Połącz się z nami

News USA

Amerykańscy żołnierze pozostaną w Niemczech. 12 tysięcy wojskowych nigdzie nie pojedzie

Opublikowano

dnia

Doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan poinformował o wstrzymaniu wycofywania wojsk amerykańskich z Niemiec. Podczas briefingu w Białym Domu Sullivan zapowiedział też twardszą politykę wobec Rosji.

W ubiegłym roku prezydent Donald Trump ogłosił plan wycofania z Niemiec 12 tysięcy amerykańskich żołnierzy. Nowy rząd USA wstrzymał jego realizację.

„Sekretarz obrony Austin dokona przeglądu naszej obecności militarnej na świecie i do czasu zakończenia tego przeglądu wstrzymujemy wycofywanie wojsk z Niemiec” – mówił Jake Sullivan.

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego zapowiedział, że Stany Zjednoczone podejmą kroki by Rosja poniosła konsekwencje wrogich działań, takich jak ingerencja w amerykańskie procesy demokratyczne czy ataki z użyciem broni chemicznej w Europie.

„Czy to powstrzyma Władimira Putina przed wszystkimi działaniami jakie nam się nie podobają? Oczywiście nie. Ale będziemy prowadzić bardziej stanowczą i efektywniejszą politykę wobec rosyjskiej agresji i szkodliwych działań” – powiedział.

Jake Sullivan dodał, że stanowcze kroki wobec Rosji nie wykluczają współpracy z Moskwą tam gdzie służy to amerykańskim interesom. Jako przykład podał przedłużenie o 5 lat układu Nowy START.

 

źródło: IAR
foto: en.wikipedia.org, Flickr/ru tactical

 

News USA

Agenci Marshals Service uratowali ponad 150 dzieci. W USA giną setki dzieci

Opublikowano

dnia

W amerykańskim stanie Tennessee służby dotarły do 150 zaginionych dzieci. To rezultat akcji prowadzonych w ostatnich dwóch miesiącach.

Stanowe Biuro Śledcze przekazało, że operacja rozpoczęła się na początku stycznia po tym, jak zidentyfikowano 240 zaginione dzieci, które przebywały w stanie.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni trwały działania, które doprowadziły do uwolnienia 150 z nich. Służby zapewniają, że działania będą kontynuowane, by odnaleźć pozostałe 90 dzieci.

Ze 150 dzieci w wieku od 3 do 17 lat, do których dotarto w ostatnich dniach, co najmniej pięcioro było potencjalnymi ofiarami handlu dziećmi, a co najmniej jedno zostało porwane. Są wśród nich także takie, które opuściły domy, czy żyły z innymi członkami rodziny.

Szacuje się, że każdego miesiąca w stanie Tennessee giną setki dzieci. Powody są różne – ucieczki, rodzinne spory o opiekę nad dziećmi, ale występują też pobudki czysto kryminalne i dotyczą porwań, czy handlu nieletnimi.

W całym 2020 roku we współpracy z agencją federalną United States Marshals Service odnaleziono 387 dzieci. W kilku innych stanach – takich jak Ohio, Wirginia, Indiana i Georgia – również rozpoczęto specjalne operacje, podczas których śledczy skupiają się na odnajdywaniu zaginionych dzieci.

 

Źrôdło: IAR
Foto: Flickr/Office of Public Affairs

Czytaj dalej

News Chicago

Mieszkał pod Chicago i współpracował z Państwem Islamskim. Skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkaniec północnych przedmieść Chicago, został we środę skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności za konspirację i wspieranie terrorystycznej organizacji ISIS.

38-letni Joseph Jones z miejscowości Zion, w roku 2015 rozpoczął serię spotkań z tajnymi agentami FBI myśląc, że są częścią organizacji terrorystycznej. W roku 2017 wyposażył tych samych agentów w telefon komórkowy, który według planu miał być wykorzystany do detonacji ładunków wybuchowych.

W kwietniu tego samego roku Jones został zatrzymany na lotnisku O’Hare, gdzie wraz z podstawionym agentem, planował podróż do Syrii. W tym samym czasie został aresztowany jego wspólnik, 39 letni Edward Shimenti, który był aktywnie zaangażowany w sprawę. Shimenti stanie przed sądem 8 kwietnia tego roku.

Źrôdło:WGN

Foto: Flickr/Kurdishstruggle

Czytaj dalej

News USA

22-latek wjechał wprost pod ciężarówkę. Zginęło kilkanaście osób

Opublikowano

dnia

Co najmniej 15 osób zginęło, a kilka zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości El Centro w południowej Kalifornii, niedaleko granicy z Meksykiem.

Samochód typu SUV, którym podróżowało 28 osób zderzył się z ciężarówką. Według miejscowej policji samochód wyjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę ze żwirem.

Auto typu SUV przewoziło zbyt dużą liczbę pasażerów – fabrycznie jest przystosowane do przewozu maksymalnie ośmiu osób. Ofiary śmiertelne miały od 20 do 55 lat. Wśród rannych jest co najmniej jedno osoba w wieku 16 lat. Samochód prowadził 22-latek, który zginął w wypadku.

źródło: IAR
foto:

Czytaj dalej
Reklama

Facebook

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Popularne