Połącz się z nami

News Chicago

Dziesiątki restauracji w Chicago puste. A we wszystkich miały być rezerwacje. Żart obsługi internetowej aplikacji

Opublikowano

dnia

Kilkaset fałszywych rezerwacji w Chicago dokonał zbuntowany pracownik aplikacji OpenTable. Właściciele są oburzeni, gdyż stoliki nie mogły być wykorzystane dla przychodzących klientów. Firma odniosła się już do incydentu i przeprosiła za sytuację. Restauracje mają otrzymać odszkodowanie.

Jednym z miejsc, które padło ofiarą oszustwa jest Tavern On the Park niedaleko Parku Millenium w samym centrum Chicago – „On rezerwował stoliki, nawet potwierdzał rezerwacje. A potem nikt się nie pojawiał” – powiedział Pete DeCastro właściciel tawerny przy skrzyżowaniu Michigan Ave i Randolph Ave.

W sumie fałszywych rezerwacji dokonano w 45 restauracjach. Akcja miała miejsce zarówno w Walentynki jak i w święto kobiet. Właściciel aplikacji OpenTable przeprosił za zaistniałe wydarzenie. W oświadczeniu napisał, że tego typu zachowanie jest haniebne. Pracownik został już zwolniony.

Aplikacja OpenTable chce zwrócić pieniądze poszkodowanych restauracjom. Właściciele przekonują jednak, że ciężko oszacować straty pracowników, którzy stracili tysiące dolarów w napiwkach.

Rafał Muskała

rmuskala@radiodeon.com

Źródło: abc7chicago.com
Foto: pixabay.com

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

News Chicago

Pożar magazynu na Northwest Side. Tutaj są polskie biznesy

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę w środę w nocy na Northwest Side wybuchł pożar w opuszczonym magazynie. W dzielnicy Polacy prowadzą swoje firmy. Nikt nie ucierpiał.

Pożar rozpoczął się około 2:30 w pobliżu alej Austin i Dickens. Chicago Fire Department potwierdziło, że magazyn był opuszczony.

Nie zgłoszono poszkodowanych przez pożar osób.

 

Źródło: cbs

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne