Połącz się z nami

News Chicago

Chcesz osiągnąć sukces na rynku nieruchomości. Wybierz się na konferencję. Zachęcają profesjonaliści

Opublikowano

dnia

Już w najbliższą środę 13 września na przedmieściach Chicago odbędzie się pierwsza konferencja poświęcona wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje skrzydła na rynku nieruchomości. Na miejscu będzie można wysłuchać rad profesjonalistów, oraz osób, które osiągnęły sukces. Głównym organizatorem jest Women’s Council of Realtors Northwest. Na miejscu swoje stoisko będzie miała także Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

O idei konferencji na antenie Radia Deon mówili Kinga Korpacz oraz Robert Radkowski. Kinga Korpacz od wielu lat jest obecna na rynku nieruchomości dlatego wie jak bardzo ważne jest słuchać wskazówek osób, które osiągnęły sukces. Organizatorzy zaprosili więc profesjonalistów z branży

„Będą się dzielili z nami swoimi porażkami oraz sekretami dzięki którym osiągnęli sukces”

Robert Radkowski z Naszej Unii dodaje także, że takie wydarzenie ma pomóc uświadomić agentom, że sukces jest na wyciągnięcie ręki

„Chcemy dotrzeć do większej liczby agentów, którzy mogliby skorzystać z tej konferencji. Ludzie, którzy osiągnęli sukces będą mogli się podzielić tym co wpłynęło na ich osiągnięcia, jakich technik używają. Z pewnością będzie to bardzo owocna konferencja”

Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa będzie na miejscu miała specjalistów, którzy doradzą w kwestiach zakupu związanych z kupnem czy uzyskaniem pożyczki

„Będziemy mieć swoich ekspertów finansowych, którzy będą odpowiadać na pytania odnośnie kredytów, pożyczek, czy możliwości przefinansowania”

Głównym organizatorem konferencji jest „Women’s Council of Realtors Northwest”. Jej dyrektor Kinga Korpacz chce zachęcić Polonusów, aby także spróbowali swoich sił na rynku nieruchomości

„Jestem jedną z młodszych i jedyną Polką, która stała się prezydentem tej Rady. Chcę otworzyć drogę i pokazać innym Polakom, że oni także mają taką szansę. My pomagamy takim właśnie osobom”

Konferencja odbędzie się 13 września w Kings Hall Banquets w miejscowości Lombard na przedmieściach Chicago. Potrwa od 9:30 do 5 po połduniu. Bilety można kupić pod poniższym linkiem

Kings Hall Banquets
1000-40 Rohlwing Rd, Lombard, Illinois 60148

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała,pixabay.com

News Chicago

Harcerska droga krzyżowa w Jezuickim Ośrodku Milenijnym

Opublikowano

dnia

Autor:

23 marca w Jezuickim Ośrodku Milenijnym odbyła się harcerska droga krzyżowa z bł. Stefanem Wincentym Frelichowskim, zuchami, harcerkami i harcerzami Chorągwi Harcerek USA.

„W ramach obchodów 20-tej rocznicy ogłoszenia ‚druha Wicka’ patronem Harcerstwa, zebraliśmy się na dorocznym nabożeństwie wielkopostnym w Jezuickim Ośrodku Milenijnym. Droga Krzyżowa z nim przypomniała nam jego życie, ofiarność i poświęcenie, jego do końca harcerską postawę”, czytamy na profilu fb Chorągwi Harcerek USA.

Chorągiew Harcerek stanowi żeńską gałąź Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami Kraju, która wspiera wszechstronny rozwój młodzieży w kierunku określonym przez Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie.

Organizacja tworzy jednostki młodzieżowe w lokalnych ośrodkach. Program kształcenia jest prowadzony na różnych szczeblach zgodnie z metodą i zasadami harcerskimi. Grupy dzieci i młodzieży wyjeżdżają na coroczne na kolonie zuchowe i obozy harcerskie.

​Związek Harcerstwa Polskiego ma na celu wychowanie dzielnych, prawych i zdolnych do poświęceń ludzi; a także przygotowanie młodzieży do świadomej, czynnej i ofiarnej służby dla Polski oraz narodu osiedlenia Polaków.

Jego celem jest utrzymanie więzi z narodem polskim i pielęgnowanie dorobku kulturalnego Polski; oraz wprowadzenie zasad ideologii harcerskiej do życia publicznego.

Bł. Stefan Wincenty Frelichowski, urodził się 22 stycznia 1913 r. w Chełmży, w rodzinie rzemieślniczej. W czwartej klasie gimnazjalnej, został przyjęty do Sodalicji Mariańskiej. Był też bardzo aktywny w działalności harcerskiej. W czerwcu 1931 r. zdał maturę, a jesienią wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Dnia 14 marca 1937 r. otrzymał święcenia kapłańskie.

11 września 1939 r. został aresztowany przez Niemców jako jeden z zakładników. Uważano go za szczególnie „podejrzanego” ze względu na jego wielki wpływ na młodzież. Uwięzionych osadzono w Forcie VII w Toruniu.

W styczniu 1940 r. przewieziono go do Stutthofu pod Gdańskiem, a w grudniu 1940 r. do obozu w Dachau, który stanowił główne skupisko duchowieństwa z całej Europy, szczególnie z Polski.

Pomimo ekstremalnych warunków ks. Frelichowski pełnił nadal posługę kapłańską. Organizował wspólne modlitwy, spowiadał, sprawował potajemnie Msze św. i rozdzielał Komunię św.

Na przełomie 1944/45 w obozie wybuchła epidemia tyfusu. Ks. Frelichowski zaangażował się w pomoc chorym, udało mu się także zachęcić do tego 32 innych kapłanów. Podczas tej pracy sam zaraził się tyfusem plamistym, który w połączeniu z zapaleniem płuc, doprowadził w dniu 23 lutego 1945 r. do jego śmierci.

Władze obozowe, łamiąc obowiązującą praktykę, zgodziły się na wystawienie zwłok ks. Frelichowskiego na widok publiczny, w wyłożonej białym prześcieradłem i udekorowanej kwiatami trumnie przed kremacją.

7 czerwca 1999 r. podczas pobytu w Toruniu, Jan Paweł II dokonał beatyfikacji ks. Frelichowskiego.

 

Źródło: fb, czuwaj, wikipedia
Foto: YouTube, fb

 

Czytaj dalej

News Chicago

Święconka Związku Klubów Polskich w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Zarząd Związku Klubów Polskich w USA serdecznie zaprasza na tradycyjną Święconkę, która odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia 2023 r. o godz. 6:00PM. Rezerwacje są możliwe do 10 kwietnia.

Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie ZKP, przy 5835 W. Diversey Ave. Chicago, IL 60639 a uroczystość umili Zespół Marcus Band.

Rezerwacja miejsc jest możliwa do 10 kwietnia. Donacja wynosi $60.

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia są możliwe pod numerem telefonu do p. Marii Boduch – 708-373-1187.

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/Sarsmis

 

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Zaproszenie na największy plenerowy festiwal chrześcijański dla młodzieży w Polsce

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaproszenie na Festiwal Życia, który odbędzie się w dniach od 3 do 9 lipca w Kokotku na Śląsku.

Pragnę serdecznie zaprosić polską młodzież ze Stanów Zjednoczonych do udziału w Festiwalu Życia, który odbędzie się od 3 do 9 lipca w Kokotku na Śląsku.

Festiwal Życia to największy plenerowy festiwal chrześcijański dla młodzieży w Polsce. Co roku biorą w nim udział tysiące młodych osób z Polski i zagranicy. Już rok temu gościliśmy uczestników z Europy, Azji i obu Ameryk!

Młodzi Polacy z zagranicy w rozmowach podkreślają, że widok takiej liczby ich rówieśników, którzy bawią się i modlą – oraz poczucie wspólnoty – jest dla nich niesamowitym przeżyciem, jakiego nie mają okazji doświadczyć w krajach, gdzie mieszkają.

Warto przyjechać na Festiwal Życia nawet z drugiego końca świata! To również dobra okazja do odwiedzenia rodziny i przyjaciół w Polsce.

Wszystkie informacje o Festiwalu Życia można znaleźć na stronie internetowej.

Szymon Zmarlicki
rzecznik medialny NINIWY
redaktor prowadzący portalu niniwa.pl

Oblackie Centrum Młodzieży | Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA | NINIWA Spółka z o.o.
tel. +48 577 16 00 66

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

wrzesień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu