Połącz się z nami

News Chicago

Całodobowa infolinia dla osób którym skradziono samochód w Cook. Plan ma szansę na realizację

Opublikowano

dnia

Liczba przypadków „carjacking” rośnie w Wietrznym Mieście i spędza sen z powiek zarówno policji jak i właścicieli aut. Szeryf powiatu Cook chce uruchomić specjalną infolinię dla ofiar kradzieży, która pozwoliłaby szybko zlokalizować samochód. Konieczna byłaby współpraca z producentami pojazdów.

Jeśli jeździsz samochodem po Chicago jesteś niestety coraz bardziej narażony na jego kradzież. Nie ma znaczenia, w jakiej okolicy przebywasz ani o której godzinie wsiadasz do swego pojazdu, ponieważ złodzieje samochodów mogą uderzyć o każdej porze.

Zdarzyło się to Hillary zaledwie trzy tygodnie temu. Mieszkanka Northwest Side stała się ofiarą pod swoim domem w środku dnia.

„To było po opadzie śniegu. Czyściłam śnieg z mojego samochodu, a dwie osoby podeszły do ​​mnie i zażądały mojego samochodu z pistoletem, więc dałam im kluczyki” – opowiada Hillary.

Z pomocą policji szeryfa Cook County, Hillary była w stanie zadzwonić do Toyoty i wyśledzić jej samochód.

REKLAMA REKLAMA

„W ciągu trzech godzin od uprowadzenia mieliśmy samochód z powrotem” – wspomina Hillary.

Ale, jak powiedział szeryf powiatu Cook, Tom Dart, w większości przypadków odzyskanie samochodu nie jest takie proste. W grudniu Dart napisał list do 11 producentów samochodów, prosząc o całodobową infolinię dostępną dla ofiar kradzieży samochodów i organów ścigania, w celu natychmiastowego śledzenia skradzionych pojazdów.

„Jeśli wyśledzimy samochód w ciągu kilku minut, oczywiście odzyskamy go i istnieje naprawdę duża szansa, że ​​nie zostanie on wykorzystany w innym przestępstwie” – poinformował Dart.

Każdy model auta produkowany od 2015 roku ma zamontowane urządzenie śledzące.

Hillary była w stanie uzyskać pomoc tylko z funkcjonariuszem policji na linii. Dart oznajmił, że w niektórych przypadkach producenci samochodów zamykają drzwi przed organami ścigania lub nikt nie jest dostępny po godzinie 5:00 popołudniu lub w weekendy.

„Te firmy są warte miliardy i nie mogą wymyślić czegoś, co jest dostępne przez 24 godziny na dobę, do której mamy dostęp dla organów ścigania” – powiedział Dart.

Grudniowy list Darta zaowocował dwoma spotkaniami z producentami samochodów. Powiedział, że dokonuje się postęp.

Dart został zaproszony do złożenia zeznań przed podkomisją Senatu USA w dniu 1 marca. Powiedział, że ma nadzieję, że taka narodowa uwaga zmusi producentów samochodów do szybszego działania.

 

Źródło: abc7

Foto: You Tube, istock/Zephyr18

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzinna tragedia w Buffalo Grove. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć osób zostało znalezionych martwych w środę rano po wezwaniu policji do domu w północnej części Buffalo Grove. Wstępne dochodzenie wskazuje, że tragedia, która się tu wydarzyła była sytuacją domową i nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, poinformowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze udali się do domu jednorodzinnego przy 2800 Acacia Terrace około godziny 11.00AM po wezwaniu do zbadania stanu zdrowia kobiety.

Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim w domu, więc wdarli się do środka i znaleźli ciała, powiedziała policja.

Policja nie ujawniła wieku ani płci żadnej ze znalezionych osób ani żadnych informacji o tym, jak zginęli. Podano tylko, że było to troje dorosłych i dwoje dzieci, prawdopodobnie należących do jednej rodziny.

Nazwiska są utajnione do czasu zbadania przez koronera i powiadomienia najbliższych krewnych, przekazała policja.

REKLAMA REKLAMA

Grupa zadaniowa ds. poważnych przestępstw w powiecie Lake pomaga policji w Buffalo Grove w toczącym się dochodzeniu. Istnieje podejrzenie że było to morderstwo połączone z samobójstwem.

Mieszkańcy spokojnej okolicy Buffalo Grove przeżyli prawdziwy szok i niedowierzanie

Źródło: dailyherald, abc7
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu