Połącz się z nami

News Chicago

Śmiertelna zima w USA. Pod 10-letnim chłopcem załamał się lód. W Texsasie karambol z udziałem 100 samochodów

Opublikowano

dnia

Co najmniej 20 osób zginęło z powodu mrozów i śnieżyc, które nawiedziły Stany Zjednoczone. Najdotkliwiej skutki ataku zimy odczuwa stan Teksas. Doszło tam kryzysu energetycznego, który pozbawił miliony mieszkańców dostaw elektryczności.

W ostatnich dniach opady śniegu i mrozy objęły obszar zamieszkany przez 150 milionów Amerykanów – od Zatoki Meksykańskiej po Nową Anglię. W Nebrasce termometry pokazały minus 31 stopni Farenhaita, w okolicach Chicago spadło ponad 18 cali śniegu. W południowych stanach USA doszło do setek wypadków drogowych. W karambolu w Fort Worth z udziałem ponad 100 samochodów zginęło sześć osób.

Wśród pozostałych ofiar śmiertelnych ataku zimy są między innymi dziesięcioletni chłopiec, pod którym załamał się lód na jeziorze w Tennessee oraz matka z córką, które zaczadziły się tlenkiem węgla z pozostawionego w garażu uruchomionego samochodu, gdy w ich domu w Houston zabrakło elektryczności.

Ujemne temperatury w Teksasie doprowadziły do zakłóceń w pracy elektrowni gazowych oraz przeciążenia sieci energetycznej. Zmusiło to służby energetyczne do kontrolowanych wyłączeń dostaw prądu, które dotknęły ponad cztery miliony budynków. By uciec przed zimnem tysiące mieszkańców Teksasu chroniły się w samochodach lub schroniskach.

Największy chaos atak zimy spowodował w położonym przy granicy z Meksykiem Teksasie – stanie nieprzyzwyczajonym do tak niskich temperatur. W Dallas, gdzie jeszcze kilka dni temu termometry pokazywały plus 68 st. Farenhaita, w poniedziałek temperatura spadła do 8 stopni Farenhaita.

Temperatura odczuwalna wynosiła -18 st. Farenhaita. W niektórych rejonach Teksasu spadło ponad stopę śniegu co jest zjawiskiem niezmiernie rzadkim w tych rejonach. Atak zimy spowodował paraliż komunikacyjny. W samym Houston zanotowano ponad 130 wypadków na drogach.

W Teksasie i sąsiednich stanach linie lotnicze odwołały ponad 3000 lotów, z czego 1600 z międzynarodowego lotniska Dallas / Fort Worth. Prezydent Joe Biden ogłosił w Teksasie stan klęski żywiołowej co pozwoli skierować do tego stanu dodatkowe fundusze federalne.

Źródło: chicagotribune.com, IAR
foto: youtube.com/today

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Popularne