Połącz się z nami

News Chicago

Zawsze mogą na siebie liczyć. Tatrzańskie Pogotowie Ratunkowe w Chicago wspomaga dzieci zmarłego kolegi

Opublikowano

dnia

Członkowie klubu Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chicago zorganizowali zabawę charytatywną na rzecz pomocy dzieciom Jacka Koszarka, zmarłego przed czterema laty członka klubu.

Relacja Andrzeja Baraniaka

Akcja „Pomóżmy dzieciom Jacka” jest prowadzona przy współpracy ze Związkiem Podhalan oraz klubem narciarskim Ski Club. „Co roku organizujemy zabawę, z której dochód całkowity przeznaczamy dla dzieci po zmarłym Jacku Koszarku z grupy podhalańskiej GOPR. Traktujemy to jako swój obowiązek. Jesteśmy to winni śp. Jackowi jako koledze. Kiedy Jacek zmarł najmłodsze z trojga dzieci miało pół roku” – powiedział prezes TOPR Jacek Skoczeń.

Galeria zdjęć

REKLAMA REKLAMA

Obok wpływu z biletów i darowizn od uczestników na konto pomocy przeznaczone zostały pieniądze z licytacji różnego rodzaju prezentów ofiarowanych przez biznesy i sympatyków klubu. „Wylicytowałyśmy 900 dolarów. Wszystko dla dzieci Jacka Koszarka” – powiedziała Zofia Bordyczewska prowadząca wraz Małgorzata Kowalską licytację. Wśród licytowanych produktów były głośniki, kolumny, odtwarzacze, a nawet wycieczka jachtem po jeziorze Michigan.

Kierowany przez Jacka Skocznia klub organizuje również pomoc dla ratowników w Polsce zakupując sprzęt i wyposażenie ułatwiające prace ratowników. Co roku na ten cel przeznaczanych jest kilkanaście tysięcy dolarów. Środki gromadzone są z zabaw i pikników organizowanych przez chicagowski TOPR, który w roku ubiegłym celebrował jubileusz 35-lecia działalności.

Gościem ratowników był pallotyn, ks. dr Wiesław Pęski, były proboszcz parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Bykowni pod Kijowem, a obecnie rektor domu i budowniczy świątyni oraz Duszpasterskiego Ośrodka Pallotyńskiego w tej miejscowości, który podzielił się informacją o postępie prac przy jego budowie. „Jesteśmy przed trzecim etapem budowy. Wyniesiemy się ze starego domku, zburzymy ten domek i na jego miejscu wyrośnie ta część, która formalnie jest częścią główną. Na dole będzie kotłownia i przedszkole na górze. W ten sposób bryła budynku będzie gotowa” – powiedział duszpasterz.

Przed budowniczym jest jeszcze etap czwarty inwestycji, być może najtrudniejszy, polegający na pracach wykończeniowych i wyposażeniowych. Realizację całego projektu można śledzić na stronie internetowej parafii www.pallotyni.kiev.ua. Tam również znajdują się informacje w jaki sposób można włączyć się w dzieło budowy tego ośrodka znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza polskich ofiar w Bykowni.

Andrzej Baraniak
abaraniak@radiodeon/com

Źródło: Inf. własna
Zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

News Chicago

Kup niechciane skarby pozostawione w Illinois na aukcji online w tym tygodniu

Opublikowano

dnia

Autor:

Skarbnik stanu Illinois, Michael Frerichs, organizuje w tym tygodniu aukcję online. Chętne osoby mogą licytować ponad 400 przedmiotów nieodebranej własności.

Wśród nieodebranych przedmiotów znajdują się m.in. bransoletka z 14-karatowego złota, złota moneta 5-dolarowa z głową Indianina z 1909 r. i srebrny dolar Carson City Morgan z 1883 roku. Wśród innych dostępnych pozycji są pierścionki, zegarki i inna biżuteria, monety ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów oraz wiele kolekcjonerskich kart sportowych.

Licytacja rozpoczyna się w poniedziałek 6 lutego i potrwa do piątku 10 lutego, ale trzeba się wcześniej zarejestrować.

Przedmioty wystawione na aukcję pochodzą głównie z bankowych skrytek sejfowych, których właściciele od lat nie zgłosili się po odbiór.

REKLAMA REKLAMA

Nieodebrane przedmioty przekazywane są władzom stanu, które z kolei podejmują przez parę lat próby skontaktowania się z ich właścicielami. Jeżeli po określonym terminie nikt nie zgłosi się po nie, rzeczy są wystawiane na aukcję.

Jeśli chcesz wziąć udział w licytacji kliknij tutaj po więcej informacji.

 

Źródło: abc7
Foto: istock/AndreyPopov
Czytaj dalej

News Chicago

Wybory burmistrza w Chicago: Lightfoot prowadzi? Nowy sondaż

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowa grupa o nazwie 1983 Labs podaje, że w ankiecie przeprowadzonej wśród 554 osób, które prawdopodobnie głosowałyby na burmistrza Chicago, burmistrz Lori Lightfoot uzyskała 16% głosów, Willie Wilson 14%, a Paul Vallas 10%. Wcześniejsze sondaże pokazywały inny rozkład poparcia wyborców.

Mimo dobrych wiadomości dla Lori Lightfoot i Wille’go Wilsona, Benjamin Bobo z 1983 Labs, mówi, że byłby ostrożny, jeśli chodzi o pewność, kto będzie w drugiej turze wyborów. Głównie dlatego, że 22% osób biorących udział w ankiecie było niezdecydowanych.

Za pierwszą trójką uplasowali się kolejno: Brandon Johnson, Chuy Garcia, Sophia King, Kam Buckner i Ja’mal Green.

1983 Labs kontaktował się z wyborcami za pośrednictwem mediów społecznościowych i paneli w stylu grup fokusowych, mówiąc tylko po angielsku.

REKLAMA REKLAMA

Dla kontrastu, w zeszłym miesiącu konsultanci grupy M3 ocenili poparcie mieszkańców następująco: Vallas 26%, Garcia 19%, Johnson 12%, Lightfoot 10% i Wilson 9%. Ankieterzy M3 przepytali wyborców w języku hiszpańskim i angielskim za pośrednictwem wiadomości tekstowych i Internetu.

Jeszcze inne badanie – przeprowadzone przez Cor Strategies z przedmieść w zeszłym tygodniu – wykazało, że Lightfoot ma poparcie 23% wyborców a Vallas 21% (remis statystyczny), z Garcią na poziomie 13% i Wilsonem z 8%.

Collin Corbett z Cor Strategies zauważył, że jak dotąd frekwencja we wczesnym głosowaniu w Chicago jest jeszcze niższa niż cztery lata temu, kiedy uczestniczyło w niej tylko 36%, a przestępczość z użyciem przemocy nadal jest problemem numer jeden do rozwiązania dla kandydatów na burmistrza.

Jeśli frekwencja w wyborach miejskich 28 lutego będzie niska, może to dać Vallasowi wzrost nawet o cztery punkty procentowe, ponieważ jego wyborcy mogą być bardziej zmotywowani do oddania głosu, uważa Corbett.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W sobotę odpala swoje silniki Chicago Auto Show. Sprawdź przydatne informacje

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago Auto Show powraca do McCormick Place po raz 116-ty w dniach 11-20 lutego. To będzie 10 dni wielkiego święta wspaniałych samochodów i zakręconych fanów motoryzacji.

Chicago Auto Show to największe i najdłużej odbywające się targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej.

Autorem pierwszego oficjalnego Chicago Automobile Show był Samuel Miles, dawniej promotor pokazów rowerowych. Impreza odbyła się w marcu 1901 roku w Chicago Coliseum znajdującym się przy 1513 S. Wabash Avenue.

Pokaz z 1901 roku obejmował kryty tor, na którym uczestnicy mogli przetestować dziesięć wystawionych pojazdów: pięć z napędem elektrycznym, trzy z napędem parowym i dwa z silnikami benzynowymi. Na wystawie w 1902 roku wystawiono już 100 samochodów.

REKLAMA REKLAMA

Tegoroczny Chicago Auto Show rozpoczyna się 11 lutego, w sobotę.

Bilety można kupować na: https://tickets.drivechicago.com/

Strona internetowa wydarzenia: https://www.chicagoautoshow.com/

Lokalizacja: McCormick Place, South Exhibit Hall, 2301 S. Martin Luther King Drive, Chicago, IL 60616

Pokazy publiczne odbędą się 12-19 lutego, 10:00AM – 10:00PM; 20 lutego, od 10:00AM do 8:00PM.

Wstęp: Zaleca się, aby uczestnicy zakupili bilety z wyprzedzeniem przez Internet. Bilety będą również dostępne w kasach biletowych na McCormick Place w dni publicznych pokazów. Ceny biletów

  • Dorośli: 15 USD
  • Seniorzy (62 lata i starsi): 10 USD
  • Dzieci (w wieku 4-12 lat): 10 USD

Bezpieczeństwo: Wszystkie torby podlegają przeszukaniu. Goście zostaną losowo wybrani do kontroli bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia do poruszania się muszą być zatwierdzone przez kierownictwo pokazu. Hoverboard, Segway i podobne urządzenia nie są dozwolone.

Dostępność: Do McCormick Place można łatwo dojechać samochodem lub środkami transportu publicznego. Odwiedź stronę Chicago Auto Show i sprawdź Wskazówki i parkingi, aby uzyskać więcej informacji.

Wypożyczenie skutera kosztuje 55,00 USD dziennie, a wypożyczenie wózka inwalidzkiego kosztuje 20,00 USD dziennie. Scootaround akceptuje wszystkie główne karty kredytowe. Znajduje się przy Bramie 4 McCormick Place (zachodni kraniec Grand Concourse).

Wypożyczenie skutera i wózka inwalidzkiego odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z bezpłatną infolinią Scootaround pod numerem (888) 441-7575. Odwiedź stronę rezerwacji, aby uzyskać więcej informacji.

Kontakt telefoniczny i informacje o Chicago Auto Show pod numerem 630-495-2282.

 

Źródło: abc7, wikipedia
Foto: YouTube, Chicago Auto Show
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu