Połącz się z nami

News Chicago

Spokojne miasteczko pod Chicago za ograniczeniem dostępu do broni. Radni zdecydowali. Co na to mieszkańcy

Opublikowano

dnia

Radni miasteczka Deerfield na północy Chicago przegłosowali ustawę, która zabrania kupowania niektórych modeli półautomatycznej broni. Mieszkańcy, którzy zdecydują się złamać zakaz zapłacą surowe kary. Prawem nie są objęci funkcjonariusze oraz byli policjanci.

Mieszkańcy mają mieszane uczucia co do nowego prawa. Daniel Easterday przekonuje, że – „Wiele sprzeczek opartych jest na emocjach a nie na faktach. Deerfield to miasteczko o bardzo niskim wskaźniku przemocy. Nie wiem jak miałoby to jeszcze bardziej obniżyć liczbę przestępstw”.

Według nowego prawa w Deerfield zakazane jest posiadanie niektórych rodzai broni półautomatycznej, karabinów typu shotgun oraz magazynków, które mają pojemność więcej niż dziesięć kul. Kara za przechowywanie tego typu broni wynosi nawet tysiąc dolarów dziennie.

Nowe prawo wchodzi w życie 13 czerwca. Podobną ustawę przegłosowano także w mieście Highland Park.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: chicago.cbslocal.com
Foto: pixabay.com

News Chicago

Zaginął Polak z Palos Heights. Policja szuka 64-letniego Roberta Skoczenia.

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja poszukuje 64-letniego mężczyzny. Zaginiony Robert Skoczen cierpi na chorobę Parkinsona i może być w niebezpieczeństwie.

Poszukiwany Robert Skoczen był ostatnio widziany na 135th Street i Ridgeland Avenue w Palos Heights o godzinie 10:05 w niedzielę, 5 grudnia.

 

Skoczen jest białym mężczyzną, mierzącym 6 stóp i ważacym 230 funtów. Ostatnio widziano go w ciemnoniebieskiej kurtce Boston Red Sox i czarnych spodniach. Jego stan naraża go na niebezpieczeństwo.

 

Jeśli masz jakiekolwiek informacje o zaginionym, zadzwoń na policję Palos Heights pod numer 708-448-2131.

 

 

Źródło: fox32

Foto:Flickr/Avariel Falcon/  Palos Hights Police Departament Facebook

Czytaj dalej

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Musical „Frozen” wbrew tytułowi rozgrzewa serca publiczności. Przedstawienie powróciło do Chicago’s Cadillac Palace Theatre.

Opublikowano

dnia

Autor:

Wspaniały musical „Frozen” to świąteczna propozycja  Chicago’s Cadillac Palace Theatre dla całych rodzin.

Jest to sceniczna adaptacja „Krainy lodu” – filmu animowanego z 2013, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee, inspirowanego baśnią o „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

 

Musical „Frozen” to spektakl pełen magii i muzyki, w czasie którego widzowie na żywo największe przeboje z produkcji Disneya. Spektakl, będący hitem na Broadwayu i podczas swojej pierwszej krajowej trasy koncertowej, opowiada historię Anny i Elsy,  oraz  miłości, która wszystko przezwycięża. Wspaniała scenografia i oprawa muzyczna gwarantuje niezapomniane przeżycie dla publiczności.

 

 

 

 

 

Caroline Bowman grająca rolę Elsy, mówi Miłość zwycięża wszystko, ale ta miłość jest między dwiema siostrami, to rodzinna miłość, a nie książę ratujący księżniczkę”.

Spektakl będzie grany w Chicago’s Cadillac Palace Theatre do 22 stycznia.

Bilety na „Frozen – The Musical” są już w sprzedaży na BroadwayinChicago.com.

 

Źródło:abc7, Wikipedia, chicago-theatre.com

Foto:YouTube

Czytaj dalej

News Chicago

300 milionów dla instytucji opiekujących się dziećmi. Uwolnienie ogromnej dotacji ogłosił Gubernator Pritzker.

Opublikowano

dnia

Autor:

Gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker ogłosił przekazanie dotacji w wysokości 300 milionów dolarów dla instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi. Szacuje się, że pieniądze pomogą rodzinom 95 000 dzieci.

Wiele placówek zajmujących się dziećmi ucierpiało w związku z pandemią.

„Wsparcie tego sektora jest jedną z najlepszych inwestycji, którą możemy zrobić jako stan” mówi Pritzker „Pracujące rodziny potrzebują instytucji opiekujących się dziećmi. Przedsiębiorcy potrzebują pracowników.”

Jak mówi Grace Hou, sekretarz Illinois Department of Human Services – „Aby pomóc w rekrutacji i utrzymaniu doskonałego personelu, co najmniej 50 procent tych funduszy zostanie zainwestowanych w nowe inicjatywy dotyczące personelu i siły roboczej, z naciskiem na zwiększenie wynagrodzeń i świadczeń”

Dotacje te zwiększą również 100 milionów dolarów premii gotówkowych dla obecnych pracowników placówek opieki nad dziećmi.

 

Źródło: fox32

Foto:Flickr/Tom Chapman

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne