Połącz się z nami

News Chicago

Przeprowadzasz kota? Rzucasz palenie? Odlicz to od podatku. Michał Borowiak podpowiada jak to zrobić

Opublikowano

dnia

W poniedziałek 17 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych za rok 2016. Nawet, jeśli do dyspozycji mamy odpowiednie programy komputerowe czy pomoc ekspertów, warto się do tego dobrze przygotować. Pomocna może okazać się w tym zakresie wiedza na temat wyjątkowych zapisów, jakie pojawiają się w księgach Urzędu Podatkowego.

Na antenie Radia Deon ciekawostki na temat odliczeń podatkowych prezentował Michał Borowiak. Mówił między innymi o tym, że nie ma zapisu, w którym można od podatku odpisać przydomowy basen. Inaczej jest w przypadku, gdy jego posiadanie jest koniecznością medyczną

„W momencie, gdy jesteśmy w stanie udowodnić, że mamy potrzebę pływania i pozwoli nam to podnieść naszą kondycję i zdrowotność, możemy koszt utrzymania basenu odpisać od podatku. Musimy jednak mieć zaświadczenie od lekarza. Koszt utrzymania basenu rocznie to około siedmiu tysięcy dolarów ze względu na wymianę wody, czy na przykład sprzątanie”.

Osoby, które się przeprowadzają mogą z kolei odpisać koszty wynikające ze specjalnego transportu swoich zwierząt

REKLAMA REKLAMA

„ Jeżeli posiadamy milusińskich i musimy wynająć dla nich specjalny transport podczas przeprowadzki, możemy odpisać to od podatku”.

Ulgi podatkowe należą się tez rzucającym palenie

Michał Borowiak zapewnia także, że ulgi podatkowe należą się także rzucającym palenie. Mogą oni odpisać sobie koszty za terapie lub środki medyczne

 „Jeżeli ktoś bardzo chce rzucić palenie, potrzebuje do tego odpowiednich środków, a czasem nawet terapii. Często są to zalecenia lekarza.  W tym przypadku możemy koszty z tego tytułu odliczyć jako pieniądze przeznaczone na źródła medyczne”.

Podobnie jest w przypadku zrzucających wagę

 „Jeżeli ktoś ma zaświadczenie od lekarza, że musiał zgubić wagę ze względu na zdrowie, może odpisać koszty od podatku. Uznaje się to za wydatek medyczny”- mówi na antenie Radia Deon Michał Borowiak.

To tylko niektóre z  sytuacji, w których możemy skorzystać z ulg podatkowych. W przypadku, gdy mamy wątpliwości, Michał Borowiak radzi, aby skorzystać z usług profesjonalistów, którzy mogą nas reprezentować przed Urzędem Podatkowym. Więcej informacji pod numerem telefonu 773-205-2200 lub na portalu www.naszaksiegowa.com

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, https://www.cafecredit.com

News Chicago

Piotr Bobak skazany na 4 lata w sprawie makabrycznego wycięcia dziecka nożem z łona matki

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek 23 stycznia Piotr Bobak został skazany na cztery lata więzienia za utrudnianie dochodzenia w sprawie zabójstwa ciężarnej nastolatki z Chicago w kwietniu 2019 r. Dziecko kobiety zostało wycięte z macicy nożem rzeźnickim.

44-letniemu Piotrowi Bobakowi, który spotykał się z podejrzanym w czasie zabójstwa, uznano czas spędzony w areszcie na poczet zasądzonego wyroku. Mężczyzna opuści więzienie za niecałe cztery miesiące. Następnie musi odbyć sześciomiesięczny okres próbny na podstawie ugody sądowej.

Marlen Ochoa-Lopez, lat 19, była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy poszła do domu dziewczyny Bobaka, Clarisy Figueroa, wierząc, że dostanie darmowe artykuły dla dzieci po tym, jak skontaktowała się z nią na grupie na Facebooku.

Prokuratorzy twierdzą, że córka Figueroa, Desiree Figueroa, odwróciła uwagę ciężarnej albumem ze zdjęciami, podczas gdy jej matka zaczęła dusić Ochoa-Lopez.

REKLAMA REKLAMA

Synek kobiety, Yovanny Jadiel Lopez, został następnie wycięty z jej macicy nożem rzeźnickim.

Kilka godzin później Clarisa Figueroa rzekomo wybiegła z domu, twierdząc, że właśnie urodziła chłopca i że ten nie oddycha. Chłopiec doznał urazu mózgu i był hospitalizowany, ale zmarł kilka miesięcy później.

Ciało Marlen Ochoa-Lopez znaleziono w koszu na śmieci.

Bobak zeznał na rozprawie, że został wprowadzony w błąd przez swoją „ówczesną dziewczynę” i jej córkę. Powiedział, że nie miał wcześniejszej wiedzy na temat tego, co kobiety planowały zrobić, a po fakcie „źle ocenił sytuację” podczas sprzątania miejsca zbrodni.

Żadna z kobiet nie przyznała się do zarzutów morderstwa, porwania, rozczłonkowania ciała i ukrycia zabójstwa. Ich sprawy wciąż są w toku.

 

Źródło: yahoo
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejne zwłoki w jeziorze Michigan. Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Jego ciało zostało wydobyte w niedzielę z jeziora Michigan w pobliżu Museum Campus.

Według policji ciało mężczyzny zostało wydobyte z wody tuż po godzinie 11.00 rano przy 1100 S. Lakeshore Drive w pobliżu Museum Campus.

Osoba została zidentyfikowana jako dorosły mężczyzna, nie mający przy sobie dokumentów.

Śledczy prowadzą śledztwo i czekają na wyniki sekcji zwłok – poinformowała prokuratura. Żadne inne informacje nie zostały ujawnione.

REKLAMA REKLAMA

Do niedawnych głośnych spraw związanych ze zwłokami znalezionymi w jeziorze Michigan należała śmierć prawdopodobnie zamordowanego Krzysztofa Szubera z Polski, o której pisaliśmy wielokrotnie w grudniu, oraz zaginięcie doktoranta Northwestern University,  Petera Salvino, o którym pisaliśmy 20 grudnia.

Źródło: abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Jeśli J.B Pritzker podpisze ustawę, łatwiej będzie zmienić nazwisko w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Ustawa wysłana do gubernatora J.B. Pritzkera zniosłaby ograniczenia dla mieszkańców Illinois, którzy nie mogą zmienić nazwiska z powodu popełnionych w przeszłości przestępstw. Jej zwolennicy twierdzą, że szczególnie pomogłaby osobom transpłciowym lub ofiarom przemocy domowej i handlu ludźmi.

Khadine Bennett z American Civil Liberties Union of Illinois powiedziała, że sponsorzy ustawy, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne, koncentrowali się na potrzebach ludzi mających obawy przed nadużyciami partnerów lub znalezieniem ich przez handlarza.

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieje dożywotni zakaz zmiany nazwisk osób skazanych za kradzież tożsamości lub figurujących w rejestrach państwowych za określone przestępstwa. Inni skazani za przestępstwa mogą czekać 10 lat na zmianę nazwiska.

Zgodnie z nową ustawą, jeśli zostanie podpisana przez gubernatora, sędzia podejmie ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazwiska przy udziale lokalnego prokuratora. Z ustawy skorzystają także osoby transpłciowe.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu