Połącz się z nami

News Chicago

Dobre Stany Zjednoczone i zły Iran. Wiceprezydent USA Mike Pence poucza Europę

Opublikowano

dnia

W kluczowym przemówieniu na bliskowschodnim szczycie w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence jasno pokazał, że była to konferencja przeciwko Iranowi. Wiceprezydent mocno podkreślał, że europejscy partnerzy Stanów Zjednoczonych powinni wycofać się z porozumienia nuklearnego z Iranem.

Tymczasem Unia Europejska od miesięcy stara się ratować porozumienie nuklearne, z którego Donald Trump jednostronnie wycofał się maju 2018 roku. Doktor Paweł Kowal, komentując słowa Michaela Pence’a zaznacza, że krytyki Unii Europejskiej ze strony Stanów Zjednoczonych można było się spodziewać

Według Michalea Pence’a największym zagrożeniem dla pokoju na świecie jest islamski terroryzm i reżim. Amerykański wiceprezydent apeluje do krajów Unii Europejskiej, by wycofały się z porozumienia nuklearnego z Iranem. Komentator polityczny, doktor Paweł Kowal uważa, że obie strony konfliktu mają swoje racje

Wypowiedzi wiceprezydenta Pence’a potwierdzają, że Stany Zjednoczone będą bacznie przyglądać się wszelkim próbom Europy obejścia sankcji skierowanych wobec Iranu. Doktor Paweł Kowal podkreśla, że spór USA- Unia Europejska nie zakończy się szybko

W organizowanym przez Polskę i Stany Zjednoczone spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 62 krajów. Ministrowie i dyplomaci zdecydowali o powołaniu siedmiu grup roboczych. Mają one zająć się najważniejszymi kwestiami, związanymi z problemami Bliskiego Wschodu.

Paweł Kowal ma 43 lata. Wykładowca na Polskiej Akademii Nauk, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, a także były polityk ugrupowań prawicowych w Polsce. Nagrodzony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”. Otrzymał wyróżnienie tygodnika „Polityka” w rankingu na najlepszych polskich europosłów, otrzymał również nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia oraz nagrodę Pojednania Polsko-Ukraińskiego. Jest żonaty, ma czworo dzieci. Pochodzi z Rzeszowa.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Twitter.com/Polskie Radio RDC, www.wiadomosci.onet.pl

 

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Popularne