Połącz się z nami

Świeta i Nowy Rok

Błogosławieństwo Franciszka w Boże Narodzenie. „Świat potrzebuje nadziei, pojednania i braterstwa”

Opublikowano

dnia

„W naszych czasach jest wiele trudności, ale nadzieja jest silniejsza, bo «Dziecię nam się narodziło»” – mówił Papież Franciszek w bożonarodzeniowym orędziu, po którym udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi (Miastu i Światu).

Ojciec Święty wskazał, że w Osobie Wcielonego Słowa, Bóg pokazał światu drogę spotkania i dialogu oraz nauczył jak ją przemierzać w miłości i z nadzieją.

Zgodnie z tradycją Ojciec Święty dokonał przeglądu najboleśniejszych wydarzeń dzisiejszego świata, jak pandemia, konflikty wojenne, kryzysy gospodarcze, czy wykorzystywanie kobiet i dzieci. Życząc dobrych świąt Bożego Narodzenia zachęcał do budowania dialogu oraz podążania drogą pojednania i braterstwa.

Nawiązując do encykliki „Fratelli tutti” Franciszek podkreślił, że pandemia jasno ukazuje, że świat bardzo potrzebuje cierpliwego dialogu licznych wielkodusznych osób, które w tym trudnym czasie zjednoczyłyby rodziny i wspólnoty.

Autor: Beata Zajączkowska – Watykan
Źródło: RV

Foto: You Tube, pixabay/

Świeta i Nowy Rok

Co śpiewamy na Święta Bożego Narodzenia w USA? Jest ranking najbardziej lubianych kolęd przez Amerykanów

Opublikowano

dnia

Autor:

Catholic News Agency przeprowadziło świąteczną ankietę wśród czytelników, aby dowiedzieć się, jakie są Wasze ulubione kolędy. Prawie 1000 odpowiedzi wskazało najbardziej popularną kolędę spośród przygotowanej listy dziesięciu.

Trochę zaskakująco na końcu stawki uplasowała się kontrowersyjna piosenka „Mary Did You Know” z jedynie 32 głosami, a „The Little Drummer Boy”, kolejny polaryzujący klasyk bożonarodzeniowy, również okazał się dość przeciętny, zajmując trzecie miejsce od końca. Raczej nie usłyszymy żadnej z nich w czasie Mszy Św. Wybór komentuje jezuita, ojciec Paweł Kosiński.

 

Z kolei dwie kolędy, które zdobyły złoty i srebrny medal w rankingu, są ostoją świątecznych pasterek, w dużej mierze dlatego, że obie mają w nazwie słowo „noc”. Są to „Silent Night” (198 głosów) i „O Holy Night” (179). Brąz idzie do „Joy to the World” (123 głosy).

 

A oto pełne wyniki:

  1. Silent Night
  2. O Holy Night
  3. Joy to the World
  4. Hark the Herald Angels Sing
  5. What Child is This
  6. God Rest Ye Merry Gentelmen
  7. O Little Town of Betlehem
  8. The Little Drummer Boy
  9. The First Noel
  10. Mary Did You Know

„What Child is This?” i „God Rest Ye Merry Gentlemen”, obie pochodzące z Anglii, znalazły się na środku stawki, podobnie jak amerykański standard „O Little Town of Bethlehem”. „The First Noel”, również angielski, uplasował się nisko.

Wybór dziesięciu kolęd, na które można było głosować, została przygotowana wg listy 200 najlepszych piosenek, których użytkownicy w Stanach Zjednoczonych słuchali na Spotify 25 grudnia 2020 r.

Oczywiście dominowały tego dnia „piosenki bożonarodzeniowe”, ale tylko niewielki procent tych piosenek można było zaliczyć do „kolęd”. Na potrzeby tego sondażu wzięto pod uwagę tylko pieśni bożonarodzeniowe o wyraźnie chrześcijańskim przesłaniu. Na przykład, najlepszą piosenką dnia 25 grudnia 2020 była „All I Want for Christmas is You”, utwór śpiewany przez Mariah Carey. Zdecydowanie piosenka świąteczna, ale na pewno nie kolęda.

 

Źródło: CNA

Foto: You Tube, pixabay/ 591360

Czytaj dalej

Świeta i Nowy Rok

Niech Jezus narodzi się w Waszych sercach. Goście Radia Deon Chicago życzą Wesołych i Zdrowych Świąt!

Opublikowano

dnia

Autor:

Boże Narodzenia to wyjątkowy czas otuchy i nadziei. Goście Radia Deon Chicago składają Wam specjalne świąteczne życzenia. Niech te święta będą pełne łaski, rodzinnych spotkań i miłości. Wesołych Świąt!

Dobrusia Byliński z rodzinnej piekarni Delightful Pastries. Od 1998 r. firma serwuje pyszne domowe europejskie wypieki i ciasta dla wiernych klientów z Chicago. Przygotowuje swoje wyroby z dbałością o szczegóły, używając najlepszych lokalnych składników, zgodnie z europejskimi tradycjami piekarniczymi przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

Bogdan Ogórek, dyrektor w Polsko–Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, która została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego. Nasza Unia terenie Chicago działa od 13 lat. Ma tu 6 placówek, w których pracuje 14 specjalistów, gotowych do pomocy i doradzenia zgłaszającym się klientom.

Monika Galas z Polsko – Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Celem działalności PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.

 

Magdalena Nykaza z Naszej Unii, która oferuje jedne z najniższych oprocentowań na rynku, nie tylko w Illinois, ale wszędzie gdzie działa, i jest z tego dumna, ponieważ pomoc własnym członkom jest celem działania największej polonijnej instytucji finansowej.

Mecenas Magdalena Grobelski – specjalista prawa imigracyjnego.
Otrzymała tytuł Juris Doctor na uczelni DePaul University College of Law w Chicago.  Jest członkiem American Immigration Lawyers Association (AILA), Chicago Bar Association, Women’s Bar Association, and Illinois State Bar Association. Biuro Magdaleny Grobelski mieści się przy 3328 N. HARLEM AVE, CHICAGO, IL 60634

 

 

Ewa Jeneralczuk z Radia Deon Floryda

Karol Dołęga, polski medalista długodystansowy, właściciel rodzinnej firmy ProEcoLife, produkującej systemy filtrowania wody. ProEcoLife mieści się przy7109 W Higgins Ave, Chicago, IL 60656, USA.

Foto: istock/Tammi Mild/Pavlo Sukharchuk

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

Świeta i Nowy Rok

Niech te święta będą dla każdego błogosławionym czasem. Życzenia dla naszych słuchaczy

Opublikowano

dnia

Autor:

Goście Radia Deon składają wszystkim Słuchaczom Radia Deon Chicago, Waszym Rodzinom i Przyjaciołom, najserdeczniejsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2023.

 

Ojciec Paweł Kosiński, Jezuita, redaktor Radia Deon i Deon.pl., katolickiego portalu społecznościowo-informacyjny założonego i prowadzony przez Towarzystwo Jezusowe oraz Wydawnictwo WAM.

 

Mgr rehabilitacji Piotr Domagała. Właściciel kliniki rehabilitacyjnej PD Rehab mieszczącej się w Mount Prospect, przy 920 E Northwest Hwy, Mt Prospect, IL 60056. Od 2004 r. zajmuje się leczenie szerokiej gamy problemów zdrowotnych z zastosowaniem terapii manualnej.

Dariusz Godlewski, Prezes Financial Wealth Alliance z siedzibą przy 500 Lake Cook Rd., Suite 325 Deerfield, IL 60015, które od ponad 14 lat współpracuje z setkami rodzin na terenie Chicago i jego okolic, zapewniając im profesjonalne doradztwo finansowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

 

Marcin Vogel, emerytowany chicagowski policjant, wykładowca na Akademii Policyjnej w Chicago, instruktor strzelania licencjonowany przez National Rifle Association, instruktor kursu na noszenie broni CCL, licencjonowany przez stan Illinois.

Paweł Zioło właściciel PT Duct Cleaning firmy zajmującej się profesjonalnym czyszczeniem systemów grzewczo – chłodzących, dezynfekcją oraz kompleksowym czyszczeniem pieców. PT Duct Cleaning mieści się przy 2381 N De Cook Ct. Park Ridge, IL 60068.

 

Zenon Pałka, specjalista ubezpieczeń z Metropolitan Insurance, firmy oferującej różnego rodzaju ubezpieczenia, w tym ubezpieczenia medyczne, domu, samochodu, podróży i ubezpieczenia na życie. Metropolitan Insurance ma lokalizację przy 7018 W Archer Ave, Chicago, IL 60638 oraz przy 112 Higgins Rd, Park Ridge, IL 60068.

 

Foto: istock/:shironosov/ Aron M
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu