Połącz się z nami

Ciekawostki

W zimowym dramacie na autostradzie I-95 kierowca zaopiekował się małoletnią pasażerką. Dostał teraz nową super pracę

Opublikowano

dnia

Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek, gdy ostra zima zatrzymała ruch na międzystanowej I-95 w Wirginii. Kierowca Ubera DaVante Williams zrobił wszystko co mógł by pomóc swojej nieletniej pasażerce w dotarciu do rodziców. Jego postawa została doceniona przez pracodawcę.

Samochód  DaVante Williamsa, wiozący nastolatkę, utknął na ponad 5 godzin na autostradzie I-95, pomiędzy setkami innych aut. Niektórzy kierowcy i ich pasażerowie byli unieruchomieni przez ponad 24 godziny.

Kierowca Ubera nie wiedział, że poniedziałkowa ostra zimowa burza stworzyła 50-kilometrowy korek, kiedy zgodził się odbyć podróż z Waszyngtonu do Williamsburg w Wirginii.

32-letni Williams, dla którego praca w Uber jest dodatkowym zajęciem, odebrał dziewczynę na Union Station około 2 w nocy we wtorek, po tym, jak jej pociąg został odwołany z powodu warunków pogodowych.

Przebyli około 20 mil na dwu i pół godzinnej trasie, kiedy Williams zdał sobie sprawę, że jest problem.

„Zauważyłem ciężarówki i samochody, przede mną, mnóstwo czerwonych świateł” – powiedział.

Próbował wybrać alternatywną trasę, ale policja skierowała go z powrotem na autostradę międzystanową, ponieważ te drogi również były zamknięte z powodu powalonych drzew i linii energetycznych. Opowiada, że ciągle sprawdzał czy wszystko jest w porządku u jego pasażerki. Oferował jej napoje i przekąski, które trzymał w samochodzie.

„Mówiła mi, że nic jej nie jest, ale słyszałem, jak rozmawia przez telefon z rodziną i przyjaciółmi i słyszałem, że jest po prostu wyczerpana emocjonalnie i po prostu zmęczona” – powiedział Williams.

Williams nie miał żadnych koców w samochodzie i obawiał się, że poziom paliwa w samochodzie mocno spadnie poprzez utrzymanie pracy silnika dla ogrzewania wnętrza. W końcu był w stanie podążać za ciężarówką i kilkoma innymi samochodami, zawrócić na I-95 i wrócić do DC.

Williams nie chciał zostawiać pasażerki na Union Station samej, więc przekonał jej rodziców, by pozwolili mu wynająć dla niej pokój w hotelu — za własne pieniądze — aby mogła odpocząć i była bezpieczna. Rodzice początkowo byli niechętni, ale zgodzili się, że to najlepszy pomysł.

„Oni mnie nie znają, ja ich nie znam więc to rozumiem” – powiedział Williams. „Chcieli tylko upewnić się, że ich dziecko jest bezpieczne”.

Williams załatwił zameldowanie nastolatce w hotelu około 8 rano i zaproponował, że jak tylko drogi będą przejezdne zabierze pasażerkę z powrotem do Williamsburga za darmo. Okazało się jednak, że przyjaciel rodziny mógł zabrać ją do domu.
„Więc około 8:30 we wtorek wieczorem napisała do mnie i powiedziała, że jest bezpieczna” – mówi Williams.

„Podziękowała mi za wszystko i jej rodzice również dziękowali mi za to, co zrobiłem dla ich córki, ponieważ nie musiałem tego robić”.

Firma Uber zwróciła Williamsowi poniesione koszty pokoju w hotelu i podziękowała, że zrobił tak wiele dla swojego pasażera.

„Pan Williams wyszedł poza tę bardzo stresującą sytuację i dziękujemy mu za jego przemyślane działania” – powiedział rzecznik firmy w e-mailu do CNN.

Firma stwierdziła, że ​​„nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny” w poście na Twitterze.

Williams zarobił 107 dolarów za przejazd, ale jego niezwykła obsługa klienta dała mu nową szansę. Zaproponowano mu pracę w niepełnym wymiarze godzin jako główny kierowca w Alto, ekskluzywnej firmie oferującej przejazdy, która działa w Dallas, Houston, Los Angeles, Miami i DC.

„Jesteśmy zachwyceni” – powiedziała rzeczniczka w e-mailu do CNN.

„DaVante jest dokładnie takim typem lidera skoncentrowanego na kliencie i bezpieczeństwie, jakiego poszukujemy by pomógł w prowadzeniu naszej firmy w DC”.

Williams powiedział, że będzie szkolił innych kierowców w zakresie obsługi klienta i konserwacji ich pojazdów.
Wciąż opracowywane są szczegóły oferty, ponieważ kierowca pracuje na pełny etat jako zarządca nieruchomości i pośrednik w handlu nieruchomościami.

 

Źródło: cnn

Foto: You Tube, pixabay/emitea/ birgl

News USA

Dzień Pamięci vs Dzień Weterana. Wiecie czym się różnią?

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzień Pamięci i Dzień Weterana to dwa ważne święta upamiętniające tych, którzy służyli w armii Stanów Zjednoczonych. Wydają się być podobne, ale istnieje jednak różnica między tymi dniami.

Dzień Pamięci – Memorial Day

Dzień Pamięci to federalne święto w Stanach Zjednoczonych, które upamiętnia i honoruje tych, którzy zginęli podczas służby w armii USA. Obchodzony jest w ostatni poniedziałek maja. W tym roku obchodzony jest 29 maja.

Memorial Day był wcześniej nazywany Dniem Dekoracji i powstał jako sposób na uhonorowanie tych, którzy zginęli w wojnie secesyjnej.

Dziś Dzień Pamięci to czas, aby pamiętać o wszystkich, którzy zginęli we wszystkich wojnach, w tym w wojnie w Wietnamie, wojnie w Iraku i wojnie w Afganistanie.

Dzień Weteranów – Veterans Day

Veterans Day to święto federalne w Stanach Zjednoczonych, które ma na celu uhonorowanie wszystkich, którzy służyli w armii USA, zarówno żywych, jak i zmarłych. Obchodzone jest 11 listopada,.

Dzień Weterana to czas, aby podziękować weteranom za ich służbę i okazać uznanie za ich poświęcenie.

Święto 11 listopada zostało ustanowione w 1919 roku przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona pod nazwą Armistice Day (dzień rozejmu), aby uczcić rocznicę zakończenia działań wojennych podczas I wojny światowej.

Prezydent Dwight Eisenhower ustanowił ten dzień świętem narodowym pod nazwą Dzień Weteranów proklamacją z 1 czerwca 1954 roku.

Główna różnica między Dniem Pamięci a Dniem Weteranów polega więc na tym, że Dzień Pamięci to dzień pamięci o tych, którzy zginęli w służbie swojemu krajowi, podczas gdy Dzień Weteranów to dzień uhonorowania wszystkich, którzy służyli, niezależnie od tego, czy zginęli w służbie.

Zarówno Dzień Pamięci, jak i Dzień Weteranów to ważne święta, które pozwalają wyrazić wdzięczność tym, którzy służyli naszemu krajowi.

Oto kilka sposobów na uhonorowanie tych, którzy służyli w Dniu Pamięci i Dniu Weteranów:

  • Weź udział w nabożeństwie żałobnym lub ceremonii.
  • Odwiedź cmentarz lub pomnik weterana.
  • Noś czerwono-biało-niebieską wstążkę.
  • Przekaż darowiznę na rzecz organizacji weteranów.
  • Napisz list do weterana.
  • Podziękuj weteranom za ich służbę.

Poświęcając czas na uhonorowanie tych, którzy służyli, możesz okazać wdzięczność za ich poświęcenie oraz pomóc zapewnić, że ich służba nigdy nie zostanie zapomniana.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube, istock/spukkato
Czytaj dalej

NEWS Florida

To już dziś! Triceratops Big John czeka na Was w Glazer Children’s Museum w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj w Muzeum Dziecięcym Glazera w Tampie można podziwiać szkielet dinozaura, który ustanowił rekord Guinnessa dla największego szkieletu triceratopsa, jakiego kiedykolwiek odkryto. Koniecznie zobaczcie słynnego „Big Johna”, kupionego za 7,7 miliona dolarów – nawet od spodu.

Szkielet został nazwany Big John na cześć farmera z Południowej Dakoty, na którego ziemi go znaleziono.

Szkielet mierzy 26 stóp długości, 10 stóp wysokości i robi wrażenie swoją wielkością.

Został sprzedany na aukcji w 2021 roku za 7,7 miliona dolarów, co stanowi kolejny rekord najwyższej ceny, jaką kiedykolwiek zapłacono za szkielet dinozaura, który nie jest tyranozaurem.

Nabywca był anonimowy, ale muzeum ujawniło, że darowizna pochodzi od rodziny Pagidipati z Tampy.

Siddhartha Pagidipati to przedsiębiorca, który założył wiele światowych marek, w tym Talent.me, Inventcorp i Freedom Health, która zajęła 7. miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm magazynu Inc. w 2009 r.

Dinozaur zostanie wypożyczony do muzeum na trzy lata, albo na dłużej. Muzeum przekształci swoją dużą przestrzeń eventową na trzecim piętrze w nową wystawę dinozaurów. Na ekspozycji znajdą się tunele z przezroczystymi kopułami, do których ciekawskie dzieci mogą wejść i zobaczyć szkielet od spodu.

Wystawa zostanie otwarta w weekend z okazji Dnia Pamięci a Big John stanie się pierwszym w historii dużym skamieniałym szkieletem dinozaura w Tampa Bay na wystawie długoterminowej.

Wystawa oznacza również debiut Big Johna w Ameryce Północnej i jego pierwszą ekspozycję w muzeum.

Big John został odkryty w 2014 roku przez Waltera Steina, założyciela firmy PaleoAdventures z Południowej Dakoty, która zajmuje się wykopywaniem skamielin na sprzedaż komercyjną. Szkielet był pokryty skałą.

Kupiła go włoska firma Zoic zajmująca się skamieniałościami, a jej zespół spędził większość 2021 roku ostrożnie usuwając skały z kości. Wyrzeźbili także, odlali i wydrukowali w drukarce 3D brakujące elementy, aby wypełnić ekspozycję.

Wynik wzbudził zainteresowanie na całym świecie ze względu na jego rozmiar, a także kompletność dinozaura, zachowało się 75% jego czaszki i 60% reszty szkieletu.

Oszałamiająca cena, jaką osiągnął Big John na aukcji w Paryżu w październiku 2021 r. wywołała kontrowersje w kręgach naukowych, a niektórzy eksperci obawiali się, że rosnące ceny skamielin sprawią, że bardziej wartościowe naukowo okazy staną się niedostępne dla muzeów i uniwersytetów.

Rodzina Pagidipati kupiła Big Johna z zamiarem sprowadzenia go do Tampy, aby tutejsza publiczność mogła się nim cieszyć.

Więcej informacji potrzebnych by odwiedzić Big Johna dostępne jest na stronie muzeum.

Bilety w cenie 18 dolarów można kupić tutaj.

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Muzeum Dziecięce Glazera
Czytaj dalej

News Chicago

Donuty z Chicago są pyszne. Pamiętaj o tym w Narodowy Dzień Pączków 2 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

The Underground Donut Tour opublikowało listę „Najwspanialszych pączków w Ameryce”, korzystając z wyników konkursu, który zebrał ponad 22 000 głosów i zaprosił do udziału prawie 500 cukierni. Według rankingu, okolice Chicago są dobrze reprezentowane.

D&D’s Place, zlokalizowane w bloku 8300 South Kedzie w Chicago, zdobyło pierwsze miejsce w kategorii pączków z polewą czekoladową i pączków o smaku owocowym.

Stan’s Donuts, z lokalizacjami w całym mieście i na przedmieściach, został również uhonorowany za smakołyk z serkiem jagodowym, który został uznany za najlepszego pączka z owocami w Ameryce.

Ale zwycięzcę rankingu można również znaleźć na Środkowym Zachodzie.

Cukiernia Rise’n Roll z Indiany zajęła pierwsze miejsce na liście, zdobywając tytuł m.in. za pączka cynamonowo-karmelowego, który został uznany za najpopularniejszy w kraju. Producent dostał aż siedem głównych nagród za swoją ofertę.

Sieć Rise’n Roll, z pobliskimi lokalizacjami w Schererville, Cedar Lake i Valparaiso, wygrała również między innymi w kategoriach Greatest Cake Doughnut i Greatest Cream-Filled Doughnut.

Underground Donut Tour rozpoczął się w Chicago w 2015 roku i od tego czasu grupa rozszerzyła się na 18 miast na całym świecie. Słodkie wycieczki z grupą można rezerwować za pośrednictwem strony internetowej, a miłośnicy pączków mogą znaleźć tam więcej informacji na temat najlepszych miejsc serwujących te smakołyki.

Narodowy Dzień Pączka czeka nas 2 czerwca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Mladen Zivkovic
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu