Połącz się z nami

News Chicago

Niech świat usłyszy modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. Trwa kampania „40 Dni Dla Życia”

Opublikowano

dnia

Amerykańskie prawo zabrania zatrzymywania przed klinikami kobiet w ciąży i namawiania ich do ratowania życia dziecka. Można jednak się modlić w ich intencji. Dlatego w sobotę 12 października przed kliniką aborcyjną w Wood Dale spotkają się osoby, które, ofiarując godzinę modlitwy, włączą się w krucjatę na rzecz ochrony życia nienarodzonych.

Ojciec Jerzy Brzóska wyjaśniał, że kampania „40 Dni dla Życia” jest przeprowadzana, aby zwrócić uwagę na problem dzieci nienarodzonych, na ich los oraz ich matek, które bardzo często są pozostawione same sobie. Jezuita zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do modlitwy przed kolejną kliniką aborcyjną 12 października

Modlitwy grup Pro-Life w intencji nienarodzonych zakończyły się zamknięciem już wielu klinik aborcyjnych na świecie, w tym również w Stanach Zjednoczonych. Ojciec Jerzy Brzóska mówi, ze jest to doskonały dowód i świadectwo na to, że modlitwy te, choć bardzo proste, są skuteczne

Na kampanię „40 Dni Dla Życia” składa się 40 dni modlitw przed wybranymi klinikami lub szpitalami, w których dokonuje się najwięcej aborcji. Ojciec Jerzy Brzóska przypomina, że w tym roku akcja rozpoczęła się 25 września i potrwa do 3 listopada

REKLAMA REKLAMA

Czuwania odbywać się przez całą dobę przed kliniką Advantage Health Care w Wood Dale w stanie Illinois. Tam wspólnie będzie można modlić się i rozważać w imieniu tych, którzy nie mają głosu.

Zapisy na godzinne czuwanie modlitewne na stronie internetowej 40daysforlife.com/Wood-Dal

Po dodatkowe informacje można kontaktować się pod nr tel. 708 710 3079

Akcja „40 dni dla życia” rozpoczęła się w 2004 r. w USA. Od tego czasu przyjęła się także w innych krajach świata. Jak podkreślają obrońcy życia, dzięki tej krucjacie udało się ocalić kilkadziesiąt tysięcy nienarodzonych dzieci na całym świecie.

Ojciec Jerzy Brzóska zachęca też do uczestniczenia we Mszy świętej w sobotę 12 października o godzinie 8:00 rano w Jezuickim Ośrodku Milenijnym w Chicago.

Adres kliniki:

Advantage Health Care
203 E.Irving Park Rd
Wood Dale , IL 60191

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior, www.jom.com

 

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj w Chicago wspaniały Bal Ułański! Będą mundury i piękne stroje

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaproszenie na Bal Ułański od Stowarzyszenia Przyjaciół Ułanów Polskich im. Tadeusza Kościuszki w Chicago.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ułanów Polskich im. Tadeusza Kościuszki w Chicago istnieje od 120 lat.

W 1997 r tj. 25 lat temu stowarzyszenie przeorganizowano zachowując jej ciągłość i najwartościowsze zasady.

Z tej okazji chcemy uczcić z Państwem; tą rocznicę społecznej działalności dla okazania miłości Ojczyzny – Polski, chwały oręża polskiego i przykładu patriotyzmu.

REKLAMA REKLAMA

Zapraszamy zatem na patriotyczną zabawę pt. „Bal Ułański”.

Do zobaczenia z Wami i Waszymi przyjaciółmi.

Edward Cyran – Prezes Honorowy SPUP im. T. Kościuszki.

 

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz wieczorne Navy Pier pełne dyniowych latarni! Od dzisiaj na molo Pier Pumpkin Lights!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj Navy Pier w Chicago gości bardzo dyniowe wydarzenie – Pier Pumpkin Lights. Rozbłyśnie setkami lampionów typu jack-o’lantern i pokazów świetlnych, które zapewnią spektakularną jesienną atmosferę.

Goście będą mogli podziwiać pokaz codziennie od soboty 1 października do poniedziałku 31 października, chociaż spektakl najlepiej oglądać po zmierzchu, kiedy latarnie i instalacje oświetlają molo.

Według strony internetowej Navy Pier, „godnemu insta, empirycznemu jesiennemu spektaklowi” będą towarzyszyć inne uroczystości Halloween przez cały miesiąc.

Impreza Pier Pumpkin Lights po raz kolejny będzie całkowicie bezpłatna, bez dodatkowych opłat za wstęp, a wiele restauracji i barów na molo będzie oferować specjalne oferty.

REKLAMA REKLAMA

Pier Pumpkin Lights można będzie podziwiać od 11.00 a.m. do 9.00 wieczorem w piątki i soboty oraz od 11.00a.m. do 8.00 wieczorem przez pozostałe dni tygodnia.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie navypier.org.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, navypier

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Dzisiaj nocny bieg i October Fest w Wheaton. Zabawy dla dzieci i piwo dla dorosłych!

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj w Wheaton dwie duże imprezy witające jesień – October Fest i nocny bieg Light the Torch 5K Night Run – zapewnią zabawę, wspólne świętowanie, pyszne jedzenie i piwo, w centrum miasta.

October Fest, rodzinny festiwal w niemieckim stylu, z zespołami na żywo, zajęciami dla dzieci i oczywiście dużą ilością piwa, zacznie się o 4:30 p.m. i potrwa do godziny 10:00 wieczorem w Central Athletic Complex, 500 S. Naperville Road, Wheaton.

Wystąpią Karla and the Phat Cats i Wurst Kase Scenario.

Wśród niemieckich przysmaków znajdą się kiełbaski, hot dogi, precle, hamburgery i dania z Food Trucków Pierogi Rig i Rainbow Cone.

REKLAMA REKLAMA

Dostępne piwo to Octoberfest i Revolution Octoberfest, a także Coors Light. W sprzedaży będzie również cydr Angry Orchard, seltzer White Claw oraz wino.

Atrakcje dla dzieci obejmą przejażdżki, tworzenie rękodzieła z pracownikami Muzeum Historycznego Powiatu DuPage, malowanie twarzy i dekorowanie dyni.

Wstęp na October Fest jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do składania darowizn, które przyniosą korzyści Muzeum, gospodarzowi imprezy.

O 7:00 wieczorem wystartuje Light the Torch 5K Night Run na ulicach Reber i East Illinois.

Prezentowany przez Wheaton Park District we współpracy z Fundacją FT Cares, bieg na czas rozpoczyna się po zachodzie słońca i prowadzi biegaczy i spacerowiczów przez centrum Wheaton.

Organizatorzy zachęcają biegaczy do pozostania po ukończeniu biegu, aby cieszyć się obchodami October Fest i pokazem laserowym.

Będą świecące upominki, a każdy uczestnik otrzyma kolekcjonerską koszulkę biegową, medal oraz darmowy napój po biegu. Uczestnicy biegu powinni mieć świecące elementy, takie jak naszyjniki, reflektory i czołówki.

Wyścig można przeprowadzić osobiście lub wirtualnie. Opłaty rejestracyjne do wyścigu osobistego wynoszą od 35 do 40 USD; rejestracja do wirtualnego wyścigu kosztuje 30 USD.

Biegacze mogą również zarejestrować się w dniu zawodów.

Część wpływów z biegu zasili Fundację FT Cares.

Parking dla obu imprez będzie dostępny w garażach w Wesley i Hale oraz w Liberty and Cross.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nocnego biegu Light the Torch 5K Night Run, odwiedź stronę wheatonparkdistrict.com lub skontaktuj się z dyrektorem wyścigu Carolyn Wilkin pod adresem cwilkin@wheatonparks.org lub Josephem Viso pod adresem jviso@wheatonparks.org.

Więcej informacji na temat October Fest można znaleźć na stronie dupagemuseum.org.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: Wheaton Park District, istock/:kzenon

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

październik 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu