Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

81. Bal Amarantowy w Chicago. W imieniu Legionu Młodych Polek zapraszają Bożena Haszlakiewicz i Marta Łodyga

Opublikowano

dnia

Służąca Polonii od ponad 80-ciu lat organizacja charytatywno-społeczno-kulturowa Legion Młodych Polek zaprasza już po raz osiemdziesiąty pierwszy na doroczny Bal Amarantowy z tradycyjną prezentacją debiutantek. Impreza odbędzie się w sobotę 7 marca w najpiękniejszej i zarazem historycznej Sali balowej Hotelu Hilton. Początek balu o godzinie 5.30 po południu.

Tegoroczne debiutantki

Gościem Radia Deon była Bożena Haszlakiewicz, była prezes Legionu Młodych Polek i przewodnicząca komitetu mediów tej właśnie organizacji. Gwarantując niezapomniane przeżycie, serdecznie zapraszała na Bal Amarantowy. Jak zaznaczała, w tym roku mistrzem ceremonii będzie Frank Spula

Doroczny Bal Amarantowy, znany również jako The White and Red Ball jest jedną z największych imprez charytatywnych. Jak zaznacza Marta Łodyga pracująca w zarządzie organizacji, co roku dochód z balu jest przeznaczony na szeroką branżę celów charytatywnych, społecznych i kulturowych. Na antenie Radia Deon była debiutantka wspomina swoje doświadczenia związane z balem

Bal Amarantowy to od 81 lat perła w życiu towarzyskim, nie tylko Polonii, ale też i miasta Chicago. Na nim spotykają się osoby, które doceniają prace charytatywne Legionu i w ten sposób stają się częścią jego działalności. Bożena Haszlakiewicz przypomina początki organizacji charytatywno-społecznej Legion Młodych Polek

Bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.lypw.org , pod nr telefonu 847 902 0406 lub na stronie Facebook/The Legion of Young Polish Women

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior, www.lypw.org, Facebook.com/Bal Amarantowy

 

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak spisać polski testament mieszkając w USA? Mecenas Leszek Lis wskazuje na różnice między USA a Polską.

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon Chicago mecenas Leszek Lis tłumaczył sprawy związane z prawem spadkowym. Jak przygotować testament w Polsce, by był ważny w USA?

Mecenas Leszek Lis mówił o błędach popełnianych w czasie sporządzania testamentu i o tym, że każdy dokument musi być sądownie zbadany pod kątem prawnych wymogów.

Gość Radio Deon wyjaśniał kwestie ważne dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale mających majątek w Polsce.

W przypadku dysponowania nieruchomością w Polsce decyzję co do jej dziedziczenia musi podjąć sąd polski. Jest to pewien problem, na który można zaradzić przygotowując osobny dokument dotyczący wyłącznie tego majątku w formie własnoręcznej, a nie w formie aktu notarialnego.

Testament napisany własnoręcznie nie potrzebuje opieczętowania. Musi być jednak odpowiednio skonstruowany, aby był ważny.

Poza nieruchomościami powinniśmy także pomyśleć o kontach bankowych w Polsce, jeśli odkładamy tam emeryturę. Dziedziczenie tych pieniędzy także powinniśmy uregulować.

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności jakie niesie życie i nie zostawiać rodziny z problemem nieuregulowanej sprawy spadkowej.

Dla wszystkich zainteresowanych sprawami spadkowymi podajemy numery telefonów do kancelarii mecenasa Leszka Lisa:  773 244 1190 oraz 773 744 2412.

 

Foto:Flickr/John Marino/

Czytaj dalej

Adwent

MAGICZNE ŚWIĘTA Fundacji Copernicus. Wielki świąteczny festiwal rodzinny już 12 grudnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Gość Radio Deon Chicago Agata Paleczny, aktorka, animator kultury i zalożycielka Warsztatów Teatralnych Little Stars, serdecznie zaprasza na niezwykły festiwal rodzinny do Copernicus Center. Magiczne Święta fundacji Copernicus już w niedzielę 12 grudnia.

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Magicznych Świąt. Współorganizatorami, jak co roku, są: Akademia Muzyki PaSO, Warsztaty Teatralne Little Stars i Zespół Pieśni i Tańca Polonia, działający przy PRCUA. Wszystkie grupy związane są z Copernicus Foundation, gdzie narodziła się idea Magicznych Świąt.

W programie festiwalu oczywiście atrakcje; na scenie pokazy taneczne, koncert muzyki klasycznej oraz wzruszające przedstawienie, w czasie którego będziemy przygotowywać wigilijną wieczerzę z dziećmi z Domu Dziecka.

Teatralna opowieść zakończy się pięknym zimowo-świątecznym koncertem, w którym wspólnie pośpiewamy sobie kolędy. To będzie też rewia wspaniałych kostiumów, pieśni i układów tanecznych z różnych z regionów Polski.

A jeszcze przed samym koncertem, od godziny 11, fundacja Copernicus zaprasza na kiermasz świąteczny, spotkanie ze Św. Mikołajem, wspaniałe atrakcje dla dzieci przygotowane przez Fundację You Can Be My Angel oraz wystawę prac plastycznych pracowni Patrycji Stępniak.

Ci, którzy już o 11 godzinie zawitają do Copernicus Center na pewno nie będą się nudzić. 

Bilety na festiwal dotyczą tylko części koncertowej, która zaczyna się o godzinie 15. Między 11 a 15 wstęp jest bezpłatny. Bilety na Magiczne Święta są do nabycia za pośrednictwem strony Fundacji Copernicus, a także można je nabyć drogą telefoniczną poprzez kontakt z biurem Akademii Muzyki PaSO, Warsztatów Teatralnych Little Stars lub Zespołu Pieśni i Tańca Polonia.

 

Foto: Flickr/ Jarosław Pocztarski

Czytaj dalej

Adwent

Ty także możesz być … Aniołem albo Mikołajem. Katarzyna Romanowska zaprasza na charytatywne wydarzenie

Opublikowano

dnia

Autor:

Fundacja YCBMA czyli You Can Be My Angel co roku organizuje charytatywną imprezę mikołajkową. Gościem Radia Deon Chicago była prezes fundacji, Katarzyna Romanowska, która zaprasza całe rodziny na dzień pełen atrakcji ze Św Mikołajem w niedzielę, 5 grudnia, w Paradise Elegant Banquets, Bridgeview.

Po zeszłorocznej przerwie, spowodowanej pandemią, fundacja powraca ze wspaniałym, rodzinnym wydarzeniem. Prezes Katarzyna Romanowska tym razem jest pewna, że Św.Mikołaj przybędzie.


W programie imprezy jak zawsze mnóstwo atrakcji; występy taneczne, kolędowanie, możliwość robienia zdjęć ze Św. Mikołajem.

Poza tym poczęstunek, loteria i świąteczny kiermasz. Kasia Romanowska gorąco namawia żeby nie kupować wcześniej świątecznych prezentów i kartek. Zwłaszcza że dochód z wydarzenia jest jak zawsze przeznaczony na ważny cel, leczenie Huberta walczącego z chorobą nowotworową.

Honorowy patronat nad Mikołajkami objął Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago.  A impreza odbędzie się w Paradise Elegant Banquets, 9220,Harlem Ave, Bridgeview.

Fundacja You Can Be My Angele organizuje tą impreze od początku swojej działalności w Stanach Zjednoczonych.

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Popularne