzi”. Dwudziesta edycja World Naked Bike Ride odbędzie się w tym roku w sobotę, 24 czerwca, w godzinach od 8:00 wieczorem do północy.

Międzynarodowe wydarzenie z opcjonalną odzieżą ma na celu zwrócenie uwagi na „wolność od ropy” poprzez promowanie jazdy na rowerze jako przyjaznego dla środowiska środka transportu, a także celebrację piękna człowieka podczas 15-milowej przejażdżki rowerem przez Chicago.

Wg jej organizatorów, nie jest to impreza naturystyczna, ale raczej „próba ratowania planety”.

Według strony internetowej World Naked Bike Ride: Chicago, wydarzenie jest: „gołe na tyle na ile się odważysz”. Organizatorzy zachęcają do wszystkiego, od malowania ciała, przez bieliznę, po fantazyjne kostiumy.

Ponieważ nagość w Chicago jest nielegalna, organizatorzy przypominają zainteresowanym kolarzom, że udział w ten sposób odbywa się na ich własne ryzyko, choć co roku duża liczba uczestników imprezy idzie na całość w naturalnych strojach Adama i Ewy.

Setki, a czasem tysiące rowerzystów, a także rolkarze czy jeżdżący na hulajnogach, brały udział w poprzednich wersjach World Naked Bike Ride w Chicago.

Przez większość lat zgromadzenie zaczyna się około godziny 6.00 p.m., kiedy to uczestnicy malują nawzajem swoje ciała, zanim sama przejażdżka wystartuje się około godziny 8.00 wieczorem.

Miejsce startu jest trzymane w tajemnicy by uniknąć nadmiernego gromadzenia gapiów. Osoby, które rejestrują swój udział w wydarzeniu, dostaną wskazówki odpowiednio wcześniej.

Wszystkie niezbędne informacje, często zadawane pytania i listę spraw do rozważenia przed uczestnictwem w wydarzeniu można znaleźć na chicagonakedride.org lub za pośrednictwem konta @ChiNakedRide na Twitterze.

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu