Połącz się z nami

NEWS Florida

Sklep David’s Bridal z Tampa Bay pozwany przez klientkę za bombardowanie wiadomościami

Opublikowano

dnia

Kobieta z rejonu Tampa Bay złożyła pozew zbiorowy przeciwko David’s Bridal, twierdząc, że sklep zbombardował ją dziesiątkami wiadomości tekstowych bez jej zgody. Sklep nie przestawał tego robić nawet po tym, jak klientka próbowała skreślić się z listy, odpowiadając „STOP”. Automatyczne systemy wysyłające wiadomości mogą przyprawić o ból głowy..

Adwokaci Cheri Aul złożyli pozew w powiecie Pinellas przeciwko sprzedawcy odzieży ślubnej David’s Bridal we wrześniu zeszłego roku.

Według skargi, Aul – która niedawno otrzymał nowy numer telefonu komórkowego – zaczęła otrzymywać automatyczne wiadomości tekstowe od David’s Bridal. Firma wysłała co najmniej 50 wiadomości tekstowych na telefon komórkowy kobiety od kwietnia 2021 do września 2021, mimo, że ​​nigdy nie dała im pozwolenia na wysyłanie wiadomości do siebie.

„W końcu zdecydowałam, że nie chcę dłużej tolerować tego złego zachowania” – oświadczyła Aul.

Z akt sądowych wynika, że ​​za każdym razem, gdy Aul otrzymywała automatyczną wiadomość SMS, odpowiadała „STOP” na inny numer zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie sklepu pt. „Jak zrezygnować z subskrypcji”. Otrzymywała nawet, za każdym razem, wiadomości potwierdzające, że z powodzeniem zrezygnowała. Jednak niechciane wiadomości ciągle przychodziły, co skłoniło ją do wezwania adwokata.

„Frustrująca jest świadomość, że próbujesz zrobić wszystko, co możesz o własnych siłach, aby to powstrzymać, a tak się nie dzieje. Jedynym sposobem, w jaki możesz to zrobić, jest podążanie drogą sądową” – wyjaśniła Aul.

W imieniu Aul pozew wniósł Billy Howard z firmy Consumer Protection Office.

„Jesteśmy po prostu codziennie bombardowani tymi irytującymi roboteksami. Floryda ma teraz świetne nowe prawo, które pomaga ludziom ich powstrzymać, a kiedy nie przestaną, możesz skorzystać z pomocy prawnej” – oznajmił Howard.

Pozew zbiorowy żąda 500 dolarów odszkodowania za każdy niechciany tekst wysłany przez David’s Bridal do każdej osoby na Florydzie.

Adwokaci twierdzą, że teksty wysyłane przez automatyczne urządzenia do wybierania numerów są nielegalne dzięki nowej ustawie Florida Telephone Solicitation Act (FTSA), która nie zezwala telemarketerom na korzystanie z takiej technologii bez pisemnej zgody.

Sprzedawca złożył wniosek o oddalenie pozwu, argumentując, że nowe prawo Florydy jest niezgodne z konstytucją, naruszając Pierwszą Poprawkę.

Dodatkowo, David’s Bridal poinformował, że ktokolwiek wcześniej miał numer telefonu Aul, wyraził zgodę na otrzymywanie ich wiadomości tekstowych a sklep nie wiedział, że ta osoba zrzekła się swojego numeru, który ostatecznie został przeniesiony na Aul.

Adwokat Aul uważa jednak, że ​​sprawa ma sens.

„Ludzie mają dość telefonów i tekstów robo i nie widzę żadnego sądu, który uznałby to prawo za niekonstytucyjne” – oznajmił Howard.

David’s Bridal  nie skomentował sprawy mediom.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube, pixabay/Pexels

NEWS Florida

Urządzenia tłumiące fale ochronią most Skyway przed erozją powodowaną falami

Opublikowano

dnia

Autor:

Wystające lekko z wody trójkątne piramidy, znane jako urządzenia tłumiące fale – Wave Attenuation Devices, utworzą zaporę chroniącą most Skyway przed niszczycielskim działaniem morza. Setki z nich można zobaczyć wzdłuż południowej strony I-275 w pobliżu przystani rybackiej Skyway.

Charakterystyczny kształt piramid pomaga odbijać energię fal, gdy pojawia się fala sztormowa lub jakikolwiek rodzaj fal, tłumaczy Brent Setchell, inżynier z Departamentu Transportu Florydy (FDOT).

Piramidy, znane również jako urządzenia tłumiące fale, są wykonane z włókien i wzmocnione betonem. Mają chronić drogę przed erozją. Obecnie 844 takie urządzenia są instalowane w dwóch różnych miejscach poza południową strefą odpoczynku i wzdłuż kanału dostępowego przy przystani rybackiej Skyway.

FDOT poinformował, że projekt o wartości 6,3 miliona dolarów przynosi także korzyści środowisku – od ochrony wzrostu trawy morskiej po przyciąganie stworzeń morskich.

Otwory w piramidach pozwalają rybom dostać się do środka i będą mieć tu bezpieczne schronienie, a skorupiaki będą mogły się przyczepić na zewnątrz, zapewniając wyjątkową strukturę siedliska, co w efekcie stworzy coś na kształt naturalnej rafy w wodzie i zwiększy bogactwo gatunków dzikich zwierząt.

Konstrukcje betonowe pozostaną widoczne z drogi i wody. Zostaną również zainstalowane znaki ostrzegające żeglarzy o ich lokalizacji. Budowa powinna zakończyć się do końca lata, w zależności od pogody.

Urządzenia tłumiące fale są ważne dla połączenia z zatoką Tampa. Skyway to kluczowy korytarz transportowy między Manatee a powiatem Pinellas.

Istnieją dwa takie projekty już zainstalowane w rejonie Tampa Bay – jeden w EG Simmons Park w Ruskin, a drugi w Sunken Island w Hillsborough Bay.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Fun Spot America świętuje swoje 25. urodziny, złap bilety ze zniżką do parków rozrywki

Opublikowano

dnia

Autor:

Aby uczcić swoje 25. urodziny, Fun Spot America będzie sprzedawać bilety jednodniowe za 25 USD w dniu 10 czerwca od północy do 2:00PM, zgodnie z informacja umieszczoną na stronie internetowej firmy. Zwykłe karnety jednodniowe zazwyczaj kosztują 60 USD.

Posiadacze karnetu Fun Spot będą mogli kupić bilety ze zniżką 24 godziny przed innymi gośćmi. Kod promocyjny z linkiem zostanie wysłany e-mailem do posiadaczy przepustek, zgodnie ze stroną internetową Fun Spot.

Podczas jednej transakcji można kupić do 10 biletów, które nie muszą być wykorzystane od razu. Ich ważność wygaśnie dopiero 9 czerwca 2024 r.

Bilety można wykorzystać we wszystkich lokalizacjach Fun Spot, w tym w Orlando i Kissimmee na Florydzie.

Parki rozrywki Fun Spot America są znane z jedynych w swoim rodzaju opatentowanych w USA torów gokartowych i jedynej drewnianej kolejki górskiej w Orlando – White Lightning.

Oferują dreszczyk emocji dla całej rodziny i dla wszystkich grup wiekowych, oraz bezpłatny parking.

Na stronie fun-spot.com można uzyskać dodatkowe informacje.

 

Źródło: fox35orlado
Foto: YouTube, Fun Spot America
Czytaj dalej

NEWS Florida

1,44 miliona Kanadyjczyków odwiedziło Florydę w pierwszym kwartale 2023 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Podróże na Florydę z Kanady prawie wróciły do poziomu sprzed pandemii, ale według urzędników ds. turystyki kwestie wizowe nadal komplikują starania o przyciągnięcie innych zagranicznych gości. Agencja marketingu turystycznego Visit Florida poinformowała we wtorek, że stan odwiedziło około 1,44 miliona Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2023 roku.

Po zniesieniu ograniczeń dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 na granicy kanadyjsko-amerykańskiej liczba odwiedzających w pierwszym kwartale wzrosła z szacunkowych 488 000 kanadyjskich odwiedzających w pierwszym kwartale 2022 r.

Stan przyciągnął 1,446 mln Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2019 r., ostatnim pełnym roku przed pandemią COVID-19. W pierwszym kwartale 2020 r., kiedy pandemia dopiero zaczęła powodować ogromne zakłócenia w branży turystycznej, Florydę odwiedziło 1,371 miliona ludzi z Kanady.

Kanada jest tradycyjnie głównym obcym krajem, którego mieszkańcy odwiedzają Florydę, z całoroczną liczbą przekraczającą 4 miliony w 2019 roku.

Tymczasem prezes i dyrektor generalny Visit Florida, Dana Young, obwinia „absurdalny” czas oczekiwania na wizę, z którym borykają się głównie osoby ubiegające się o nią po raz pierwszy, za powstrzymywanie turystyki z kilku kluczowych rynków międzynarodowych.

Na przykład strona internetowa Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu USA podała we wtorek, że czas oczekiwania w Bogocie w Kolumbii na spotkanie w sprawie wizy nieimigracyjnej wynosił 801 dni. W Mexico City było to 737 dni. W Rio De Janeiro było to 477 dni. Mieszkańcy Londynu musieli czekać 90 dni. W Paryżu było to 180 dni.

Zaległości przypisuje się, przynajmniej częściowo, brakom kadrowym w ambasadach.

Administracja Bidena zniosła wymagania dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dla podróżujących samolotami z zagranicy 11 maja, tego samego dnia, w którym zakończył się stan zagrożenia zdrowia publicznego związany z COVID-19.

Floryda przyciągnęła szacunkowo 1,8 miliona zagranicznych gości w pierwszych trzech miesiącach tego roku, co stanowi 36-procentowy wzrost w stosunku do 2022 roku, ale spadek w porównaniu z 2,276 milionami gości, którzy przybyli do stanu w pierwszym kwartale 2019 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, Visit Florida szacuje, że w pierwszym kwartale 2023 r. stan odwiedziło rekordowe 37,9 mln osób. W porównaniu z 35,528 mln w pierwszych trzech miesiącach 2022 r. Odwiedzający mieszkańcy z innych stanów nadal napędzają wzrost turystyki.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/QunicaStudio/ frankpetersAlessandro Biascioli
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu