Połącz się z nami

News Chicago

Dyktator Kim Dzong Un boi się o własną skórę. Szczyt w Singapurze od Kuchni. Nasz nowy komentator polityczny Paweł Kowal prognozuje

Opublikowano

dnia

12 czerwca doszło do historycznego spotkania przywódców Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych w Singapurze. Efektem było podpisanie przez obie strony porozumienia, w którym Kim Dzong Un potwierdził zobowiązanie do pełnej denuklearyzacji Korei Północnej, natomiast Donald Trump zadeklarował zawieszenie manewrów wojskowych z udziałem amerykańskich wojsk na Półwyspie Koreańskim.

Spotkanie w Singapurze ocenia komentator polityczny Radia Deon Chicago, Paweł Kowal. Jak twierdzi ekspert, zamierzeniem prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa było wciągnięcie przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w pewnego rodzaju grę z Zachodem

Paweł Kowal podkreśla, że dla dyktatora, jakim niewątpliwie jest Kim Dzong Un, najważniejsze jest bezpieczeństwo jego i jego bliskich. Jego zadaniem, celem sprawnej dyplomacji amerykańskiej było wysłanie przywódcy Korei Północnej właśnie takich sygnałów

Takiego spotkania w historii nie było

Po szczycie w Singapurze pozytywną opinię na jego temat wydaje Rosja. Rzecznik prezydenta Putina, Dmitrij Pieskow mówi w Moskwie, że spotkanie Donald Trump- Kim Dzong Un przyczyniło się do zmniejszenia napięcia na Półwyspie Koreańskim. Tymczasem zdaniem komentatora politycznego, pozycja Rosji w tym układzie jest nie do końca korzystna

Zdaniem Pawła Kowala jest zbyt wcześnie, aby oceniać zdecydowanie skutki szczytu w Singapurze. Jak twierdzi, mogą być one zarówno pozytywne, jak i negatywne


Aktualne wydarzenia polityczne na świecie i w Polsce Paweł Kowal komentuje na naszej antenie Radia Deon Chicago w każdy piątek oraz wtorek o godzinie 7.45 rano.

Paweł Kowal ma 43 lata. Jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem, publicystą, a także byłym politykiem ugrupowań prawicowych w Polsce. Nagrodzony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”, a także otrzymał wyróżnienie tygodnika „Polityka” w rankingu na najlepszych polskich europosłów, otrzymał również nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia oraz nagrodę Pojednania Polsko-Ukraińskiego. Jest żonaty, ma czworo dzieci. Pochodzi z Rzeszowa.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Twitter.com/Donald J. Trump, wikipedia.org

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne