Połącz się z nami

NEWS Florida

Nastolatka z Florydy hoduje świnie i krowy. Nietypowe hobby przynosi jej nagrody na pokazach .. i pieniądze

Opublikowano

dnia

17-letnia Madison Lefler ma nietypowe dla dzisiejszych nastolatków hobby. Hoduje świnie i woły, które następnie wystawia na zawodach hodowlanych, które odbywają się na targach stanowych na Florydzie. Robi to odkąd skończyła 8 lat. Na tegoroczne targi, które rozpoczęły się w czwartek i kończą się 21 lutego, przyjechała z wołem i nadzieją na kolejne zwycięstwo.

Na trwającej imprezie hodowlanej Madison wystawia też młodą jałówkę w konkursie który ocenia hodowlę.

Lefler jest uczennicą Strawberry Crest High School w Dover, gdzie jest aktywna w Narodowej Organizacji Future Farmers of America (FFA), która zajmuje się karierą i technikami, promującymi i wspierającymi edukację rolniczą.

Madison Lefler odpowiada na pytania dotyczące hodowli zwierząt.

Jak wyhodować nagrodzonego wołu lub świnię?

„W przypadku świń i wołów, masz coś, co nazywasz zwycięzcą pokazu i zwycięzcą ( w jakości zwierząt).

Konkurs na Zwycięzcę pokazu ocenia sposób, w jaki kontrolujesz zwierzę. Jeśli chcesz wygrać w tej dziedzinie, wymaga to ciężkiej pracy. Musisz umieć uczyć to zwierzę, jednocześnie ucząc się siebie. Więc możesz pytać ludzi z większym doświadczeniem niż ty, patrzyć na wskazówki na YouTube lub Google, wszystko, co możesz znaleźć, aby stać się w tym lepszym.

Jeśli chcesz wygrać w kategorii jakości zwierząt, musisz być skłonny wydać na to zwierzę więcej pieniędzy. Dodatkowe składniki odżywcze, lepsze marki, to oczywiście będzie kosztować więcej pieniędzy wraz z suplementami, które dajesz swojemu zwierzęciu, aby uzyskać lepszą jakość mięsa.”

Na co zwracają uwagę sędziowie w konkursie pokazowym?

„Świnie i woły różnią się pod tym względem. Świnie nie stoją w miejscu. Poruszają się. Zasadniczo świnie, trzeba  trzymać w ruchu. Tak jest ze świniami. Trzeba też ćwiczyć trzymanie głowy w górze, więc cokolwiek świnia lubi – lubi ludzkie jedzenie, jak pianki czy masło orzechowe. Możesz spróbować smakołyków, przysmaków dla świń, wszystkiego, co pomoże im utrzymać głowę w górze.

Chodzi o to, że sędzia zawsze lubi widzieć świnię, więc nigdy nie wchodź między sędziego a swoje świnie.”

Kiedy pokazujesz woły, co próbujesz zrobić?

„Muszą być nieruchome. Są całkowitym przeciwieństwem świń, kiedy się pokazujesz. Masz profil boczny i tył.  Sędzia, co im się bardziej podoba, to (jest) to, jak stawiasz im nogi. Robisz to swoim kijem z hakiem na końcu, którego trzeba używać delikatnie na nogach.

Są też te specjalne małe techniki, które sędziowie uwielbiają widzieć, takie jak ich ogony. Czasami woły podnoszą ogon, ale sędziom to się nie podoba. Więc musisz nauczyć się to kontrolować, musisz opuścić ogon. Jest też coś, co robisz z ich grzbietami. Jeśli weźmiesz kij i przeciągniesz go, wygnie on ich plecy w łuk i sprawi, że ich tył będzie wyglądał większy niż jest w rzeczywistości.

Aby uspokoić wołu, na jego szyi znajduje się skóra, nazywa się to podgardlem, a ty bierzesz kij i jeśli go podrapiesz, jest bardziej prawdopodobne, że się uspokoi. Lubimy trzymać je nieruchomo przez cały czas, podczas gdy sędzia je sprawdza.”

Czy przywiązujesz się do zwierząt które hodujesz by je zjeść?

„Kiedy zaczynałam, więź, którą tworzyłam ze zwierzęciem, zdecydowanie przywiązywała mnie do niego. Więc byłam przywiązana. Teraz niekoniecznie nie jestem już przywiązana do zwierząt, które hoduję, ale powoli zaczęłam uświadamiać sobie także z wiekiem, że to nie jest zwierzak. To bardziej jak biznes; to bardziej jak praca.

Hoduję coś dla konsumentów, co im się spodoba i będą chcieli kupić, i zarabiam na tym, więc to naprawdę jest jak praca. Kiedy dorosłam, musiałam przestawić się na taki sposób myślenia.”

Czy wygrałaś nagrody pieniężne w państwowych konkursach targowych?

„Przez lata wygrałam wiele nagród pieniężnych i mogę się tym chwalić, ponieważ za wszystkie moje własne pieniądze udało mi się kupić mój pierwszy pojazd. Za wszystkie moje pieniądze. To było około 14 000 $.”

Czy lubisz mieszkać na farmie?

„Bardzo lubię mieszkać w takim otoczeniu, w otoczeniu farmy. Każdego dnia uczysz się tu wielu różnych rzeczy. Zyskujesz nowe doświadczenia; masz do czynienia z trudnościami lub wyzwaniami, które ostatecznie pokonasz. I wiesz, jak stawić im czoła następnym razem.

Jest też wiele umiejętności przywódczych, których się uczysz. Ale myślę, że na szczycie tego wszystkiego jest to, że nie boję się ciężkiej pracy. To zdecydowanie sprawiło, że ciężko pracowałam.

Nie żeby być prymitywnym czy coś, ale te zwierzęta to krowy. Są trochę obrzydliwe. I doszłam do punktu, w którym po prostu muszę się z tym pogodzić. To brudne zwierzęta, mam zadanie do wykonania, muszę to zrobić. Więc stosuję to we wszystkim. W swojej prac szkolnej i w każdej pracy, którą ktoś ode mnie potrzebuje. Jest to bardzo dobre nastawienie.”

Czy planujesz karierę farmera lub farmera?

„Zabawne jest to, że moja kariera prawi nie ma nic wspólnego ze zwierzętami, które teraz pokazuję. To, co zamierzam robić, to fotografia. Mogłabym robić zdjęcia inwentarza żywego, gdybym chciała. Zajrzałam już do uczelni z dobrymi programami fotograficznymi. Chodzę na zajęcia w moim liceum.”

 

Źródło: tampabay

Foto: Madison Lefler, You Tube

News USA

Bogactwo może być przekleństwem. Właściciel Hobby Lobby zrzekł się firmy by wspierać chrześcijaństwo

Opublikowano

dnia

Autor:

David Green, założyciel i dyrektor generalny sieci sklepów artystycznych i rzemieślniczych Hobby Lobby powiedział niedawno, że „bogactwo może być przekleństwem”, a on sam „wybrał Boga”. Zdecydował, że jego firma będzie wspierać finansowo chrześcijaństwo i duszpasterstwo. W tym celu zrzekł się własności swojego wielomiliardowego imperium detalicznego, a posunięcie to może również pomóc mu uniknąć ogromnego rachunku podatkowego.

David Green chce przysłużyć się chrześcijaństwu. W tym celu zmienił strukturę swojej firmy, powołał trust i przekazał mu wszystkie akcje z prawem głosu. Trust to specyficzny rodzaj zarządzania majątkiem, gdzie jego właściciel oddaje nad nim kontrolę powiernikowi, a ten przekazuje osiągane zyski na rzecz wskazanych beneficjentów” – czytamy na portalu money.pl.

Miliarder w rozmowie z „Fox Business” zaznaczył, że chce nadać swojej firmie poczucie misji. Dodał, że wraz ze współpracownikami chcieli „zrobić coś, co będzie miało znaczenie za sto lat”.

Green podkreślił, że nad bogactwo wybrał Boga, twierdząc, że „bogactwo może być przekleństwem”.

81-letni syn kaznodziei z biednej rodziny, otworzył swój pierwszy sklep z rękodziełem w 1970 roku za pożyczkę w wysokości 600 dolarów. Jego imperium rozrosło się z jednego sklepu o powierzchni 300 stóp kwadratowych w Oklahoma City do 970 lokalizacji, ze sprzedażą o wartości 7,7 miliarda dolarów.

Jako pobożny chrześcijanin nadal jest dyrektorem generalnym Hobby Lobby i chodzi do pracy sześć dni w tygodniu. Sklepy są zamknięte w niedziele, a pracownicy zarabiają co najmniej 18,5 dolara za godzinę od stycznia 2022 r., czyli znacznie powyżej federalnej płacy minimalnej.

David Green planuje przekazać 90% firmy na cele charytatywne, a pozostałe 10% trafi do jego rodziny.

Green jest darczyńcą grupy He Gets Us, kampanii o wartości 100 milionów dolarów promującej Jezusa i chrześcijaństwo, która wyemitowała dwie reklamy podczas meczu Super Bowl w 2023 roku.

„Dla mnie źródłem prawdy zawsze była modlitwa i Biblia. Naprawdę wierzę, że jeśli liderzy modlą się i szukają prawdy w Biblii, ich firmy zostaną zrewolucjonizowane. Być może największym wyzwaniem jest zadanie pytania, czy jesteś właścicielem, czy zarządcą – zarządcą tego, co zostało ci powierzone” – stwierdził David Green.

On sam mówi o sobie, że jest zarządcą Boga, a pieniądze, jakie przyniosła firma należą do Stwórcy.

David Green, którego majątek Forbes wycenił na 14,5 miliarda dolarów, porównał swoją decyzję do podobnych posunięć właścicieli firmy Patagonia oraz Barnhart Crane, którzy oddali własność a ich misja i cel pozostały nienaruszone.

We wrześniu 2022 roku założyciel Patagonii, Yvon Chouinard, ogłosił, że przeniósł własność marki odzieży sportowej na organizację non-profit, skutecznie przekierowując prawie wszystkie zyski firmy do organizacji zajmujących się ochroną środowiska.

Tymczasem analiza przeprowadzona przez Bloomberg News wykazała, że Chouinard, którego majątek Forbes oszacował na 1,2 miliarda dolarów, mógł oszczędzić sobie płacenia ponad 700 milionów dolarów podatku od zysków kapitałowych, przekazując 98% udziałów Patagonii organizacji non-profit.

Alan Barnhart, ewangelicki chrześcijanin i były dyrektor generalny firmy Barnhart Crane & Rigging z siedzibą w Memphis, zajmującej się wznoszeniem konstrukcji stalowych, ogłosił wiele lat temu, że on i jego brat, współzałożyciel firmy Eric Barnhart, rozdali fortunę wartą 250 milionów dolarów, powołując się na Pismo Święte.

 

Źródło: deon, nyt, forbes
Foto: YouTube, birminghamchristian
Czytaj dalej

News USA

Pyszną pracę oferuje Uniwersytet Wisconsin-Madison. Zostań testerem serów, pizzy i nie tylko

Opublikowano

dnia

Autor:

Centrum Badań nad Mleczarstwem na Uniwersytecie Wisconsin-Madison chce zatrudnić testera smaku sera. W tym celu poszukuje osób, które są „pasjonatami wszystkich rodzajów żywności, ale zwłaszcza sera, pizzy i innych produktów mlecznych”. Poza wynagrodzeniem stanowisko zapewnia dużo dobrego jedzenia.

Ogłoszenie o pracy zostało opublikowane w tym miesiącu. Zatrudnione osoby będą odpowiedzialne za opisywanie i ocenianie „wyglądu, tekstury, aromatu i smaku” spożywanej żywności.

Proponowane stanowisko, przeznaczone dla celów badawczych i rozwoju produktów, fachowo nazywa się „opisowym panelistą sensorycznym” a wynagrodzenie wynosi 15 USD za godzinę.

Jeśli uważasz, że nie masz potrzebnych do tej pracy umiejętności, nie martw się — pracodawca zapewnia przeszkolenie, abyś stał się częścią grupy ekspertów w zakresie degustacji. Po jego ukończeniu będziesz zdolny do słownego opisywania swoich doznań zmysłowych na podstawie wyglądu, tekstury, smaku i właściwości zapachowych produktów.

W poście napisano, że zatrudnieni powinni spodziewać się degustacji do 24 próbek sera i 12 pizz tygodniowo, a także innych produktów spożywczych. Osoby, które się zgłoszą, musiałyby być dostępne na trzy sesje osobiste tygodniowo, przy czym każda sesja trwałaby około 3 godzin.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz złożyć wniosek online tutaj.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Liudmila Chernetska
Czytaj dalej

News USA

Zatankuj swój plecak na drogę krakersami serowymi w oryginalnym Cheez-It Stop

Opublikowano

dnia

Autor:

Tymczasowy przystanek na odpoczynek nazwany „największą, najbardziej tandetną przydrożną atrakcją, jaka kiedykolwiek zdobiła ukochane autostrady Ameryki” znajduje się przy pustynnej autostradzie w Kalifornii – i jest zbudowany specjalnie dla miłośników Cheez-It. Możesz tu zatankować za darmo przekąski na drogę firmy Kellog.

Cheez-It Stop został otworzony tylko na tydzień, między 5 a 11 czerwca, podała firma Kellogg, która jest producentem marki krakersów serowych.

Ograniczony czasowo przystanek drogowy jest również wyposażony w pierwszą w swoim rodzaju stację paliw: pompę Cheez-It, która pompuje „strumień torebek Cheez-It prosto w okno samochodu”.

„Dlaczego? Bo czym jest podróż bez krakersów Cheez-It do przekąszenia? Jest to nie tylko absurdalnie pyszny wynalazek, ale także całkowicie bezpłatny dla odwiedzających” – ogłosiła firma.

Wewnątrz Cheez-It Stop podróżnicy znajdą alejki zaopatrzone w nostalgiczne przedmioty kolekcjonerskie, tandetne pamiątki i różne smaki krakersów Cheez-It, podała firma.

Wielu fanów Cheez-It uwielbia podróżować i nigdy nie ruszają w drogę bez swoich ukochanych krakersów,  powiedziała w oświadczeniu Erin Storm, starszy dyrektor marki Cheez-It.

Pierwsza pustynna placówka firmy ma wzbogacić emocje letnich podróży.

Cheez-It Stop jest otwarty od 10:00AM do 6:00PM. Znajduje się przy 61943 Twentynine Palms Highway w Joshua Tree w Kalifornii.

Wg firmy Kellog jest „idealnie położonym pustynnym miejscu dla fanów, którzy chcą przejechać 128 mil z Los Angeles lub 168 mil z San Diego”.

Źródło: fox35orlando
Foto: Kellog company
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu