Połącz się z nami

News Chicago

Farbowanie rzeki z 23 piętra. Krzysztof Biela o swojej przygodzie w centrum Chicago

Opublikowano

dnia

Święto św. Patryka w Chicago to nie tylko okazja, aby w trakcie Wielkiego Postu zjeść wołowinę z ziemiankami, ale przede wszystkim zobaczyć unikatowe wydarzenie – farbowanie chicagowskiej rzeki na kolor zielony. Krzysztof Biela, fotograf i filmowiec postanowił nakręcić to zdarzenie z 23 piętra.

Zobacz nagranie
[youtube id=”PvU40piXOts” width=”620″ height=”360″]

Na antenie Radia Deon, Krzysztof opowiadał o swojej przygodzie w centrum miasta. Jak sam mówi warunki atmosferyczne nie były sprzyjające, ale widok rekompensował wszystko

„Robiłem time-lapse, czyli nagranie video ze zdjęć. Wszystko dzięki pozwoleniu zarządu hotelu London House Chicago na dachu którego byłem. Na świeżym powietrzu, marzłem przy minusowej temperaturze, ale miałem przepiękny widok” – mówi na antenie Radia Deon Krzysztof Biela

REKLAMA REKLAMA

Po opublikowaniu nagrania na portalu youtube do Krzysztofa zgłosiło się szereg mediów i portali internetowych, które chciały wykorzystać nagranie

„W tej chwili jest duża kolejka mediów, które upominają się o możliwość zamieszczenia tego nagrania. Jest to bardzo gorący temat, ze względu na święto św. Patryka”.

Mimo tego, że farbowanie rzeki z okazji święta świętego Patryka ma miejsce także w Tampie na Florydzie, co roku tłumy przyjeżdżają właśnie do Chicago

„Przede wszystkim Chicago ma tę tradycję już od 55 lat. Przyciąga ona bardzo dużo ludzi”.

Krzysztof Biela to chicagowski timelapser. Od wielu lat zajmuje się dziedziną na pograniczu fotografii i filmu. W swoim portfolio ma między innymi takie projekty „Urbanique Chicago” oraz „Wisconsin”, które zdobyły uznanie w mediach w Ameryce i w Europie. Ma w planach kolejne pomysły na filmy techniką time-lapse.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Krzysztof Biela, Rafał Muskała

News Chicago

Piotr Bobak skazany na 4 lata w sprawie makabrycznego wycięcia dziecka nożem z łona matki

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek 23 stycznia Piotr Bobak został skazany na cztery lata więzienia za utrudnianie dochodzenia w sprawie zabójstwa ciężarnej nastolatki z Chicago w kwietniu 2019 r. Dziecko kobiety zostało wycięte z macicy nożem rzeźnickim.

44-letniemu Piotrowi Bobakowi, który spotykał się z podejrzanym w czasie zabójstwa, uznano czas spędzony w areszcie na poczet zasądzonego wyroku. Mężczyzna opuści więzienie za niecałe cztery miesiące. Następnie musi odbyć sześciomiesięczny okres próbny na podstawie ugody sądowej.

Marlen Ochoa-Lopez, lat 19, była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy poszła do domu dziewczyny Bobaka, Clarisy Figueroa, wierząc, że dostanie darmowe artykuły dla dzieci po tym, jak skontaktowała się z nią na grupie na Facebooku.

Prokuratorzy twierdzą, że córka Figueroa, Desiree Figueroa, odwróciła uwagę ciężarnej albumem ze zdjęciami, podczas gdy jej matka zaczęła dusić Ochoa-Lopez.

REKLAMA REKLAMA

Synek kobiety, Yovanny Jadiel Lopez, został następnie wycięty z jej macicy nożem rzeźnickim.

Kilka godzin później Clarisa Figueroa rzekomo wybiegła z domu, twierdząc, że właśnie urodziła chłopca i że ten nie oddycha. Chłopiec doznał urazu mózgu i był hospitalizowany, ale zmarł kilka miesięcy później.

Ciało Marlen Ochoa-Lopez znaleziono w koszu na śmieci.

Bobak zeznał na rozprawie, że został wprowadzony w błąd przez swoją „ówczesną dziewczynę” i jej córkę. Powiedział, że nie miał wcześniejszej wiedzy na temat tego, co kobiety planowały zrobić, a po fakcie „źle ocenił sytuację” podczas sprzątania miejsca zbrodni.

Żadna z kobiet nie przyznała się do zarzutów morderstwa, porwania, rozczłonkowania ciała i ukrycia zabójstwa. Ich sprawy wciąż są w toku.

 

Źródło: yahoo
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejne zwłoki w jeziorze Michigan. Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Jego ciało zostało wydobyte w niedzielę z jeziora Michigan w pobliżu Museum Campus.

Według policji ciało mężczyzny zostało wydobyte z wody tuż po godzinie 11.00 rano przy 1100 S. Lakeshore Drive w pobliżu Museum Campus.

Osoba została zidentyfikowana jako dorosły mężczyzna, nie mający przy sobie dokumentów.

Śledczy prowadzą śledztwo i czekają na wyniki sekcji zwłok – poinformowała prokuratura. Żadne inne informacje nie zostały ujawnione.

REKLAMA REKLAMA

Do niedawnych głośnych spraw związanych ze zwłokami znalezionymi w jeziorze Michigan należała śmierć prawdopodobnie zamordowanego Krzysztofa Szubera z Polski, o której pisaliśmy wielokrotnie w grudniu, oraz zaginięcie doktoranta Northwestern University,  Petera Salvino, o którym pisaliśmy 20 grudnia.

Źródło: abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Jeśli J.B Pritzker podpisze ustawę, łatwiej będzie zmienić nazwisko w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Ustawa wysłana do gubernatora J.B. Pritzkera zniosłaby ograniczenia dla mieszkańców Illinois, którzy nie mogą zmienić nazwiska z powodu popełnionych w przeszłości przestępstw. Jej zwolennicy twierdzą, że szczególnie pomogłaby osobom transpłciowym lub ofiarom przemocy domowej i handlu ludźmi.

Khadine Bennett z American Civil Liberties Union of Illinois powiedziała, że sponsorzy ustawy, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne, koncentrowali się na potrzebach ludzi mających obawy przed nadużyciami partnerów lub znalezieniem ich przez handlarza.

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieje dożywotni zakaz zmiany nazwisk osób skazanych za kradzież tożsamości lub figurujących w rejestrach państwowych za określone przestępstwa. Inni skazani za przestępstwa mogą czekać 10 lat na zmianę nazwiska.

Zgodnie z nową ustawą, jeśli zostanie podpisana przez gubernatora, sędzia podejmie ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazwiska przy udziale lokalnego prokuratora. Z ustawy skorzystają także osoby transpłciowe.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu