Połącz się z nami

Nasza UNIA

Pod choinkę dom czy samochód? Radzi Monika Galas z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

Opublikowano

dnia

Bank Rezerw Federalnych już w najbliższym czasie planuje podnieść stopy procentowe. Część osób już teraz zauważyła wyższe oprocentowanie swoich kart kredytowych. Monika Galas z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej radzi więc nie czekać i jak najszybciej dokonać inwestycji. Jak przekonuje specjalistka, teraz jest na to dobry moment.

Według Moniki Galas zdecydowanie lepiej jest najpierw kupić dom, potem samochód. W tej sprawie specjalistka zachęca do konsultacji

„Oczywiście radzę kupić najpierw dom. Dlaczego? Ponieważ duża spłata miesięczna samochodu często będzie przeszkodą w kalkulacji dotyczącej kupna nieruchomości. Nawet w przypadku, kiedy stać kogoś na jedno i drugie. Warto więc to przemyśleć, a w przypadku wątpliwości skontaktować się ze mną. Pomogę”.

Specjalistka w sprawach ekonomii radzi nie czekać z decyzją. Podkreśla jednak, że do jej podjęcia trzeba się odpowiednio wcześniej przygotować

„Ważne jest, aby dobrze przeanalizować, co i kiedy chcielibyśmy kupić. Do tego trzeba się przygotować, przede wszystkim względem rozliczeń podatkowych, czy swojej historii kredytowej. Trzeba też przemyśleć, w jakiej lokalizacji chcemy kupić dom, czy chcemy płacić wyższe czy niższe podatki i czy potrzebujemy mieszkać tam, gdzie są dobre szkoły”.

Doradzam  klientom przefinasowanie

Osobom, które mają zaciągnięte pożyczki w innych bankach niż Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Monika Galas radzi dokonanie przefinansowania spłaty

„Bank Rezerw Federalnych straszy nas, że już wkrótce będzie podnosił swoje oprocentowanie. Klienci różnych banków już dostają sygnały, że ich pożyczka wzrośnie od około 0, 625 procenta do 1 procenta. Radzę nie czekać, tylko robić przefinansowanie. W Naszej Unii możecie zagwarantować sobie stały procent przez dłuższy okres czasu i dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy”.

Po więcej informacji na temat możliwości przefinansowania oraz konsolidacji pożyczek można dzwonić do Moniki Galas pod numer telefonu 312 288 6792

Marta Kedzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Nasza UNIA

Akcja Naszej Unii Świąteczny Uśmiech Dziecka przyniosła 127 tys USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Zgodnie z coroczną tradycją Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej 25 listopada 2022 rozpoczęła się akcja charytatywna „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Członkowie Naszej Unii zebrali do końca grudnia kwotę $127,320, która będzie przekazana głównie do hospicjów w Polsce.

Od roku 2014 członkom Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej udało się zebrać ponad milion dolarów dla potrzebujących dzieci. Zebrane w poprzednich latach środki zostały przekazane do 19 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Fundacji Uśmiech Dziecka.

Od kilku lat patronat nad akcją „Świąteczny Uśmiech Dziecka” sprawuje Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

Zeszłoroczna akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka” była już 9 edycją charytatywnego wydarzenia.

Zebrana kwota 127, 320 dolarów zostanie przekazana następującym ośrodkom:
• Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa, Łódź – $34,912
• Hospicjum Nadzieja, Toruń – $23,869
• Hospicyjny Dom Aniołków, Kępie Zaleszańskie – $53,902
• Children’s Smile Foundation – $14,637

Więcej informacji na temat działalności poszczególnych hospicjów można znaleźć na www.NaszaUnia.com w sekcji wiadomości.

Nasza Unia serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka.

Celem działalności PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.

Od tego czasu polonijna instytucja finansowa rozwija się tworząc wciąż nowe oddziały i przynosząc korzyści swoim członkom.

W czerwcu zeszłego roku Nasza Unia przyznała stypendia na łączną kwotę 551 tysięcy dolarów dla 488 studentów, wspierając edukacyjne marzenia polsko-amerykańskiej młodzieży.

Szczegółowe informacje o usługach i działalności polskiej instytucji finansowej dostępne są na stronie internetowej PSFCU.

 

Źródło: Nasza Unia
Foto: Nasza Unia

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Październikowe promocje w Naszej Unii. Robert Radkowski zaprasza do zapoznania się z ofertą

Opublikowano

dnia

Autor:

Październik, nasz Miesiąc Dziedzictwa Narodowego jest pełen wspaniałych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Z tej okazji Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa także ma dla nas dobre wiadomości – promocje na kredyty. O atrakcyjnej ofercie Naszej Unii w studiu Radia Deon Chicago mówi Robert Radkowski, szef instytucji na terenie Środkowego Zachodu.

Z okazji Miesiąca Dziedzictwa Polskiego Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa PSFCU przygotowała dla swoich klientów wiele promocji.

Najważniejszą promocją w Naszej Unii jest w tej chwili bardzo korzystny kredyt hipoteczny – wyjaśnia Robert Radkowski. Biorąc go w październiku, klient nie płaci 550 USD opłaty za złożenie wniosku.

Oprocentowania pożyczek musiały wprawdzie wzrosnąć ze względu na inflację, ale wciąż są bardzo korzystne w porównaniu z bankami komercyjnymi.

„Nasza oferta jest najbardziej atrakcyjna” – podkreśla Robert Radkowski.

Musimy pamiętać, że jeśli mamy do czynienia z dużymi kwotami, np. związanymi z zakupem nieruchomości, to nawet kilka punktów procentowych w spłacanej pożyczce, robi tu bardzo dużą różnicę w naszych kieszeniach.

W rejonie Chicago działa 6 placówek PSFCU, w których pracuje 14 specjalistów, gotowych do pomocy i doradzenia zgłaszającym się klientom.

Kredyty i zakup nieruchomości w Indianie obsługuje Magdalena Nykaza, tel. 630 965 79 60.

W sprawie większych inwestycji związanych z zakupem nieruchomości, radą i pomocą służy właśnie nasz gość – Robert Radkowski, który zaprasza do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 312 804 98 00.

Polska instytucja finansowa jest bardzo konkurencyjna, nie tylko jeśli chodzi o kredyty hipoteczne. Daje najbardziej korzystne na rynku pożyczki także np. pod zakup samochodu.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa na terenie Chicago działa od 13 lat.

W sobotę 15 października w Algonquin miało miejsce uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod 7 oddział Naszej Unii w Illinois. Będzie to pierwsza placówka budowana od podstaw, bardzo nowoczesna, z możliwością załatwienia spraw bez wysiadanie z samochodu.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty Naszej Unii!

Więcej szczegółów na stronie internetowej PSFCU.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: Andrzej Baraniak
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Inwestycje i pożyczki tylko w Naszej Unii. Monika Galas mówi jak pomnażać swoje pieniądze

Opublikowano

dnia

Autor:

W czasach gwałtownie rosnącej inflacji warto zadbać o swoje pieniądze. Gość Radio Deon Chicago, Monika Galas, ekspert do spraw pożyczek w Polsko – Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, mówi jak zrobić to najlepiej.

Razem w inflacją rosną stopy procentowe w bankach komercyjnych. W tej chwili duże banki oferują stałą 30-letnią na poziomie 5,25%, a nawet wyższym. W Naszej Unii wynosi ona 4,25%, a przy krótszym terminie pożyczki jest mniejsza, i może wynieść nawet 3,5%.

Więc jeśli chcemy wziąć kredyt hipoteczny warto zaoszczędzić i zrobić to z Naszą Unią, gdzie oferta jest zawsze bardziej korzystna.

Osoby przebywające nielegalnie w Stanach Zjednoczonych także mogą korzystać z usług Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, w przeciwieństwie do banków, gdzie klienci muszą udowodnić stały pobyt, przedstawić obywatelstwo lub zieloną kartę.

Więc nawet jeśli nasz pobyt w USA nie jest uregulowany prawnie, możemy z Naszą Unią kupić dom, inwestować nasze pieniądze, albo pomyśleć o emeryturze.

Sprawa emerytury jest to szczególnie ważna jeśli nie będą nam przyznane świadczenia Social Security – bardzo dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w budynki apartamentowe.

Warto pomyśleć o emeryturze wcześniej, nawet gdy mamy 20, 30 lat po to by mieć później spokojny i dostatni czas po zakończeniu pracy i móc np. wyjechać.

Przez wysoką inflacją nasze pieniądze bardzo tracą na wartości, dlatego ważne jest inwestowanie.

Monika Galas serdecznie zaprasza do Naszej Unii, konsultacje są bezpłatne, do złożenia wniosku potrzebne są rozliczenia podatkowe.

Monika Galas przyjmuje głównie w Norridge i Mount Prospect

Telefon kontaktowy w celu umówienia się na konsultacje 312 288 67 92.

Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka.

Celem działalności PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.

Od tego czasu polonijna instytucja finansowa rozwija się tworząc wciąż nowe oddziały i przynosząc korzyści swoim członkom.

Szczegółowe informacje o usługach na stronie internetowej PSFCU.

 

Źródło: inf. własna
Foto: istock/ Ridofranzsarayut

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu