Połącz się z nami

News Chicago

Obrońcy życia przygotowują się do marszu. W centrum Chicago spotkają się 11 stycznia pod biało-czerwoną flagą

Opublikowano

dnia

Jak co roku w Waszyngtonie w rocznicę zalegalizowania aborcji w Stanach Zjednoczonych odbędzie się marsz dla życia. Od dawna jest on okazją do szeroko zakrojonej akcji modlitewnej i edukacyjnej. W tym roku będzie miał miejsce 24 stycznia. Aby wspólnie zamanifestować swoje poglądy i bronić życia nienarodzonych, kilka tysięcy ludzi pojawi się także 11 stycznia w centrum Chicago.

Marsz dla Życia to doskonała okazja, by zamanifestować swoje poglądy. Jak twierdzi na antenie Radia Deon ojciec Marek Janowski, inicjatywa powinna budzić w społeczeństwie amerykańskim świadomość, a także wrażliwość na punkcie obrony ludzkiego życia

Do wsparcia inicjatywy Marszu Dla Życia w Chicago zachęca Paweł Macior. Jak mówi koordynator polskiej grupy, można na plac Daley Plaza wybrać się indywidualnie lub dołączyć do jednej z grup parafialnych

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w marszu wspólnie z grupą polonijną, powinni pojawić się na placu Daley Plaza około godziny 1 po południu. Jak podkreśla Paweł Macior, znakiem rozpoznawczym będzie biało-czerwona polska flaga, wokół której wszyscy będą się gromadzić

W centrum Chicago obrońcy życia wezmą udział w marszu po raz ósmy. Tysiące mocno zaangażowanych w walkę przeciwko aborcji osób wyruszy, aby bronić nienarodzonych. Jak podkreśla ojciec Janowski, w tym wypadku wyjście na ulicę i wyrażenie swojego zdania jest wręcz koniecznością

Ojciec Marek Janowski zachęca wszystkich do wspierania akcji bądź osobiście, bądź duchowo. Jezuita zaznacza, że zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym warto oddać swój głos w obronie życia i tym samym sprzeciwić się wobec coraz powszechniejszej kultury śmierci

Jak potwierdza Paweł Macior, Marsz Dla Życia to pokojowa inicjatywa, która ma wyraźnie sprzeciwiać się kulturze śmierci. Jej celem jest wspólna modlitwa i podkreślenie, że Polonia jasno opowiada się za życiem

Z najnowszych sondaży opinii publicznej wynika, że coraz więcej obywateli USA sprzeciwia się zabijaniu dzieci nienarodzonych i uważa aborcję za zło. Marsze dla życia, które jasno opowiadają się przeciwko aborcji są organizowane w całych Stanach Zjednoczonych.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Marta Kędzior, Facebook.com/Polonia for Life

 

News Chicago

Były szeryf Cook County przemycał narkotyki z Meksyku. Czy pójdzie siedzieć?

Opublikowano

dnia

Autor:

Juan Carmona z Burr Ridge, lat 46,  został aresztowany i oskarżony w związku z podejrzeniem o udział w przemycie i handlu kokainą pochodzącą z Meksyku.

Byłemu zastępcy szeryfa powiatu Cook postawiono szereg zarzutów. Juan Carmona jest oskarżony o działalność kryminalną związaną z narkotykami, handel substancjami niedozwolonymi, posiadanie tych substancji oraz ich przerzut. 

W 2019 roku Homeland Security Investigations odkrył domniemany udział Carmony w międzynarodowej operacji przemytu kokainy. W lipcu 2019 r. agenci HSI odzyskali ponad 16 kilogramów kokainy z dwóch domów w Illinois, które rzekomo posiadał Carmona.

Carmona miał zeznać, że kokaina pochodzi z Meksyku i przyznał się do udziału w operacji przemytu kokainy do Illinois.

Wcześniej władze oskarżyły Luisa Felipe Cantu-Reyesa, który również był rzekomo zamieszany w operację przemytu. Jemu także postawiono zarzuty handlu substancjami niedozwolonymi,  działalność przestępczą związaną z narkotykami, posiadanie niedozwolonych substancji oraz zamiar ich dostarczenia, a także zarzut prania brudnych pieniędzy i działalności kryminalnej dotyczącej prania brudnych pieniędzy.

Juanowi Carmona grozi conajmniej 30-letni wyrok na podstawie postawionych zarzutów. Kaucja Carmony została ustalona na 1 milion dolarów, a następna data jego rozprawy sądowej to 10 grudnia.

 

Żródło:wgn
Foto:wgn/FlickrMarco Verch Professional Photographer

Czytaj dalej

News Chicago

Barack Obama w Chicago. Wizyta byłego Prezydenta USA i jego żony w rodzinnym mieście

Opublikowano

dnia

Autor:

Były Prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z żoną wraca do wietrznego miasta w związku z szeregiem imprez planowanych na ten weekend.

Jak informuje The Obama Presidential Foundation, wizyta byłego prezydenta Baracka Obamy oraz byłej pierwszej damy Michelle przewiduje spotkania z grupami społecznych liderów, którzy pracują nad takimi kwestiami jak przemoc, zdrowie psychiczne, niepewność żywnościowa czy możliwości gospodarcze.

Michelle planuje również spotkać się z Chicago Public Lights Students, aby mówić o problemach edukacyjnych w college’u i ścieżkach kariery młodych ludzi.

Była para prezydencka ostatni raz odwiedziła Chicago w związku z otwarciem Centrum Prezydenckiego Obamy w Jackson Park.

Żródło:wgn

Foto: Flickr/Image Editor/Luke Vargas

Czytaj dalej

News Chicago

Gubernator JB Pritzker nie zniesie nakazu noszenia masek. Nie ma mowy

Opublikowano

dnia

Autor:

W związku z nowym wariantem koronawirusa i wzrostem zachorowań na Covid-19 nie ma szans na poluzowanie wymogów sanitarnych – powiedział gubernator stanu Illinois JB Pritzker.

„Mamy wymóg noszenia maseczek wewnątrz budynków w stanie Illinois i nie znosimy go, zwłaszcza nie teraz”, powiedział Pritzker.

W czwartek statystyki zachorowań na Covid kontynuowały gwałtowny wzrost w Illinois. Ponad 11500 przypadków zachorowań zgłoszono w ciągu doby, co jest prawie dwukrotnym wzrostem w porównaniu do poprzedniego dnia, kiedy było ich nieco ponad 6000. Dane służby zdrowia pokazują, że to największa liczba przypadków Covid zgłoszonych w Illinois w ciągu jednego dnia od 1 grudnia 2020, kiedy zanotowano 12.542 nowych zachorowań.

Według analizy dziennika Chicago Tribune zachorowania dotyczą  głównie osób niezaszczepionych.

Przedstawiciele służby zdrowia powiatu Cook County wzywają osoby niezaszczepione do pozostania w domu w okresie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W ostatnich dniach główny lekarz miasta Chicago Dr Allison Arwady zachęcała mieszkańców, aby się zaszczepili lub przyjęli dawkę przypominającą. 

 

Żródło:fox32,abc7

Foto:YT/Frank Balsinger/Chad Davis

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne