Połącz się z nami

News Chicago

Więcej miejsca na odpoczynek przy rzece Chicago. Jest ambitny plan rozbudowy. Czy znajdą się pieniądze?

Opublikowano

dnia

Burmistrz Chicago Rahm Emanuel przedstawił propozycję rozbudowy nadbrzeża przy rzece Chicago. Plan ma objąć poszerzenie terenu rekreacyjnego blisko restauracji O’Brien, miejscu gdzie rzeka wpada do jeziora Michigan. W planie jest również budowa kładki łączącej miejskie parki przy Avondale, North Center i Irving Park.

”Rzeka Chicago była w naszej świadomości oddzielona od miasta. Chciałbym, aby od dzisiaj rzeka i nasze miasto były połączone”-powiedział burmistrz.

W ramach rozbudowy nadbrzeża część rekreacyjna ma się wydłużyć z 5.5 do 11 mil. Mieszkańcy Chicago mieliby możliwość korzystania z podwieszanej, dwu milowej kładki łączącej trzy miejskie parki. Jak powiedziała Margaret Frisbie , dyrektor wykonawczy organizacji „Przyjaciele Rzeki” – „ dzięki powiększeniu terenów rekreacyjnych wzrośnie ilość kąpielisk. Tym bardziej, że nasza rzeka i jezioro są coraz czystsze”

Plan rozbudowy nadbrzeża musi uzyskać zgodę rady miejskiej Chicago.

Arkadiusz Stachnik
redakcja@radiodeon.com

Źródło:www.cbschicago.com
Foto: Flickr.com/ BobbbyLight

News Chicago

W Brighton Park przerwano budowę obozu dla imigrantów. Sprawę skażenia bada IEPA

Opublikowano

dnia

Autor:

Administracja gubernatora J.B. Pritzkera tymczasowo wstrzymała budowę kontrowersyjnej bazy dla migrantów w Brighton Park zaledwie kilka dni po tym, jak raport z oceny środowiska ujawnił, że poziom rtęci i innych substancji zanieczyszczających w glebie przekracza limity środowiskowe.

Rzeczniczka Pritzkera, Jordan Abudayyeh, poinformowała, że przerwa w budowie wynika z działań Agencji Ochrony Środowiska stanu Illinois IEPA, która ma dodatkowe pytania dotyczące liczby próbek pobranych na miejscu oraz sposobu usunięcia i utylizacji skażonej gleby.

Oczekuje się, że rozmowy między urzędnikami ze stanem i miastem odbędą się w następny poniedziałek. Stan, przeznaczył na budowę schronu 65 milionów dolarów

Lokalizacja obozu bazowego – w pobliżu skrzyżowania 38th Street i Kalifornii – ma pomieścić do 2000 migrantów. Miasto chce, aby wraz z nadejściem zimy przeniesiono ich z lotnisk i komisariatów policji w Chicago.

O 800-stronicowym raporcie sporządzonym przez wykonawcę robót miejskich, firmę Terracon Consultants, pisaliśmy 4 grudnia.

Ujawnił on, że w glebie wykryto duże ilości rtęci, ołowiu, arsenu i innych substancji toksycznych. Z raportu wynika, że do 8 grudnia zaplanowano dodatkowe działania zaradcze.

Zanieczyszczoną glebę usunięto i wyrzucono na składowisko Laraway, a wykonawcy ułożyli na wierzchu sześciocalową warstwę żwiru, aby złagodzić ryzyko zatrucia z gleby.

Podczas poniedziałkowej, niepowiązanej rozprawy sądowej dotyczącej pozwu złożonego przez mieszkańców Brighton Park, którzy sprzeciwiają się użytkowaniu tego terenu, prawnik miasta Chicago stwierdził, że teren jest obecnie „czystszy” niż wtedy, gdy miasto podpisywało umowę o użytkowaniu gruntu i określało jego potencjalne zastosowanie.

Pojawiają się jednak pytania dotyczące tego, jak szybko miasto dowiedziało się o istnieniu zanieczyszczeń.

W samym raporcie wskazano, że wykonawca miejski pojawił się 14 listopada, aby dokładniej zbadać i pobrać więcej próbek w miejscach, w których wykryto rtęć. Wrócił ponownie 21 listopada, aby pobrać próbki powietrza, a dodatkowe próbki pobrano do 1 grudnia.

Burmistrz Chicago Brandon Johnson odmówił odpowiedzi na pytania dotyczące zanieczyszczeń.

Choć obiecał, że raport dotyczący środowiska zostanie upubliczniony w zeszłym tygodniu, dziennikarze musieli złożyć wnioski o udostępnieniu dokumentu w otwartych aktach, aby móc się z nim zapoznać. Raport ukazał się dopiero po godzinie 8:00PM w piątek.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

W przyszłym roku Peoples Gas wdroży zniżkowe stawki dla osób o niskich dochodach

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowy system stawek zniżkowych został zatwierdzony w ramach decyzji, na mocy której organy regulacyjne obniżyły także podwyżkę stawek z 402 do około 301 mln dolarów, o którą wnioskowała Peoples Gas. Zmiana ma pomóc zapobiec częstym wyłączeniom mediów w dzielnicach Chicago o niższych dochodach.

16 listopada Komisja Handlu stanu Illinois ICC obniżyła o około 25% wnioskowaną przez Peoples Gas podwyżkę stawek na przyszły rok. O tej decyzji pisaliśmy 17 listopada.

Jednocześnie ICC nakazała spółce Peoples Gas i innym przedsiębiorstwom użyteczności publicznej wdrożenie systemu wielopoziomowych stawek zniżkowych – drugiego tego rodzaju systemu w kraju – do października 2024 r.

Obiecała przy tym powiększenie puli mieszkańców Chicago kwalifikujących się do pomocy w opłaceniu rachunków za ogrzewanie.

Zatwierdzone stawki Peoples Gas to wciąż rekordowy wzrost – który według szacunków organów nadzoru konsumenckiego wyniesie 6 dolarów w stosunku do średniego miesięcznego rachunku gospodarstwa domowego. Ale zmienione stawki zniżkowe zapewnią znacznie większą pomoc osobom, które jej najbardziej potrzebują.

Nowy edykt energetyczny ustanawia pięć poziomów zniżek dla gospodarstw domowych w stosunku do federalnych wytycznych dotyczących ubóstwa.

Wynoszą one od 5% zniżki dla klientów z dochodem gospodarstwa domowego do trzykrotności federalnego poziomu ubóstwa, aż do 83% zniżki dla osób poniżej połowy tego progu.

Każdy klient, który udokumentuje takie trudności finansowe, będzie mógł uzyskać przysługujące mu zniżki, w przeciwieństwie do istniejących teraz programów pomocy, które opierają się na finansowaniu rządowym. Zazwyczaj wyczerpuje się ono przed upływem końca roku, a pomoc otrzymuje jedynie 20% kwalifikujących się klientów.

Nowe rabaty będą dotyczyć całego rachunku klienta, a nie tylko stałych kosztów dostawy, jak nalegała Peoples Gas. W ten sposób klienci nie będą musieli wydawać więcej niż 3% swoich miesięcznych dochodów na rachunki za gaz.

Podobna struktura rabatów obowiązywała w ubiegłym roku w stanie Waszyngton.

Według analizy przeprowadzonej przez Illinois Public Interest Research Groupe, we wrześniu około 20% mieszkańców Englewood, o kodzie pocztowym 60621 otrzymało powiadomienia o odcięciu gazu, a około połowa została obciążona opłatami za zwłokę w płatnościach za rachunki.

Informacje na temat istniejących programów pomocy można znaleźć na stronie helpillinoisfamilies.com lub dzwoniąc pod numer (833) 711-0374.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/Dobrila Vignjevic/
Czytaj dalej

News Chicago

Bandyci związali pracowników Walgreens by uciec z walizką zawierającą 10 000 USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwóch zamaskowanych mężczyzn związało pracowników Walgreens podczas napadu z bronią w ręku w dzielnicy Gold Coast w niedzielny wieczór, a następnie zabrało walizkę zawierającą łup o wartości około 10 000 dolarów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Napad miał miejsce około 9:40PM kiedy jeden ze złodziei natknął się na pracownika na tyłach zamkniętego już sklepu przy 933 N. State St., przyłożył mu kolbę pistoletu do kręgosłupa i nakazał mu by otworzył drzwi, jak wynika z raportu policyjnego.

Ten pracownik oraz inny, który liczył pieniądze z utargu, byli trzymani na muszce na zapleczu i kazano im położyć się twarzą do ziemi. Z raportu wynika, że rabusie zakleili usta pracownikom taśmą pakową i co najmniej jednemu z nich zakleili nadgarstki.

Jeden z bandytów spokojnie powiedział: „Przyszliśmy tylko po pieniądze”.

Z raportu wynika, że drugi był „znacznie bardziej wrogi” i podczas wydawania poleceń używał przekleństw. Wyszli niezauważeni ze sklepu z walizką po tym, jak kazali pracownikom otworzyć sklepowy sejf i napełnić go gotówką.

Policja podała, że obaj rabusie byli w wieku od 20 do 27 lat, nosili maski na twarz i czarne ubrania oraz wymachiwali bronią.

Jeden miał wzrost około 6 stóp do 6 stóp i 4 cali, ważył około 230 funtów, miał na sobie pomarańczowo-białe „kolorowe” buty gimnastyczne i niebieskie rękawiczki chirurgiczne. Drugi bandyta miał od 5 stóp i 10 cali do 6 stóp wzrostu i ważył około 180 funtów.

Nie dokonano żadnych aresztowań. Przedstawiciel Walgreens oświadczył, że firma współpracuje z policją w dochodzeniu oraz, że bezpieczeństwo klientów i członków zespołu jest priorytetem firmy.

 

Źródło: suntimes
Foto: Google Maps, istock/ yacobchuk/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu