Połącz się z nami

News Chicago

Przygotowanie jedenaściorga dzieci do szkoły nie jest łatwe, ale… Małgosia Skowrońska o zaletach posiadania dużej rodziny

Opublikowano

dnia

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, do szkół powracają uczniowie. Wielu rodziców właśnie teraz przygotowuje szkolne wyprawki dla swoich pociech. Książki, przybory, szkolne mundurki i wszystko, co niezbędne dzieciom do powrotu do nauki jest teraz rozchwytywane.

O tym jak wygląda powrót do szkoły u Państwa Skowrońskich z Orland Park pod Chicago, mówiła mama jedenaściorga dzieci, Małgosia. Najmłodsze z jej pociech ma 2, najstarsze 22 lata

Jak mówi Małgorzata Skowrońska, szkoła pochłania wiele wydatków z domowego budżetu. Dlatego też dużą pomocą dla jej rodziny są posiłki przygotowywane przez szkołę czy też ulgi w opłatach za naukę

Dzieci są lepiej przygotowane do życia

Na antenie Radia Deon Małgosia Skowrońska zapewnia, że jest szczęśliwa z faktu posiadania tylu pociech. Jej zdaniem dzieci w wielodzietnych rodzinach są znacznie lepiej przygotowane do dorosłego życia

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Sławomir Budzik

News Chicago

Nowy członek konfraterni Paulinów – Marek Jaczyński z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W swoje święto patronalne św. Pawła Pustelnika Zakon Ojców Paulinów, za specjalne zasługi, przyjął do konfraterni 66-letniego Marka Jaczyńskiego z Chicago.

W Stanach Zjednoczonych do konfraterni należy trzech Polaków: ks. kan Tadeusz Dzieszko z Chicago, dr Jan Jaworski z Chicago oraz emerytowany kard. Adam Maida z Detroit.

Przynależność do konfraterni jest dla osób świeckich, które w sposób szczególny zaangażowały się w działalność Zakonu Paulinów. Jest to duchowe wyróżnienie i potwierdzenie przynależności do wielkiej rodziny paulińskiej.

 

Inf. własna

Czytaj dalej

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

sierpień 2018
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne