Połącz się z nami

News Chicago

Nie żyje chicagowska legenda pizzy oraz pokazów Air and Water Show

Opublikowano

dnia

W wyniku choroby nowotworowej pęcherzyka żółciowego, w Wigilię Bożego Narodzenia zmarł Rudy Malnati Jr. Był członkiem legendarnej chicagowskiej dynastii restauratorów i dyrektorem Air and Water Show.

Rudy Maltani Jr. zmagał się z chorobą przez ostatnie 5 lat. Zmarł w swoim domu w Lake Forest, w wieku 65 lat.

Malnati był synem Rudy’ego Malnati Seniora, człowieka, który otworzył swoją pierwszą restaurację, Pizzerię Uno, w 1943 roku w Chicago. Wprowadził on „Deep Dish Pizza”, innowacyjny produkt – pizzę, która wcześniej była spożywana tylko jako przekąska. Matka Rudy’ego, Donna Marie, była niezwykłą cukierniczką  natomiast przyrodni brat, Lou, stworzył Lou Malnati’s, jedną z najsłynniejszych chicagowskich marek pizzy.

Rudy Malnati Jr. założył firmę Pizano’s Pizza and Pasta w 1991r. Jak napisał na stronie internetowej „Nauczyłem się wszystkiego o pizzy od mojego ojca, dzięki tej wiedzy opracowałem naszą słynną pizzę na cienkim cieście, którą Oprah nazwała „swoją ulubioną”, a USA Today umieściło na liście 10 najlepszych w Nation”.

Restauracja Pizano’s oferuje „wspaniałe jedzenie przesiąknięte włoską tradycją, umiejętnie przygotowane z najwyższej jakości składników i podawane w zachęcającej atmosferze, w której można celebrować przyjaźń i więzy rodzinne”.

 

Rudy Malnati Jr. przez trzy dekady kierował także Chicago Air and Water Show, cykliczną imprezą łączącą cywilne i wojskowe pokazy lotnicze oraz pokazy sportów wodnych na jeziorze Michigan. Dwudniowy festiwal organizowany jest corocznie od 1958 roku w sierpniu i gromadzi ponad 2 miliony widzów. Jest to najstarsza i największa dwudniowa impreza tego typu w Stanach Zjednoczonych.

Chicago Air and Water Show jest jego dzieckiem” – powiedziała jego żona Annette. „Dzięki niemu Chicago ma ten program. Zawsze był za kulisami, co jest świetne, ponieważ nie musiał być w centrum uwagi”.

Rudy Malnati Jr. uczestniczył w każdym Air and Water Show od czasu jego powstania, jak opowiada jego żona. Jako chłopiec zachwycał się pokazem, a później załatwiał sprawy z nim związane dla człowieka, który nim kierował, zanim zastąpił go na stanowisku za czasów burmistrza Richarda M. Daleya.

Wiedząc, że tegoroczny pokaz był prawdopodobnie jego ostatnim, Malnati ograniczył chemioterapię, by mieć wystarczającą ilość energii i pomóc zaplanować wydarzenie. Mimo postępującej choroby nigdy nie przestał pracować.

Malnati koordynował także pokazy lotnicze w Milwaukee, Gary, Indiana i Rockford. Za swoje zaangażowanie został honorowym członkiem Navy’s Blue Angels i Air Force’s Thunderbirds.

W związku ze śmiercią Malnati’ego w środę zaplanowano nawiedzenie w  Donnellan Family Funeral Home w Skokie. Msza żałobna odbędzie się w czwartek w Holy Name Cathedral.

 

Źródło: chicagosuntimes, newsbreak. wikipedia, pizanoschicago

Foto: You Tube

 

 

News Chicago

W przyszłym roku Peoples Gas wdroży zniżkowe stawki dla osób o niskich dochodach

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowy system stawek zniżkowych został zatwierdzony w ramach decyzji, na mocy której organy regulacyjne obniżyły także podwyżkę stawek z 402 do około 301 mln dolarów, o którą wnioskowała Peoples Gas. Zmiana ma pomóc zapobiec częstym wyłączeniom mediów w dzielnicach Chicago o niższych dochodach.

16 listopada Komisja Handlu stanu Illinois ICC obniżyła o około 25% wnioskowaną przez Peoples Gas podwyżkę stawek na przyszły rok. O tej decyzji pisaliśmy 17 listopada.

Jednocześnie ICC nakazała spółce Peoples Gas i innym przedsiębiorstwom użyteczności publicznej wdrożenie systemu wielopoziomowych stawek zniżkowych – drugiego tego rodzaju systemu w kraju – do października 2024 r.

Obiecała przy tym powiększenie puli mieszkańców Chicago kwalifikujących się do pomocy w opłaceniu rachunków za ogrzewanie.

Zatwierdzone stawki Peoples Gas to wciąż rekordowy wzrost – który według szacunków organów nadzoru konsumenckiego wyniesie 6 dolarów w stosunku do średniego miesięcznego rachunku gospodarstwa domowego. Ale zmienione stawki zniżkowe zapewnią znacznie większą pomoc osobom, które jej najbardziej potrzebują.

Nowy edykt energetyczny ustanawia pięć poziomów zniżek dla gospodarstw domowych w stosunku do federalnych wytycznych dotyczących ubóstwa.

Wynoszą one od 5% zniżki dla klientów z dochodem gospodarstwa domowego do trzykrotności federalnego poziomu ubóstwa, aż do 83% zniżki dla osób poniżej połowy tego progu.

Każdy klient, który udokumentuje takie trudności finansowe, będzie mógł uzyskać przysługujące mu zniżki, w przeciwieństwie do istniejących teraz programów pomocy, które opierają się na finansowaniu rządowym. Zazwyczaj wyczerpuje się ono przed upływem końca roku, a pomoc otrzymuje jedynie 20% kwalifikujących się klientów.

Nowe rabaty będą dotyczyć całego rachunku klienta, a nie tylko stałych kosztów dostawy, jak nalegała Peoples Gas. W ten sposób klienci nie będą musieli wydawać więcej niż 3% swoich miesięcznych dochodów na rachunki za gaz.

Podobna struktura rabatów obowiązywała w ubiegłym roku w stanie Waszyngton.

Według analizy przeprowadzonej przez Illinois Public Interest Research Groupe, we wrześniu około 20% mieszkańców Englewood, o kodzie pocztowym 60621 otrzymało powiadomienia o odcięciu gazu, a około połowa została obciążona opłatami za zwłokę w płatnościach za rachunki.

Informacje na temat istniejących programów pomocy można znaleźć na stronie helpillinoisfamilies.com lub dzwoniąc pod numer (833) 711-0374.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/Dobrila Vignjevic/
Czytaj dalej

News Chicago

Bandyci związali pracowników Walgreens by uciec z walizką zawierającą 10 000 USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwóch zamaskowanych mężczyzn związało pracowników Walgreens podczas napadu z bronią w ręku w dzielnicy Gold Coast w niedzielny wieczór, a następnie zabrało walizkę zawierającą łup o wartości około 10 000 dolarów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Napad miał miejsce około 9:40PM kiedy jeden ze złodziei natknął się na pracownika na tyłach zamkniętego już sklepu przy 933 N. State St., przyłożył mu kolbę pistoletu do kręgosłupa i nakazał mu by otworzył drzwi, jak wynika z raportu policyjnego.

Ten pracownik oraz inny, który liczył pieniądze z utargu, byli trzymani na muszce na zapleczu i kazano im położyć się twarzą do ziemi. Z raportu wynika, że rabusie zakleili usta pracownikom taśmą pakową i co najmniej jednemu z nich zakleili nadgarstki.

Jeden z bandytów spokojnie powiedział: „Przyszliśmy tylko po pieniądze”.

Z raportu wynika, że drugi był „znacznie bardziej wrogi” i podczas wydawania poleceń używał przekleństw. Wyszli niezauważeni ze sklepu z walizką po tym, jak kazali pracownikom otworzyć sklepowy sejf i napełnić go gotówką.

Policja podała, że obaj rabusie byli w wieku od 20 do 27 lat, nosili maski na twarz i czarne ubrania oraz wymachiwali bronią.

Jeden miał wzrost około 6 stóp do 6 stóp i 4 cali, ważył około 230 funtów, miał na sobie pomarańczowo-białe „kolorowe” buty gimnastyczne i niebieskie rękawiczki chirurgiczne. Drugi bandyta miał od 5 stóp i 10 cali do 6 stóp wzrostu i ważył około 180 funtów.

Nie dokonano żadnych aresztowań. Przedstawiciel Walgreens oświadczył, że firma współpracuje z policją w dochodzeniu oraz, że bezpieczeństwo klientów i członków zespołu jest priorytetem firmy.

 

Źródło: suntimes
Foto: Google Maps, istock/ yacobchuk/
Czytaj dalej

News Chicago

Zapisz dzieci i siebie na zajęcia zimowe organizowane przez Chicago Park District

Opublikowano

dnia

Autor:

Nie siedźcie zimą w domu – od poniedziałku rozpoczęła się rejestracja online na zimowe zajęcia Chicago Park District do wszystkich programów wirtualnych oraz do parków na zachód od California Avenue. Programy sportowe oferują zajęcia na świeżym powietrzu i w halach.

Natomiast we wtorek rano rozpoczynają się zapisy przez Internet na zajęcia parków na wschód od California Avenue, wraz z ośrodkami gimnastycznymi.

Sesja zimowa zajęć organizowanych przez Chicago Park District trwa od 8 stycznia do 24 marca. Poza dziećmi i młodzieżą oferuje także programy dla dorosłych.

Atrakcje obejmują m.in. lekcje jazdy na łyżwach i hokeja na lodowisku Midway Plaisance, balet, występy muzyczne i koszykówkę w Kennicott Park oraz klub spacerowy dla starszych osób w Kenwood Community Park.

Rejestracja osobista w parkowych domach terenowych będzie również możliwa, od 9 do 11 grudnia. Odwiedź stronę internetową dystryktu parkowego, aby uzyskać więcej informacji na temat każdego z oferowanych programów oraz godzin pracy poszczególnych  parków.

Źródło: cbs, Hyde Park Herald
Foto: Chicago Park District, istock/RDaniel12/

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu