Połącz się z nami

News Chicago

Zagłosuj przez internet na twoją Radę Dyrektorów Naszej Unii. Liczy się każdy głos. Zachęca Bogdan Ogórek

Opublikowano

dnia

Do siódmego maja członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej mają prawo głosowania w wyborach na Radę Dyrektorów. W tym roku zgłosiło się dwunastu kandydatów. Jednym z nich jest Bogdan Ogórek, prezes Fundacji Kultury Tatrzańskiej oraz członek zarządu Muzeum Polskiego w Ameryce.

Na antenie Radia Deon Bogdan Ogórek przekonuje, że Unia Kredytowa w ciągu ostatnich lat niezwykle rozwinęła się w Chicago. Mimo, że zrzesza 20 tysięcy członków wciąż nie ma reprezentacji w Radzie Dyrektorów

„Po siedmiu latach nie mamy reprezentacji, nikogo kto by reprezentował nasze interesy z tej strony stołu. Mamy ponad 20 tysięcy członków, którzy związani są z tymi oddziałami. Pięć oddziałów”.

Bogdan Ogórek zachęca do oddania swojego głosu, zwłaszcza, że Rada Dyrektorów ma realny wpływ na przyszłość Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

„Oddolnie możemy kandydować na człowieka, który reprezentuje nasze interesy, pokazuje w którym kierunku Nasza Unia ma iść i jakie ma wspierać cele”.

Głosowanie trwa do poniedziałku 7 maja. Karty wyborcze wysłane drogą pocztową nie dojdą już na czas. Dlatego Bogdan Ogórek zachęca, aby oddać głos drogą internetową

„Zapraszam wszystkich przed komputer. Po zalogowaniu się na własne konto po lewej stronie można znaleźć zakładkę wyborów a Radę Dyrektorów Naszej Unii”.

Bogdan Ogórek do Chicago przyjechał w 1988 roku. Od 1994 roku pracuje jako inżynier elektryk automatyki przemysłowej i dźwięku. W Chicago prowadzi audycję radiową – Górale tu i tam. Od początku przyjazdu do Chicago na stałe związany jest z  kościołem Świętej Trójcy.

Zaangażowany jest w sprawy organizacyjne oraz służbę liturgiczną. Współpracuje z wieloma polskimi instytucjami: Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteką Jagiellońską, Wojskiem Polskim oraz Muzeum Tatrzańskim. Jego pasją są: żeglarstwo, podróże, śpiew i spotkania z ludźmi.

Działalność Bogdana Ogórka – kandydata na dyrektora Polsko Slowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

1988 wiceprezes polskiego klubu Foreman High School

1989-90 prezes polskiego klubu Curie High School

1989- członek Związku Podhalan w Ameryce

1995-2005 członek Joseph Conrad Yacht Club

2000- członek Audio Engineering Society

2004- członek Komitetu doradczego Kościoła Św. Trójcy w Chicago

2004- członek koła nr 20 literacko-dramatycznego Związku Podhalan w Ameryce

2005- członek Institute of Electrical and Electronics Engineers

2005 poseł na 26. Sejm Związku Podhalan w Ameryce

2007- współzałożyciel i prezes Fundacji Kultury Tatrzańskiej

2008- business manager Kościoła Św Trójcy w Chicago

2010- współzałożyciel pielgrzymkowo-ewangelizacyjnej Grupy JP2

2011- członek Village of Justice zoning board

2012- członek zarządu Fundacji Jana Pawla II w Chicago

2012- członek Polish Triangle Coalition

2015- członek Rady do spraw Duszpasterstwa Polonijnego Diecezji Chicago

2016- członek zarządu Muzeum Polskiego w Ameryce

2017- wiceprezes zarządu Fundacji Jana Pawla II w Chicago

RafałMuskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Głosujemy na Navy Pier! Tu są najlepsze pokazy fajerwerków

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowskie molo Navy Pier zostało po raz kolejny nominowane do nagrody „Najlepsze miejsce do oglądania sztucznych ogni” w plebiscycie 10Best Readers’ Choice Travel Awards, magazynu USA Today. Navy Pier drugi rok z rzędu ubiega się o ten tytuł, a zeszłym roku wygrało głosowanie.

Wyborcy mają nieco ponad trzy tygodnie na oddanie głosu i mogą głosować codziennie aż do zakończenia konkursu w poniedziałek 13 maja. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w środę 22 maja.

Słynne letnie fajerwerki na Navy Pier, będące tradycją Chicago, będą jak co roku oświetlać nocne niebo od weekendu z okazji Dnia Pamięci do weekendu z okazji Święta Pracy.

Pokazom, które odbywają się w środy o godzinie 9:00PM oraz w soboty o 10:00PM w tym okresie, towarzyszą popularne i specjalne ścieżki dźwiękowe, które zapewniają publiczności niezapomniane wrażenia.

Słynne Navy Pier jest znane jako najważniejszy cel turystyki non-profit na Środkowym Zachodzie. Obejmujące sześć przecznic molo odwiedza rocznie prawie 8 milionów gości. Miejsce to, założone pierwotnie w 1916 roku w celu żeglugi i rekreacji, przekształciło się w wieloaspektową atrakcję, obejmującą parki, restauracje, sklepy detaliczne, rejsy wycieczkowe, przestrzenie wystawowe i nie tylko.

Aby oddać głos na pokaz sztucznych ogni na Navy Pier, kliknij TUTAJ.

 

Źródło: fox32
Foto: Navy Pier
Czytaj dalej

News Chicago

Apollo’s 2000 w Little Village uzyskał status Chicago Landmark

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę Rada Miejska głosowała za zatwierdzeniem wyznaczenia punktu orientacyjnego landmark dla obiektu Apollo’s 2000 w Little Village. Właściciele budynku, Javier i Lidia Galindo, świętowali tą decyzję.

Javier i Lidia Galindo prowadzą Apollo’s 2000 od 35 lat. O przyznanie mu statusu Chicago Landmark zaczęli się starać kilka lat temu.

Dawniej znany jako Marshall Square Theatre, budynek pod adresem 2875 W. Cermak Rd. został zbudowany w 1917 roku. Jak wynika z raportu przedłożonego miejskiej Komisji ds. Zabytków Chicago, zaprojektował go Alexander L. Levy, który studiował architekturę na Uniwersytecie Illinois i był „mistrzem projektowania kin”.

Levy zaprojektował także kilka innych budynków w całym Chicago, w tym żydowski dom sierot Marks Nathan w North Lawndale i co najmniej dwie synagogi, które stoją do dziś.

Na budynek Marshall Square Theatre duży wpływ miał styl architektury Beaux-Arts, często spotykany w budynkach takich jak dworce kolejowe, kluby i hotele. Detale w stylu Beaux-Arts można znaleźć we wnętrzu i na zewnątrz Apollo, w tym rzeźbione orły nad wejściem i zdobione sufity wewnątrz.

Właściciel, Frank De la Torre, sprzedał go w 1989 r. państwu Galindo, którzy ponownie wprowadzili teatr jako miejsce występów i wydarzeń pod nową nazwą: Apollo’s 2000. Para stwierdziła, że inspiracja dla nazwy pochodzi od dziadka Javiera Galindo, Apolinara Esparzy.

Od tego czasu Apollo’s 2000 był gospodarzem wielu wydarzeń, w tym hiszpańskich występów rockowych i popowych; cyklu o jazzie latynoskim; teatru dla dzieci; zbiórki pieniędzy na cele polityczne i spotkań partii. Odwiedzili go wiceprezydent Al Gore, były gubernator Pat Quinn, Kongresmen USA Jesús „Chuy” García i Senator Bernie Sanders.

Apollo’s 2000 to drugi punkt orientacyjny w Little Village, ale pierwszy budynek, który uzyskał ten status. Rodzina Galindo ma nadzieję, że decyzja przyciągnie więcej inwestycji do korytarza handlowego Little Village.

 

Źródło: suntimes
Foto: Apollo’s 2000
Czytaj dalej

News Chicago

Szalony „Sen nocy letniej” Ekmana zakończy ten sezon Joffrey Ballet

Opublikowano

dnia

Autor:

Joffrey Ballet kończy sezon 2023–2024 powrotem „Snu nocy letniej” Aleksandra Ekmana. Daleki od opowieści szekspirowskiej, balet Ekmana to oszałamiająca podróż do surrealistycznej krainy nieziemskich rozkoszy. Akcja rozgrywa się podczas tradycyjnego skandynawskiego festiwalu przesilenia letniego a tancerze świętują dzień hulanek i romansów pod słupem majowym, który wkrótce zamienia się w nieziemski sen.

Malownicze połączenie baletu klasycznego i współczesnego Aleksandra Ekmana zaciera granicę między rzeczywistością a wyobraźnią, sprawiając, że widzowie zastanawiają się, czy to wszystko było tylko snem..

„Sen nocy letniej” – „Midsummer Night’s Dream” zostanie zaprezentowany w Lyric Opera House pod adresem 20 North Wacker Drive w centrum Chicago w zaledwie dziesięciu przedstawieniach w okresie od 25 kwietnia do 5 maja.

Joffrey Ballet zaprezentował północnoamerykańską premierę „Snu nocy letniej” Ekmana w 2018 roku, a spektakl spotkał się z uznaniem krytyków.

Popularne przedstawienie w dwóch aktach zawiera partyturę zamówioną przez szwedzkiego kompozytora Mikaela Karlssona, kostiumy autorstwa Bregje van Balen oraz oryginalne projekty scenografii i oświetlenia autorstwa Linusa Fellboma.

W 2015 roku Królewski Balet Szwedzki wystawił światową premierę „Snu nocy letniej”. Od tego czasu spektakl uznawany jest powszechnie za najbardziej szalone i najbardziej odważne przedstawienie Aleksandra Ekmana. Oda autora do najdłuższego dnia w roku następuje po tradycyjnym święcie przesilenia letniego – od namiętnego, żywego świętowania za dnia, po burzliwy sen w nocy.

Dwugodzinny balet „Sen nocy letniej” obejmuje muzykę na żywo w wykonaniu Lyric Opera Orchestra pod dyrekcją Scotta Specka, dyrektora muzycznego The Joffrey Ballet.

Ceny biletów zaczynają się od 36 dolarów i można je kupić w kasie Lyric Opera pod adresem 20 N. Upper Wacker Dr., telefonicznie pod numerem 312.386.8905 lub online.

 

Źródło: chicagostarmedia
Foto: YouTube, Joffrey Ballet
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu