Połącz się z nami

News Chicago

Imigranci na celowniku w USA. Mecenas Magdalena Grobelski o zmianach w prawie imigracyjnym w 2020 roku

Opublikowano

dnia

Kary dla pracodawców zatrudniających nielegalnych imigrantów, wzrost opłat za rozpatrzenie aplikacji w urzędzie imigracyjnym, czy wymóg posiadania ubezpieczenia na zdrowie dla przybywających do USA. To tylko niektóre sprawy, które mają sprawić, że do Stanów Zjednoczonych będzie przybywało mniej imigrantów. Administracja Donalda Trumpa w 2020 roku będzie kontynuować swoją surową politykę.

Prezydent Donald Trump od początku swojej kadencji zaostrza represje wobec cudzoziemców pracujących w USA bez zezwolenia, ale także wobec pracodawców zatrudniających nielegalnych. Jak twierdzi mecenas Magdalena Grobelski w 2020 roku trend ten ma być kontynuowany

Od 3 listopada 2019 roku osoby ubiegające się o wizę imigracyjną, w momencie przesłuchania, muszą wykazać urzędnikowi konsularnemu, że ​​będą objęte zatwierdzonym ubezpieczeniem zdrowotnym lub będą dysponować środkami finansowymi na pokrycie przewidywalnych kosztów leczenia. Jak podkreśla mecenas Grobelski, niemożność spełnienia tego wymogu może spowodować odrzucenie wniosku wizowego

Administracja Donalda Trumpa, nie mogąc zmienić prawnych ram przyjmowania imigrantów, próbuje doprowadzić do tego, że nie będzie ich stać na legalny pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jak mówi Magdalena Grobelski, w 2020 roku zmiany mogą być wprowadzane między innymi w prawie pobierania zasiłków i świadczeń przez  imigrantów

Donald Trump bardzo zaostrza także restrykcje dotyczące osób, które składają podania o wizę studencką. Mecenas Grobelski zaznacza, że we wrześniu 2020 roku ma wejść w życie nowa ustawa, w której zostanie określony dokładnie czas legalnego pobytu studentów w Stanach Zjednoczonych

Mecenas Magdalena Grobelski to adwokat mówiący po polsku. Jest specjalistą do spraw prawa imigracyjnego. Po więcej informacji można dzwonić do kancelarii pod numer telefonu 312 217 6824

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kedzior,pixabay.com, Twitter.com/ICE

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne