Połącz się z nami

News Chicago

Planowała strzelaninę w swojej szkole? Dwunastoletnia dziewczynka oskarżona w sprawie treści wysłanego Snapchata.

Opublikowano

dnia

Dwunastoletnia uczennica z Niles została oskarżona o wysłanie wiadomości Snapchat, zawierającej zdjęcie broni palnej oraz groźbę jej użycia we własnej szkole, Gemini Middle School.

O wysłanej wiadomości policja z Niles dowiedziała się we wtorek rano. Jednostki patrolowe odwiedziły szkołę.

Jak podała policja, uczennica, która wysłała wiadomość została zidentyfikowana. Nawiązano kontakt z nią oraz jej rodzicem. 

Podczas dochodzenia policja ustaliła, że broń palna przedstawiona na Snapchacie nie znajdowała się w domu dziewczynki. Policja twierdzi, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla szkoły lub społeczności.

30 listopada w strzelaninie w szkole w miejscowości Oxford, Michigan, zginęło czterech uczniów. Dwoje innych zostało rannych. Szkolnej masakry dokonał 15-letni Ethan Crumbley.

W sprawie 12-letniej uczennicy z Niles toczy się śledztwo.

 

Źródło:fox32

Foto:Flickr/Daniel Lobo/Mike Licht , YouTube

News Chicago

11 zabitych i 45 rannych – kolejny tragiczny rekord weekendu Dnia Pamięci

Opublikowano

dnia

Autor:

Od wczesnego piątkowego wieczoru do poniedziałkowego popołudnia co najmniej 11 osób zginęło, a kolejnych 45 zostało rannych. Liczba ofiar śmiertelnych była najwyższa od 2015 roku, kiedy zginęło 12 osób. Najwyraźniej działania podjęte przez Brandona Johnsona na ten czas nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Do aktów przemocy doszło także właśnie w pobliżu domu burmistrza Brandona Johnsona w West Side, gdzie znaleziono zasztyletowaną kobietę.

Świąteczny weekend, który oznacza nieoficjalny początek lata, historycznie wyznaczał również początek sezonowego wzrostu przemocy z użyciem broni – często skoncentrowanej na południowej i zachodniej stronie miasta. Najwięcej ofiar strzelaniny miało 6. dzielnica w South Side, w której zginęło co najmniej 7 osób, a następnie 11. dzielnica w West Side, gdzie postrzelono co najmniej 6 osób.

Podczas bójki na North Avenue Beach w piątek po południu, kilka godzin po oficjalnym otwarciu miejskich plaż na okres lata, wybuchły strzały, ale nikt nie został ranny.

Dodatkowi funkcjonariusze policji mieli pracować w weekend, ponieważ burmistrz Brandon Johnson i tymczasowy Komendant Chicago Fred Waller kontynuowali kontrowersyjną praktykę odwoływania dni wolnych funkcjonariuszy, aby zwiększyć zatrudnienie w weekendy obarczone zwiększonym ryzykiem.

Dziesiątki żołnierzy sił pokojowych wyszło również na ulice, aby stłumić przemoc w „gorących punktach” po południowej i zachodniej stronie. Natomiast setki maszerowały w sobotę przeciwko przemocy w dzielnicy Grand Crossing.

Pierwsze zabójstwa weekendu miały miejsce w odstępie kilku godzin.

Zabójstwo w pobliżu domu burmistrza w Austin zostało odkryte tuż po północy w sobotę przy 5700 West Chicago Avenue. Kobieta, której wiek nie jest znany, została zasztyletowana i pozostawiona w pobliskiej alejce.

W poniedziałek wieczorem około pięciu przecznic od domu burmistrza zgłoszono strzelaninę. 36-letni mężczyzna został postrzelony w pobliżu ulicy około godziny 7:00PM przy 700 North Pine Avenue. Trafił do szpitala w dobrym stanie.

Krótko przed 1.00 w nocy w sobotę 33-letni mężczyzna został znaleziony martwy z raną postrzałową pod pachą przy 7800 South Seeley Avenue w dzielnicy Auburn Gresham.

Około 2:15 nad ranem w Lake View 35-letni William Hair został znaleziony na chodniku z raną postrzałową klatki piersiowej przy 500 West Surf Street. Zmarł w Advocate Illinois Masonic Medical Center.

Tuż przed 3.00 nad ranem 37-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna stali na chodniku przy 2300 West 18th Street w dzielnicy Heart of Chicago, kiedy ktoś otworzył ogień, trafiając oboje w twarz, według policji w Chicago i biura lekarza sądowego powiatu Cook. Zostali zabrani do szpitala Mount Sinai, gdzie mężczyzna zmarł, a stan kobiety określono jako krytyczny.

Według policji około 20 minut później 22-letni Johnathan Salgado stał na chodniku przy 2400 South Homan Avenue w Little Village, kiedy został postrzelony w klatkę piersiową. Został zabrany do szpitala Mount Sinai, gdzie później zmarł.

Później tego samego dnia mężczyzna został zastrzelony w bloku 1100 North Ridgeway Avenue w dzielnicy Humboldt Park na West Side. Według policji do strzelaniny doszło około godziny 11:15AM. Niecałą godzinę później w strzelaninie samochodowej w Auburn Gresham zginęła kobieta, a trzech mężczyzn zostało rannych.

Funkcjonariusz policji ze stanu Michigan po służbie zastrzelił siebie i poważnie zranił innego mężczyznę w sobotę po południu, kiedy broń, którą trzymał w ręku, wystrzeliła w pokoju w hotelu Chicago w River North.

Śmiertelna strzelanina w Woodlawn została zgłoszona w sobotę wieczorem. Policja poinformowała, że 26-letni mężczyzna został uznany za zmarłego po tym, jak został postrzelony w plecy.

Trzech mężczyzn zostało postrzelonych w niedzielę przed sklepem spożywczym Mariano na Broadway and Barry w dzielnicy Lake View. Wszyscy zostali przewiezieni do Advocate Illinois Masonic Hospital w celu leczenia ran. Dwóch mężczyzn w wieku 22 i 32 lat było w dobrym stanie. Trzeci mężczyzna, którego wiek nie jest znany, miał rany postrzałowe pleców i klatki piersiowej, a jego stan określono jako ciężki.

Godzinę później dwie osoby zostały postrzelone, gdy siedziały w samochodzie w West Garfield Park. Jeden z nich, 35-letni mężczyzna, został uznany za zmarłego w wyniku rany postrzałowej głowy.

Wieczorem w niedzielę, 2-letnia dziewczynka została ranna po przypadkowym wystrzeleniu broni, którą znalazła w domu przy 1500 West Jonquil Terrace. Została zabrana do szpitala Saint Francis w Evanston, gdzie pozostaje w dobrym stanie.

Kilka godzin później 2-letni chłopiec został ranny po wystrzeleniu z pistoletu, gdy bawił się w sypialni ze znanym sobie mężczyzną przy 7900 South Hermitage Avenue. Został trafiony w rękę i przewieziony w dobrym stanie do Christ Medical Center w Oak Lawn.

Kolejne trzy osoby zostały ranne w strzelaninie w poniedziałek w Calumet Heights.

77-letni mężczyzna został postrzelony w plecy, a 57-letnia kobieta w głowę. Oboje zostali przewiezieni w stanie krytycznym do University of Chicago Medical Center. Natomiast 59-letniego mężczyznę przewieziono do Trinity Hospital, a później w dobrym stanie, przeniesiono go do Christ Medical Center w Oak Lawn.

W poniedziałek wieczorem 16-letni chłopiec został ranny w strzelaninie samochodowej w Austin. Stał na chodniku przy 4700 West Augusta Boulevard, kiedy ktoś podjechał SUV-em, a pasażer zaczął strzelać. Chłopiec został dwukrotnie postrzelony w udo i został zabrany do szpitala Mount Sinai w dobrym stanie, podała policja.

Ponad 25 innych osób zostało rannych w strzelaninach w całym mieście od godziny 5:00PM w piątek.

W zeszłym roku w mieście podczas weekendu z okazji Dnia Pamięci postrzelono 51 osób, co jest najwyższą liczbą z ostatnich pięciu lat. Zginęło wtedy 9 osób, a 42 zostały ranne.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Arbor Evenings: Rozpoczynają się letnie koncerty w pięknej scenerii Morton Arboretum

Opublikowano

dnia

Autor:

Przyjdź z przyjaciółmi i rodziną, aby cieszyć się wspaniałą muzyką podczas relaksu na świeżym powietrzu w Morton Arboretum tego lata. Podczas Arbor Evenings usłyszysz różne zespoły, będziesz cieszyć się jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać niesamowite zachody słońca na Frost Hill.

Letnie koncerty Arbor Evenings w Morton Arboretum będą odbywać się w środy. Rozpoczynają się już w najbliższą środę, 31 maja i potrwają do 23 sierpnia. Wstęp na muzyczne wydarzenie możliwy jest od godziny 5:15PM. Koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM.

Bilety zakupione na wydarzenie obejmują wstęp do Arboretum, zajęcia i muzykę na żywo. Bilety są wymagane dla wszystkich uczestników. Rodziny są mile widziane, a dzieci do drugiego roku życia mają wstęp bezpłatny.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli cieszyć się różnorodnością food trucków, które będą obecne co tydzień. Na imprezę można wnieść zamknięte napoje bezalkoholowe.

Goście będą także mogli kupić kieliszek do wina wielokrotnego użytku Arboretum i otrzymać zniżkę w wysokości 1 USD na przyszłe zakupy wina podczas Arbor Evenings 2023.

Dochód ze sprzedawanych biletów wesprze misję Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew, aby świat był bardziej zielony, zdrowszy i piękniejszy.

Więcej informacji na temat letnich koncertów można znaleźć na stronie Morton Arboretum. Bilety na Arbor Evenings, w cenie 8 dolarów, dostępne są tutaj.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

W Naperville poszybujesz do lata na skrzydłach nowych ławek – ważek

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach projektu „Flying Into Summer” w Naperville powstaje 19 ławek, których tematem i inspiracją są ważki. We wcześniejszych latach w miasteczku pojawiały się już dinozaury, żaglówki czy furgonetki — nie byłoby lata bez fascynujących mieszkańców rzeźb chodnikowych.

W tym roku Downtown Naperville Alliance DNA wybrało te piękne latające owady jako temat nowych rzeźby, a 19 ławek-ważek zostanie zainstalowanych w centrum miasta.

Dyrektor wykonawczy DNA, Danielle Tufano, powiedziała, że na razie projekty artystów i sponsorów są trzymane w tajemnicy. Ale w piątek, 2 czerwca, będzie można zobaczyć je już w miasteczku. Instalacja jest zaplanowana od samego rana.

Od 2012 roku, z wyjątkiem 2020 roku, sojusz koordynuje tworzenie i instalację rzeźb śródmiejskich. To stało się już tradycją Naperville, a mieszkańcy pytają o nowe pomysły, gdy tylko kończą się wakacje.

Wg Tufano ważki reprezentują zmianę. Biorąc pod uwagę transformację śródmieścia Naperville wraz z ulepszeniami infrastruktury, rozwojem krajobrazów ulicznych i ciągłym pojawianiem się nowych firm, ważki wydawały się odpowiednie w tym roku.

Mapa rozmieszczenia nowych, oryginalnych ławek jest dostępna na stronie townnaperville.com. W lipcu i sierpniu odwiedzający są zachęcani do głosowania online na swoją ulubioną rzeźbę.

DNA będzie gospodarzem Summer Sculpture Launch Event 17 czerwca podczas Downtown Naperville Car Show. Rzeźby będą eksponowane do 11 września.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Downtown Naperville Alliance
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu