Połącz się z nami

News Chicago

Dozwolone od lat trzech do… stu trzech. Kinga Modjeska zaprasza na multimedialną Legendę o Polsce i jej dwóch stolicach

Opublikowano

dnia

W niedzielę, 12 maja, Teatr Scena Polonia oraz Studio Teatralne Modjeska zapraszają na wyjątkową, wypełnioną śmiechem, muzyką i tańcem Legendę o Polsce i jej dwóch stolicach. Najmłodsi odbiorcy będą mieli możliwość poznać od wieków przekazywane z pokolenia na pokolenie dwie polskie historie: „O smoku Wawelskim” oraz „Wars i Sawa”.

Na antenie Radia Deon Kinga Modjeska, założycielka Teatru Scena Polonia, zapowiada nadchodzące wydarzenie. Aby zachęcić do uczestnictwa w spektaklu, zapewnia, że widowisko „Bajka Polska. Dwie Stolice” zostało ubarwione niekonwencjonalnymi metodami

Pokaz skierowany jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. Kinga Modjeska podkreśla, że scena podczas spektaklu wypełniona będzie śpiewem, tańcem, muzyką i barwnymi strojami. Wszystko po to, aby zaprezentować widowni wyjątkowe legendy o dwóch polskich miastach Warszawie i Krakowie

Kinga Modjeska przypomina, że teatr bawi, edukuje, wychowuje. Tak będzie także w przypadku Legendy o Polsce i jej dwóch stolicach. Dodatkowe efekty multimedialne pozwolą widzom na przeniesienie się do polskich miast i zobaczenie fragmentu Polski na teatralnej scenie

Reżyseria: Kinga Modjeska
Scenariusz: Wanda Chotomska, Anna Radzikowska
Scenografia: Joanna Kapuścieńska, Steve Olivieri
Kostiumy: Joanna Kapuścieńska, Anna Gardulska
Współpraca: Adrzej Dylewski, Aleksandra Mierzejewska, Steve Olivieri
Występują m.in: Katarzyna Ciesielska, Paweł Heliński, Marcin Kowalik, Bartosz Kasza, Małgorzata Kwaśniewicz, Tomasz Maternowski, Studio Teatralne Modjeska oraz Kinga Modjeska

Spektakl odbędzie się w niedzielę 12 maja w Christian Heritage Academy na przedmieściach Chicago. Początek o godzinie 4 po południu. Więcej informacji na stronie internetowej www.scenapolonia.com lub pod numerem telefonu 630 201 8821

Christian Heritage Academy
315 Waukegan Rd
Northfield Il

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/Kinga Modjeska

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne