Połącz się z nami

News Chicago

Papież Franciszek odwiedzi kraje bałtyckie. Już we wrześniu kolejna pielgrzymka. Jej misja to dawanie nadziei

Opublikowano

dnia

Rzecznik Watykanu Greg Burke ogłosił, że krajami, które Franciszek odwiedzi w dniach 22-25 września, będą Litwa, Łotwa i Estonia. Papież odwiedzi te kraje w dwudziestą piątą rocznicę wizyty w nich św. Jana Pawła II. Ojciec Święty pojedzie do krajów bałtyckich na zaproszenie głów państw oraz biskupów.

Ojciec Paweł Kosiński zapewnia, że już wkrótce Biuro Prasowe Watykanu ogłosi szczegółowy program wizyty. Obecnie jezuita zwraca uwagę na logikę i konsekwencję wyboru miejsc, które w czasie pielgrzymek odwiedza papież Franiszek

„Papież z wręcz denerwującą konsekwencją wybiera miejsca, które są małe, które leżą na granicach, czy na peryferiach. Ojciec Święty stara się, żeby Wspólnoty, które odwiedza, były przez niego wspierane jego autorytetem. Często są to także państwa ubogie, mało zasobne, z jakimiś problemami”.

Papież Franciszek przyjął zaproszenie głów państw i episkopatów Litwy, Łotwy i Estonii. Wybierając te właśnie kraje, Ojciec Święty chce pokazać, na czym tak naprawdę polega misja Kościoła

REKLAMA REKLAMA

„On chce dostrzegać to, co jest na peryferiach. Chce iść do tych, którzy nie są liczebni, nie mają władzy i nie maja poczucia wpływu na świat. Tak jak Jezus, który przyszedł po to, żeby wychodzić naprzeciw tym, którzy się źle mają. Żeby być lekarzem, pasterzem i tym, który prowadzi innych do Pana Boga”.

Papież chce nieść wiarę i nadzieję

Wizyta przypada w 100-lecie odzyskania przez Litwę, Łotwę i Estonię niepodległości. W tym szczególnym dla tych krajów czasie, papież Franciszek odwiedzając je, chce przynieść im pokój i nadzieję

„Ojciec Święty umacnia wiarę ludzi w krajach, które odwiedza. Chce to zrobić także na Litwie, na Łotwie i w Estonii. Chce umocnić w tych krajach nadzieję”.

Ojciec Paweł Kosiński codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 9.20 na antenie Radia Deon komentuje sprawy watykańskie.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źrodło: inf.własna
Foto: Rafał Muskała, CNS photo/Paul Haring

News Chicago

Znaleziono poszukiwaną od niedzieli mieszkankę z Algonquin. Jej ciało wyłowiono z rzeki

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało wydobyte w poniedziałek rano z Fox River w Carpentersville zostało pozytywnie zidentyfikowane przez biuro koronera powiatu Kane jako ciało kobiety z Algonquin, która zaginęła w niedzielę.

52-letnia Kimberly Koerner z Algonquin została znaleziona w wodzie w pobliżu dróg Bolz i Williams około 8:40 rano, jak poinformował koroner Rob Russell. Sekcja zwłok zaplanowana jest na środę.

Nie podano żadnych informacji na temat możliwej przyczyny śmierci, ale nie ma widocznych ani jawnych oznak, że była ofiarą morderstwa, czytamy w komunikacie.

Koerner była ostatnio widziana około 9 rano w niedzielę, gdy spacerowała przed sklepem Jewel-Osco przy 1501 E. Algonquin Road, poinformował Departament Policji w Algonquin.

REKLAMA REKLAMA

Połączenie między zaginioną kobietą a ciałem w rzece zostało ustalone po udostępnionej informacji, że ofiara była ubrana w biały zimowy płaszcz, w tym samym kolorze, jaki miała na sobie Koerner, kiedy była widziana po raz ostatni, podała policja Algonquin i Carpentersville.

Członkowie rodziny zgłosili zaginięcie Koerner w niedzielę rano, a policja w Algonquin wydała ostrzeżenie po znalezieniu jej torebki, telefonu i kluczy na parkingu przed sklepem.

Poproszono o pomoc opinię publiczną, podając rysopis kobiety.

Policja ustaliła, że Koerner była w drodze do Jewel-Osco, ale nie weszła do sklepu.

„Od tego czasu (zaginęła) podjęto wiele działań dochodzeniowych, w tym użyto dronów i wielu jednostek K-9″

Zdjęcia z kamery przy dzwonku do drzwi pokazały, jak Koerner spaceruje samotnie po Greenridge Avenue, w okolicy znajdującej się na południowy zachód od sklepu, zaledwie kilka przecznic od rzeki.

Nie ujawniono informacji o tym, kto odkrył jej ciało w rzece.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

45 osób zginęło w katastrofie lotu 553 w pobliżu Midway. 8 grudnia minie 50 lat od tej tragedii

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym tygodniu przypada 50. rocznica katastrofy lotniczej w Chicago. 8 grudnia 1972 roku samolot United Airlines 737 rozbił się w pobliżu międzynarodowego lotniska Midway.

Lot 553 leciał z Waszyngtonu do Omaha z zaplanowanym międzylądowaniem w Chicago. Samolot podchodził do lądowania gdy doszło do katastrofy.

Maszyna uderzyła w drzewa i dachy wzdłuż West 71st Street, po czym uderzyła w dom, zabijając 43 osoby na pokładzie samolotu i dwie osoby w domu.

Wśród ofiar była 29-letnia Michele Clark, pionierka w branży telewizyjnej, zaczynająca karierę w CBS 2. Zginęła w katastrofie lotniczej około pięć miesięcy po tym, jak została mianowana korespondentką sieci.

REKLAMA REKLAMA

Jej pamięć została uhonorowana w postaci imienia szkoły – Michele Clark Magnet High School znajduje się w zachodniej części Chicago.

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Sprawdźcie swoje ogrzewanie. 12 osób zatruło się czadem w kościele baptystów na South Side

Opublikowano

dnia

Autor:

Przedstawiciele straży pożarnej poinformowali, że 12 osób zostało hospitalizowanych po wycieku tlenku węgla w kościele w południowej części Chicago.

Tuż po godz. 1.00PM w niedzielę wezwano straż pożarną Chicago do kościoła baptystów w New Philadelphia z powodu doniesień o zapachu gazu i złym samopoczuciu kilkunastu osób.

Kiedy ekipy strażackie przybyły do kościoła, zbadały powietrze i stwierdziły wysoki poziom tlenku węgla.

Poszkodowani zostali przewiezieni do dwóch szpitali, w tym do University of Chicago Medical Center, w stanie od dobrego do poważnego. Ekipy komunalne stwierdziły, że przyczyną wycieku były wadliwe części pieca grzewczego.

REKLAMA REKLAMA

Duchowny Darryl Person zaznaczył, że jest to dobre przypomnienie dla wszystkich, aby sprawdzili swoje systemy grzewcze.

„Upewnij się, że twój piec jest dobrze sprawdzony, jeśli coś wyczujesz, wezwij straż pożarną, nie bądź bohaterem, ponieważ tlenek węgla jest tym, co nazywają „cichym zabójcą”. 

 

Źródło: fox32, abc7
Foto: abc7
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu