Połącz się z nami

News Chicago

Obrońcy życia przygotowują się do marszu. W centrum Chicago spotkają się 11 stycznia pod biało-czerwoną flagą

Opublikowano

dnia

Jak co roku w Waszyngtonie w rocznicę zalegalizowania aborcji w Stanach Zjednoczonych odbędzie się marsz dla życia. Od dawna jest on okazją do szeroko zakrojonej akcji modlitewnej i edukacyjnej. W tym roku będzie miał miejsce 24 stycznia. Aby wspólnie zamanifestować swoje poglądy i bronić życia nienarodzonych, kilka tysięcy ludzi pojawi się także 11 stycznia w centrum Chicago.

Marsz dla Życia to doskonała okazja, by zamanifestować swoje poglądy. Jak twierdzi na antenie Radia Deon ojciec Marek Janowski, inicjatywa powinna budzić w społeczeństwie amerykańskim świadomość, a także wrażliwość na punkcie obrony ludzkiego życia

Do wsparcia inicjatywy Marszu Dla Życia w Chicago zachęca Paweł Macior. Jak mówi koordynator polskiej grupy, można na plac Daley Plaza wybrać się indywidualnie lub dołączyć do jednej z grup parafialnych

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w marszu wspólnie z grupą polonijną, powinni pojawić się na placu Daley Plaza około godziny 1 po południu. Jak podkreśla Paweł Macior, znakiem rozpoznawczym będzie biało-czerwona polska flaga, wokół której wszyscy będą się gromadzić

W centrum Chicago obrońcy życia wezmą udział w marszu po raz ósmy. Tysiące mocno zaangażowanych w walkę przeciwko aborcji osób wyruszy, aby bronić nienarodzonych. Jak podkreśla ojciec Janowski, w tym wypadku wyjście na ulicę i wyrażenie swojego zdania jest wręcz koniecznością

Ojciec Marek Janowski zachęca wszystkich do wspierania akcji bądź osobiście, bądź duchowo. Jezuita zaznacza, że zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym warto oddać swój głos w obronie życia i tym samym sprzeciwić się wobec coraz powszechniejszej kultury śmierci

Jak potwierdza Paweł Macior, Marsz Dla Życia to pokojowa inicjatywa, która ma wyraźnie sprzeciwiać się kulturze śmierci. Jej celem jest wspólna modlitwa i podkreślenie, że Polonia jasno opowiada się za życiem

Z najnowszych sondaży opinii publicznej wynika, że coraz więcej obywateli USA sprzeciwia się zabijaniu dzieci nienarodzonych i uważa aborcję za zło. Marsze dla życia, które jasno opowiadają się przeciwko aborcji są organizowane w całych Stanach Zjednoczonych.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Marta Kędzior, Facebook.com/Polonia for Life

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne