Połącz się z nami

News Chicago

Skorzystaj z duchowej pomocy. Ojciec Tomasz Oleniacz i Ola Kalata zapraszają na 6. Polonijny Kongres Rodziny

Opublikowano

dnia

W dniach od 11 do 18 listopada już po raz szósty odbędzie się w Chicago Polonijny Kongres Rodziny. Organizatorem wydarzenia jest Jezuicki Ośrodek Milenijny wraz z charytatywno-religijną Fundacją “Strong Family. W tym roku kongres odbędzie się pod hasłem „Powołani aby być świadkami„.

Na wydarzenie zaprasza na antenie Radia Deon ojciec Tomasz Oleniacz. Jezuita podkreśla, że w dzisiejszym świecie mamy do czynienia z dużym kryzysem rodziny, dlatego warto o nią zadbać

Kongres Rodziny został zapoczątkowany sześć lat temu przez ojca Jerzego Karpińskiego. Od tej pory cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wśród Polonii. Ola Kalata z fundacji „Strong Family” zapewnia, że spotkania w ramach kongresu są okazją do zbliżenia się w stronę Kościoła i ludzi

Wzmocnij swoją rodzinę

Ojciec Tomasz Oleniacz wyjaśnia, że Kongres Rodziny od początku opierał się dwóch podstawach, jakimi są rekolekcje i warsztaty. W jego opinii obydwa te filary mają prowadzić do wzmocnienia rodzin i ich relacji z Bogiem

Gośćmi specjalnymi Kongresu będą: ks. Dominik Chmielewski SDB oraz ks. Maciej Sarbinowski SDB.

Rozpoczęcie w dniu 11 listopada 2018 r. na Mszy św. o godz. 13:00 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie  jezuici.org

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior, www.jezuici.org

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Październik 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne