Połącz się z nami

News Chicago

Budżetu jak nie było tak nie ma. Ale wyższe podatki już tak. Koszmar w Illinois ciąg dalszy

Opublikowano

dnia

Senat stanu Illinois ma we wtorek głosować nad podwyżką podatków, którą w poniedziałek zawetował gubernator Bruce Rauner. Ma to być pierwszy krok to przeforsowania budżetu oraz uniknięcia zdolności kredytowej na poziomie „śmieciowego”. Politycy w Springfield już od ponad dwóch tygodni debatują nad tym jak uratować Illinois od kryzysu.

Rzecznik prezydenta Senatu wysyła pozytywne sygnały, które świadczą o tym, że politycy razem szukają rozwiązania – „Chcemy dokończyć pracę, którą zaczęliśmy w styczniu i mamy nadzieję na ponad partyjną zgodę, która zakończy ten chaos” – napisano w oświadczeniu.

Senatorowie chcą ponownie głosować nad podwyżką podatków, która została zablokowana przez gubernatora Bruce’a Raunera – „Springfield uderzyło w mieszkańców Illinois ogromną podwyżką. Rodziny, które tu mieszkają zasługują na więcej swobody i mniejsze podatki. Ale wygląda na to, że nic z tego” – powiedział w nagraniu video Bruce Rauner.

Jeżeli politycy przegłosują veto gubernatora w Illinois podatek osobisty wzrośnie do 4.95 procenta, a podatek dla prowadzących firmy do 7 procent. Stan Illinois ma na tym zarobić pięć miliardów dolarów.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: nbcchicago.com
Foto: Facebook.com/ Governor Bruce Rauner

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

lipiec 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne