Połącz się z nami

News Chicago

Chicago najbardziej skorumpowanym miastem w USA. Znamy zatrważający raport profesora Simpsona

Opublikowano

dnia

Pod względem korupcji nasze Chicago uplasowało się na pierwszym miejscu wśród wszystkich miast w Stanach Zjednoczonych, a stan Illinois na trzecim miejscu w rywalizacji z pozostałymi stanami. To co wielu z nas widzi i czuje od wielu lat mieszkając w Chicago zostaje potwierdzone w najnowszym raporcie profesora Simsona na temat poziomu korupcji w amerykańskich miastach i stanach. Tak źle to dawno już nie było.

Autorem raportu zatytułowanego ”Nieustająca korupcja w Illinois” jest Dick Simpson – profesor nauk politycznych na stanowym Uniwersytecie w Chicago – UIC. W swoim raporcie profesor określa byłą dyrektor wykonawczą Chicago Public School, Barbarę Byrd Bennett, dzieckiem całej afery korupcyjnej. Nazywa ją po tym jak wyszło na jaw, że Bennett przyjęła łapówkę rzędu dwóch milionów dolarów.

„To, co możemy przeczytać w tym zestawieniu, to bardzo ponury obraz naszego miasta. Dosłownie prawie w każdym sektorze istnieje korupcja. Dotyczy to naszych radnych, chicagowskich szkół, ale przede wszystkim miejskich kontraktów. W każdym obszarze korupcja zatacza coraz większe kręgi.” – powiedział Dick Simpson.

Profesor Uniwersytetu UIC cytuje wyroki skazujące byłego przewodniczącego stanowej Izby Reprezentantów Dennisa Hasterta i skandal z wykorzystywaniem seksualnym. Profesor przypomina sprawę postawienia w stan oskarżenia kongresmena Aarona Schocka podejrzanego za oszustwa na duża skalę oraz poważne zarzuty dotyczące kradzieży. Inne sprawy, które znajdują się w raporcie dotyczą przekupstwa oraz różnego rodzaju wymuszeń placenia haraczy.

REKLAMA REKLAMA

W raporcie nie można nie zauważyć wątków dotyczących wielkiego skandalu, którym żyliśmy wszyscy, a dotyczył kamer zlokalizowanych na czerwonych światłach w Chicago. Architekci tego przekretu trafili do więzienia.

Do raportu odniósł się już burmistrz Chicago Rahm Emanuel. „Nie zgadzam się z tezami postawionymi w tym krzywdzącym raporcie, ale zostawię to, bo ważniejsze od tego jest to czy mamy wolę polityczną, aby wprowadzać zmiany. Czy mamy wolę polityczną wprowadzenia fundamentalnych zmian w naszym systemie? Kiedy patrzę na to, gdzie byłem pierwszego dnia urzędowania i gdzie jesteśmy dzisiaj, po wprowadzeniu szeregu zmian, to jestem spokojny o przyszłość.”  – powiedział burmistrz Emanuel.

Gubernator stanu Illinois Bruce Rauner, zanim został wybrany, to wielokrotnie sprzeciwiał się korupcji. Po opublikowaniu raportu jego biuro przytoczyło kilka reform przeprowadzonych przez Raunera, które zmniejszają zjawisko korupcji. Chodzi przede wszystkim o prawo zakazujące politykom pracę nad zmianami w ustawie regulującej zmniejszanie podatków od nieruchomości.

„Jest oczywiste, że nadal jest wiele do zrobienia, ale wzywamy naszych partnerów w stanowej legislaturze, aby do nas dołączyli i wystąpili przeciwko publicznej korupcji. Razem możemy przywrócić publiczne zaufanie.” – powiedział Rauner w swoim oświadczeniu.

Badania wskazują, że aby ograniczyć korupcje wśród samych polityków należy wszystkie kampanie wyborcze finansować ze środków budżetowych. Do tego ważne będzie sprawiedliwe podzielenie miasta i stanu Illinois na okręgi wyborcze, tak aby nie dochodziło do korupcji.

Sławomir Budzik
sbudzik@radiodeon.com

źródło; UIC, ABC7, Chicago Tribune
foto: arch, UIC

 

 

News Chicago

Znaleziono poszukiwaną od niedzieli mieszkankę z Algonquin. Jej ciało wyłowiono z rzeki

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało wydobyte w poniedziałek rano z Fox River w Carpentersville zostało pozytywnie zidentyfikowane przez biuro koronera powiatu Kane jako ciało kobiety z Algonquin, która zaginęła w niedzielę.

52-letnia Kimberly Koerner z Algonquin została znaleziona w wodzie w pobliżu dróg Bolz i Williams około 8:40 rano, jak poinformował koroner Rob Russell. Sekcja zwłok zaplanowana jest na środę.

Nie podano żadnych informacji na temat możliwej przyczyny śmierci, ale nie ma widocznych ani jawnych oznak, że była ofiarą morderstwa, czytamy w komunikacie.

Koerner była ostatnio widziana około 9 rano w niedzielę, gdy spacerowała przed sklepem Jewel-Osco przy 1501 E. Algonquin Road, poinformował Departament Policji w Algonquin.

REKLAMA REKLAMA

Połączenie między zaginioną kobietą a ciałem w rzece zostało ustalone po udostępnionej informacji, że ofiara była ubrana w biały zimowy płaszcz, w tym samym kolorze, jaki miała na sobie Koerner, kiedy była widziana po raz ostatni, podała policja Algonquin i Carpentersville.

Członkowie rodziny zgłosili zaginięcie Koerner w niedzielę rano, a policja w Algonquin wydała ostrzeżenie po znalezieniu jej torebki, telefonu i kluczy na parkingu przed sklepem.

Poproszono o pomoc opinię publiczną, podając rysopis kobiety.

Policja ustaliła, że Koerner była w drodze do Jewel-Osco, ale nie weszła do sklepu.

„Od tego czasu (zaginęła) podjęto wiele działań dochodzeniowych, w tym użyto dronów i wielu jednostek K-9″

Zdjęcia z kamery przy dzwonku do drzwi pokazały, jak Koerner spaceruje samotnie po Greenridge Avenue, w okolicy znajdującej się na południowy zachód od sklepu, zaledwie kilka przecznic od rzeki.

Nie ujawniono informacji o tym, kto odkrył jej ciało w rzece.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

45 osób zginęło w katastrofie lotu 553 w pobliżu Midway. 8 grudnia minie 50 lat od tej tragedii

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym tygodniu przypada 50. rocznica katastrofy lotniczej w Chicago. 8 grudnia 1972 roku samolot United Airlines 737 rozbił się w pobliżu międzynarodowego lotniska Midway.

Lot 553 leciał z Waszyngtonu do Omaha z zaplanowanym międzylądowaniem w Chicago. Samolot podchodził do lądowania gdy doszło do katastrofy.

Maszyna uderzyła w drzewa i dachy wzdłuż West 71st Street, po czym uderzyła w dom, zabijając 43 osoby na pokładzie samolotu i dwie osoby w domu.

Wśród ofiar była 29-letnia Michele Clark, pionierka w branży telewizyjnej, zaczynająca karierę w CBS 2. Zginęła w katastrofie lotniczej około pięć miesięcy po tym, jak została mianowana korespondentką sieci.

REKLAMA REKLAMA

Jej pamięć została uhonorowana w postaci imienia szkoły – Michele Clark Magnet High School znajduje się w zachodniej części Chicago.

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Sprawdźcie swoje ogrzewanie. 12 osób zatruło się czadem w kościele baptystów na South Side

Opublikowano

dnia

Autor:

Przedstawiciele straży pożarnej poinformowali, że 12 osób zostało hospitalizowanych po wycieku tlenku węgla w kościele w południowej części Chicago.

Tuż po godz. 1.00PM w niedzielę wezwano straż pożarną Chicago do kościoła baptystów w New Philadelphia z powodu doniesień o zapachu gazu i złym samopoczuciu kilkunastu osób.

Kiedy ekipy strażackie przybyły do kościoła, zbadały powietrze i stwierdziły wysoki poziom tlenku węgla.

Poszkodowani zostali przewiezieni do dwóch szpitali, w tym do University of Chicago Medical Center, w stanie od dobrego do poważnego. Ekipy komunalne stwierdziły, że przyczyną wycieku były wadliwe części pieca grzewczego.

REKLAMA REKLAMA

Duchowny Darryl Person zaznaczył, że jest to dobre przypomnienie dla wszystkich, aby sprawdzili swoje systemy grzewcze.

„Upewnij się, że twój piec jest dobrze sprawdzony, jeśli coś wyczujesz, wezwij straż pożarną, nie bądź bohaterem, ponieważ tlenek węgla jest tym, co nazywają „cichym zabójcą”. 

 

Źródło: fox32, abc7
Foto: abc7
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu