Połącz się z nami

News Chicago

Nauczyciele szkół średnich w Chicago wciąż nie chcą wrócić do szkoły. Kiedy licealiści będą mieć normalne życie?

Opublikowano

dnia

Chicagowskie szkoły średnie nadal nie mają wyznaczonej daty powrotu do fizycznego nauczania. Chociaż młodsze dzieci wracają powoli do prawie normalnego nauczania, licealiści nadal pozostają w domach.

Po prawie roku nauczania w internecie, jak podkreśla wielu rodziców, taki powrót będzie niezwykle trudny.

Młodzież, która i tak boryka siè z wieloma problemami w tym trudnym wieku, jest jeszcze bardziej odizolowana od rówieśników.

Niektórzy nauczyciele starają się jak mogą, aby wyjść naprzeciw potrzebom uczniów, którzy mają największe problemy ze zdalnym nauczaniem, fizyczną separacją i trudnościami w nauce.

Dyrektorka szkoły Kenwood Academy w Chicago, Kenwood Academy, zorganizowała tzw. HUB naukowy, gdzie każdego dnia 15 uczníów może się bezpiecznie spotkać, aby wspólnie siè uczyć albo chociaż porozmawiać twarzą w twarz…mimo tego, że zamaskowaną.

Powrót wszystkich dzieci do szkół publicznych w Chicago odbywa się etapami. Ostatnia grupa uczniów szkół podstawowych ma wrócić w szkolne mury 8 marca.

źródło:chicagotribune.com
foto: arch RD

 

News Chicago

Marilyn Hartman chicagowska recydywistka na gapę stanęła przed sądem

Opublikowano

dnia

Autor:

Znana w Chicago i całym USA celebrytka‐ pasażerka na gapę Marilyn Hartman znowu w sądzie.

Pochodząca z Chicago 69 letnia Hartman znana jest z podróżowania ukrywając się najczęściej w komorach bagażowych samolotów.

Ostatnia jej sprawa w sądzie obejmuje zarzuty włamania i bezprawnego wtargnięcia po tym, jak została aresztowana podczas rzekomej próby przejścia przez punkt kontroli bezpieczeństwa na międzynarodowym lotnisku O’Hare.

W ramach wyroku zabroniono jej przebywania na terenie lotniska bez ważnego biletu. Warunkiem jej kolejnego wyroku w zawieszeniu jest zlecona przez sąd ewaluacja i terapia psychologiczna. Przypomnijmy, że pomysłowa podróżniczka, próbowała z różnym skutkiem, podróżować na gapę już 21 razy.

źródło: chicagotribune
foto: Cook County sheriff’s office, Flickr.com/ Nick Harris, benjamin sTone

Czytaj dalej

News Chicago

Kolejna duża firma w Chicago upadła. Mają 160 sklepów i 1700 pracowników

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma Paper Source, sprzedawca kart okolicznościiwych i prezentów ogłosiła upadłość.

To kolejny biznes, który w ten sposób szuka ochrony przed utratą wartości i bankructwem. Firma, która zatrudnia około 1700 pracowników w swoich sklepach: centrali głównej w Loop i centrum dystrybucyjnym w Forest Park, rozpoczęła swoją działalność od jednego sklepu w Chicago w roku 1983.

Wiosną ubiegłego roku, firma była właścicielem 160 sklepów, po zakupie 27 umów leasingowych id swojego upadłego rywala, firmy Papyrus.

W tym czasie dyrektor generalny Winnie Park powiedział, że firma nie zamknęła ani jednego sklepu. Kilka tygodni później wszyscy zostali zmuszeni do zamknięcia ze względu na pandemię.

Jak podaje dyrekcja Paper Source, firma Mid Cap Financial zgodziła się na nabycie aktywów Paper Source za maksymalne 88, 8 miliona dolarôw, z czego 16,5 miliona ma pomóc spółce w kontynuowaniu działalności.

źródło: Daily Herald
foto: youtube

Czytaj dalej

News Chicago

FDA zezwala na covidowe testy ze śliny. Co zrobi chicagowski uniwersytet UIC?

Opublikowano

dnia

Autor:

Uniwersytet of Illinois otrzymał pozwolenie Agencji do spraw Żywności i Leków na stosowanie testów w oparciu o badania śliny.

Test, znany pod nazwą covidSHIELD (tarcza kowidowa) znalazł się na liście produktów i technologii zatwierdzonych przez FDA w poniedziałek. Uniwersytet of Illinois korzystał z tego testu przed otrzymaniem oficjalnego pozwolenia na jego używanie w celu utrzymania trzech swoich kampusów otwartych na fizyczne nauczanie.

Jak powiedział gubernator Pritzker: ,,Test jest przełomowym momentem i nie będziemy tracić ani chwili aby rozpowszechnić go w całym stanie”. Pritzker już przeznaczył na ten cel 20 milionów dolarów aby testy mogły być przeprowadzane w 9 publicznych uniwersytetach i 48 ośmiu szkołach wyższych (community college).

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup miliona testów, które zostaną podzielone między szkołami przez Zarząd Szkolnictwa Wyższego Stanu Illinois.

źródło: chicagotribune
foto: youtube

Czytaj dalej
Reklama

Facebook

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Popularne