Połącz się z nami

News Chicago

Przygotuj się na szczególne spotkanie z Bogiem. Salwatorianin Łukasz Kleczka słów kilka o spowiedzi wielkopostnej

Opublikowano

dnia

Liturgiczny okres Wielkiego Postu to dobry moment, aby zatrzymać się i poddać refleksji swoją codzienność. To doskonała okazja, aby zapytać w głębi swego serca, jacy jesteśmy naprawdę i co potrzebujemy zmienić w swoim życiu. Uwieńczeniem tej refleksji powinna być dobra spowiedź.

O tym, co to znaczy dobra spowiedź i jak należy do niej się przygotować, mówi ojciec Łukasz Kleczka. Salwatorianin przypomina zasadniczy cel przystępowania do tego sakramentu

„Przychodzimy do spowiedzi nie dlatego, że chcemy lepiej się czuć. Przychodzimy po to, żeby uznać swoją słabość, żeby żałować za to, co zrobiliśmy złego i popatrzeć w przyszłość z nadzieją. To jest proces, który dokonuje się w ciągu kilku, kilkunastu, czasem kilkudziesięciu minut. To jest spotkanie człowieka z Bogiem, w obecności kogoś, kogo nazywamy spowiednikiem”.

Ojciec Kleczka mówi także o sytuacji tych, którzy nie korzystali ze spowiedzi przez wiele lat. Przed ponownym przystąpieniem do sakramentu pokuty, powinni oni przezwyciężyć poczucie lęku, wstydu, czy zakłopotania. Jak zapewnia salwatorianin, warto. Często tylko przy kratkach konfesjonału można odnaleźć pokój serca. Pomóc w tym może dobry kapłan lub lektura „rachunku sumienia”

REKLAMA REKLAMA

 „Bardzo często zapominamy, że czymś, co człowiekowi naprawdę pomaga, jest spowiedź święta. Nie dlatego, że może pełnić rolę psychoterapii, ale przede wszystkim dlatego, że to rodzaj szczególnego spotkania z Panem Bogiem. Jest to doświadczenie wiary. Nawet jeśli jestem człowiekiem słabo wierzącym, czy niewierzącym, ale zrobię ten krok i pójdę do spowiedzi, może się okazać, że jest to początek nowej drogi. Drogi, która pokaże mi głębszy sens mojego życia”.

Tutaj nie ma miejsca na strach

Mówiąc o sakramencie spowiedzi, salwatorianin Łukasz Kleczka nawiązuje do przypowieści o synu marnotrawnym. Grzesznik, który zrozumiał, że źle postąpił i chce pojednania zasługuje i dostaje kolejną szansę

„Dobra spowiedź to jest podniesienie z upadku. To jest przywrócenie życia. To jest to, o czym czytamy w ewangelii o Ojcu Miłosiernym i synu marnotrawnym. To jest to, że na nowo otrzymujemy ojcowski pierścień, płaszcz i miejsce w domu. Tutaj nie ma miejsca na strach, tu jest miejsce na skruchę. Po dobrze przeżytym żalu przychodzi niesamowita siła, która daje nowe horyzonty i pokazuje, że warto żyć”.

Salwatorianin Łukasz Kleczka jest współprowadzącym audycji Radia Deon „Otwarty Konfesjonał” w każdą środę po godzinie 10.40

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf.własna
Foto: Rafał Muskała, CNS photo/Paul Haring

 

 

 

News Chicago

Znaleziono poszukiwaną od niedzieli mieszkankę z Algonquin. Jej ciało wyłowiono z rzeki

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało wydobyte w poniedziałek rano z Fox River w Carpentersville zostało pozytywnie zidentyfikowane przez biuro koronera powiatu Kane jako ciało kobiety z Algonquin, która zaginęła w niedzielę.

52-letnia Kimberly Koerner z Algonquin została znaleziona w wodzie w pobliżu dróg Bolz i Williams około 8:40 rano, jak poinformował koroner Rob Russell. Sekcja zwłok zaplanowana jest na środę.

Nie podano żadnych informacji na temat możliwej przyczyny śmierci, ale nie ma widocznych ani jawnych oznak, że była ofiarą morderstwa, czytamy w komunikacie.

Koerner była ostatnio widziana około 9 rano w niedzielę, gdy spacerowała przed sklepem Jewel-Osco przy 1501 E. Algonquin Road, poinformował Departament Policji w Algonquin.

REKLAMA REKLAMA

Połączenie między zaginioną kobietą a ciałem w rzece zostało ustalone po udostępnionej informacji, że ofiara była ubrana w biały zimowy płaszcz, w tym samym kolorze, jaki miała na sobie Koerner, kiedy była widziana po raz ostatni, podała policja Algonquin i Carpentersville.

Członkowie rodziny zgłosili zaginięcie Koerner w niedzielę rano, a policja w Algonquin wydała ostrzeżenie po znalezieniu jej torebki, telefonu i kluczy na parkingu przed sklepem.

Poproszono o pomoc opinię publiczną, podając rysopis kobiety.

Policja ustaliła, że Koerner była w drodze do Jewel-Osco, ale nie weszła do sklepu.

„Od tego czasu (zaginęła) podjęto wiele działań dochodzeniowych, w tym użyto dronów i wielu jednostek K-9″

Zdjęcia z kamery przy dzwonku do drzwi pokazały, jak Koerner spaceruje samotnie po Greenridge Avenue, w okolicy znajdującej się na południowy zachód od sklepu, zaledwie kilka przecznic od rzeki.

Nie ujawniono informacji o tym, kto odkrył jej ciało w rzece.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

45 osób zginęło w katastrofie lotu 553 w pobliżu Midway. 8 grudnia minie 50 lat od tej tragedii

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym tygodniu przypada 50. rocznica katastrofy lotniczej w Chicago. 8 grudnia 1972 roku samolot United Airlines 737 rozbił się w pobliżu międzynarodowego lotniska Midway.

Lot 553 leciał z Waszyngtonu do Omaha z zaplanowanym międzylądowaniem w Chicago. Samolot podchodził do lądowania gdy doszło do katastrofy.

Maszyna uderzyła w drzewa i dachy wzdłuż West 71st Street, po czym uderzyła w dom, zabijając 43 osoby na pokładzie samolotu i dwie osoby w domu.

Wśród ofiar była 29-letnia Michele Clark, pionierka w branży telewizyjnej, zaczynająca karierę w CBS 2. Zginęła w katastrofie lotniczej około pięć miesięcy po tym, jak została mianowana korespondentką sieci.

REKLAMA REKLAMA

Jej pamięć została uhonorowana w postaci imienia szkoły – Michele Clark Magnet High School znajduje się w zachodniej części Chicago.

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Sprawdźcie swoje ogrzewanie. 12 osób zatruło się czadem w kościele baptystów na South Side

Opublikowano

dnia

Autor:

Przedstawiciele straży pożarnej poinformowali, że 12 osób zostało hospitalizowanych po wycieku tlenku węgla w kościele w południowej części Chicago.

Tuż po godz. 1.00PM w niedzielę wezwano straż pożarną Chicago do kościoła baptystów w New Philadelphia z powodu doniesień o zapachu gazu i złym samopoczuciu kilkunastu osób.

Kiedy ekipy strażackie przybyły do kościoła, zbadały powietrze i stwierdziły wysoki poziom tlenku węgla.

Poszkodowani zostali przewiezieni do dwóch szpitali, w tym do University of Chicago Medical Center, w stanie od dobrego do poważnego. Ekipy komunalne stwierdziły, że przyczyną wycieku były wadliwe części pieca grzewczego.

REKLAMA REKLAMA

Duchowny Darryl Person zaznaczył, że jest to dobre przypomnienie dla wszystkich, aby sprawdzili swoje systemy grzewcze.

„Upewnij się, że twój piec jest dobrze sprawdzony, jeśli coś wyczujesz, wezwij straż pożarną, nie bądź bohaterem, ponieważ tlenek węgla jest tym, co nazywają „cichym zabójcą”. 

 

Źródło: fox32, abc7
Foto: abc7
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu