Połącz się z nami

NEWS Florida

Tragedia budowlana w Clearwater na Florydzie. Pracownik pod zawaloną klatką schodową

Opublikowano

dnia

W poniedziałek, około godziny 12.35, doszło do katastrofy budowlanej w Clearwater. Zawaliły się dwie kondygnacje remontowanej klatki schodowej garażu parkingowego. Jeden z pracowników prawdopodobnie zginął.

Klatka schodowa zawaliła się około 12:35. w garażu w pobliżu zakładu Tampa Bay Water przy 2575 Enterprise Road jak informuje szef wydziału ratownictwa pożarowego Clearwater, John Klinefelter. Dwóch pracowników budowlanych pracowało przy jej naprawie, gdy klatka schodowa częściowo się zawaliła. Jeden z robotników został uwięziony pod gruzem.

Prywatny wykonawca pracował w poniedziałek wieczorem, aby zabezpieczyć sprzęt do demontażu klatki schodowej tak aby ekipy ratownicze mogły odzyskać ciało pracownika budowlanego, który prawdopodobnie poniósł śmierć. Klatka schodowa musi zostać zdemontowana od góry do dołu, zanim będzie można rozpocząć poszukiwanie przywalonego pracownika.

Sprawę badają inspektorzy Occupational Safety and Health Administration. Na miejscu tragicznego zdarzenia byli także przedstawiciele wydziału planowania i rozwoju miasta by zbadać dokumentację związaną z budową parkingu.

REKLAMA REKLAMA

Nie ujawniono tożsamości zaginionego pracownika.

Garaż jest używany przez wiele firm i nie jest obiektem Tampa Bay Water, zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez agencję na Facebooku.

„Nasze myśli i modlitwy są z pracownikami budowlanymi i ich rodzinami”, powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Tampa Bay Water, Chuck Carden.

Źródło: tampabay times

Foto: You Tube, pixabay/ ZeeChow

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Na niebie tylko biała smuga. Rakieta wystrzelona – czworo astronautów poleciało w kosmos

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę przed południem z portu kosmicznego na Florydzie NASA i SpaceX wystrzelili w kosmos członków amerykańskiej, japońskiej i rosyjskiej załogi astronautów. Wszyscy lecą na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

W misji Crew-5 , która wystartowała z Centrum Kosmicznego Kennedy uczestniczą astronauci NASA Nicole Mann i Josh Cassada, astronauta Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA) Koichi Wakata i kosmonautka Roscosmos Anna Kikina.

Rosjanka po raz pierwszy poleciała ze SpaceX.

Wystrzelenie astronautów w misji Crew-5 przesuwano kilka razy, w tym przez huragan Ian, który w środę uderzył w południowo-zachodnią część Florydy.

Pierwotna data wystrzelenia Crew-5 we wrześniu została opóźniona po tym, jak rakieta Falcon 9 została uszkodzona podczas transportu do Kennedy Space Center.

REKLAMA REKLAMA

Start 5 października jest piątą misją operacyjną w ramach programu Commercial Crew NASA, w której agencja kosmiczna płaciSpaceX,za transport astronautów do i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Nicole Aunapu Mann została tym samym pierwszą rdzenną Amerykanką w kosmosie.

Pułkownik Mann, członek plemienia Wailacki z plemion Indian Round Valley w Kalifornii, została astronautką w 2013 roku i ukończyła szkolenie kandydatów na astronautów w 2015 roku.

Natomiast plany NASA dotyczące wystrzelenia rakiety księżycowej SLS, także opóźniają się już od września. Kolejna próba odbędzie się dopiero w listopadzie.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, NASA

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Floryda tydzień po huraganie Ian: brak wody, brak prądu. BRAK DOMU

Opublikowano

dnia

Autor:

Minął już ponad tydzień odkąd huragan Ian uderzył w Florydę, ale jego skutki są nadal odczuwalne w całym stanie. Mieszkańcy nadal borykają się z zamkniętymi szkołami, przerwami w dostawie prądu, zanieczyszczoną wodą, zniszczonymi domami i zagubionymi bliskimi.

Wielu ocalałych wciąż pozbawiona jest prądu lub polega na generatorach. Według portalu PowerOutage.us w środę wieczorem jeszcze ponad 230 000 klientów w całym stanie nie miało zasilania, wielu z nich w powiatach Lee i Charlotte.

Mieszkańcy ponad 22 powiatów Florydy również nie mają czystej bieżącej wody.

Według Departamentu Zdrowia Florydy dla 120 obszarów wydano zalecenia o konieczności przegotowywania wody, po jej zanieczyszczeniu spowodowanym przez huragan Ian.

Większość szkół jest zamknięta

Szkoły w najbardziej dotkniętych obszarach są nadal zamknięte, a te, które planują się otworzyć, nie wiedzą, ile dzieci pojawi się na zajęciach.

REKLAMA REKLAMA

Według rzecznika Collier County Public Schools, Chada Olivera, szkoły publiczne w powiecie Collier mają zostać otwarte w czwartek z pomocą ponad 800 nauczycieli zastępczych, ponieważ 22% nauczycieli z okręgu mieszka w ciężko dotkniętym powiecie Lee.

Ale jest mało prawdopodobne, że wszyscy z około 50 000 uczniów, wrócą na lekcje.

Rodziny, których domy zostały całkowicie zniszczone są zmuszone do przeprowadzki.

Tymczasem cztery okręgi szkolne w najbardziej dotkniętych obszarach pozostają zamknięte do „dalszego powiadomienia”, według Departamentu Edukacji Florydy. Należą do nich szkoły w powiatach Charlotte, DeSoto, Hardee i Lee. Powiat Sarasota częściowo ponownie otworzył szkoły w poniedziałek.

Wiele rodzin w całym stanie opłakuje bliskich

Co najmniej 125 osób zginęło z powodu burzy, poinformowali urzędnicy – ​​120 z nich na Florydzie i pięć w Północnej Karolinie.

Co najmniej 40 ofiar huraganu utonęło, według danych dostarczonych przez Komisję Medyczną Florydy we wtorek wieczorem.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrasta, ponieważ ekipy ratownicze przeczesują gruzy w poszukiwaniu uwięzionych ludzi.

Według biura gubernatora Rona DeSantisa do środy rano dokonano 2500 akcji ratunkowych.

W miarę kontynuowania tych wysiłków nie jest jasne, ile osób wciąż pozostaje zaginionych.

Przepełnione szpitale

Szkody spowodowane przez Iana obciążają również szpitale w południowo-zachodniej Florydzie.

Sarasota Memorial Health Care System zbudował 30-łóżkowy namiot przed swoim szpitalem w Venice, w powiecie Sarasota, na północ od ciężko dotkniętych powiatów Lee i Charlotte, aby pomóc w napływie pacjentów.

Drugi zespół pomocy medycznej w przypadku klęsk żywiołowych został otwarty w powiecie Charlotte, aby odciążyć lokalne oddziały ratunkowe.

„Większość szpitali na południe od Sarasoty została ewakuowana i pozostała zamknięta przez kilka dni z powodu szkód spowodowanych przez burzę.” – poinformowali urzędnicy.

„Kampusy Sarasota Memorial Sarasota i Venice odnotowały rekordową liczbę pacjentów napływających do ich ośrodków pomocy doraźnej i ściśle współpracowały z urzędnikami ds. zarządzania kryzysowego i szpitalami w całym stanie, aby zarządzać napływem”.

Niektóre obiekty utraciły także dostęp do wody.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Nie chciałem umrzeć. Chciałem pobiec w maratonie. Biegacz pochodzący z Chicago pokonał raka i startuje w niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

U Angelo Ciardella, pochodzącego z Chicago mieszkańca Orlando, zdiagnozowano raka głowy i szyi/krtani stopnia czwartego. Mężczyzna przeszedł osiem rund chemii i 35 cykli naświetlania. A w tą niedzielę pobiegnie w chicagowskim maratonie.

Każdy, kto chce pokonać morderczą trasę 26,2 mil, musi być twardy i dobrze wysportowany, ale Angelo Ciardella uważa, że ​​jego kluczem do sukcesu jest to, że jest taki uparty.

„Podczas leczenia myślałem, że po pierwsze nie umrę. Jestem zbyt uparty” – powiedział Angelo Ciardella.

Mężczyzna zaczął biegać ponownie rok temu, po zakończeniu leczenia. Powiedział swoim onkologom, że ma niezły cel:

Zamierzał wrócić do miasta, w którym się urodził i pobiec w Bank of America Chicago Marathon.

„Aby pokazać, że mogę pokonać raka, a także pokazać ludziom, że diagnoza raka czwartego stopnia nie jest wyrokiem śmierci” – powiedział Ciardella.

REKLAMA REKLAMA

Jego onkolog twierdzi, że podczas wyczerpującego leczenia w szczytowym momencie pandemii taka postawa była kluczowa.

„Wchodzisz z dobrym nastawieniem. I nadzieją i determinacją. Naprawdę lepiej radzisz sobie z leczeniem i znacznie lepiej z wyzdrowieniem” – mówi dr Michael Herman.

Biegnąc, Ciardella będzie myślał o swojej rodzinie i przyjaciołach, którzy pomogli mu przetrwać.

Ale robi to dla wszystkich pacjentów z rakiem.

„W tym czasie mogą być w swoich najciemniejszych chwilach, ale zaledwie rok lub dwa później mogą biegać lub chodzić i cieszyć się życiem tak, jak kiedyś” – powiedział dr Herman.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu