Połącz się z nami

News Chicago

Wysokie podatki, przestępstwa i fatalna pogoda. Mieszkańcy Illinois masowo wyprowadzają się do innych stanów

Opublikowano

dnia

Chicago ma największy ubytek populacji z 10 największych miast Stanów Zjednoczonych. Census podał wyniki badań za lata 2015-2016 i okazało się, że drugi raz z rzędu metropolię chicagowską obejmująca miasto i przedmieścia aż po Wisconsin i Indianę opuszcza najwięcej rezydentów.

Relacja Sławka Sobczaka

Tylko w ub. roku Chicagoland stracił 19,570 mieszkańców, rok wcześniej było 11,324 wcześniej „uciekinierów”. Powiat Cook zamieszkały przez 5,23 mln osób, w granicach którego znajduje się Wietrzne Miasto stracił rekordowe w USA 21,324 rezydentów. Stan Illinois również ma problem z demograficznymi uchodźcami, w 2016 r. było ich ponad 37 tysięcy. Wszystko wskazuje na to, że tendencja utrzyma się i w roku bieżącym. Głównymi powodami rezygnacji z zamieszkiwania w Chicago są: wysokie podatki, beznadziejny stan stanowej i miejskiej kasy, wysoka przestępczość, duże bezrobocie i oczywiście pogoda.

Wg IRS mieszkańcy Illinois najczęściej przenoszą się do Teksasu, na Florydę oraz do Kalifornii, Indiany i  Arizony. Chicago w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wyprzedzone w ilości mieszkańców przez Houston i przestanie być trzecim największym miastem Ameryki.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com.

Foto: Flickr.com/David Wilson

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne