Połącz się z nami

Newsroom

Zostawcie stacje emisji spalin! Politycy z Illinois chcą ochronić środowisko w Chicago. To ostatnia deska ratunku

Opublikowano

dnia

Dziewięcioro demokratycznych polityków napisało list do Departamentu Ochrony Środowiska, aby nie zamykać stacji emisji paliw w Chicago. Przekonują oni, że oszczędności negatywnie wpłyną na funkcjonowanie milionów mieszkańców miasta. 1 listopada ma się rozpocząć pierwsza faza zamykania stacji emisji spalin.

List jest jedną ostatnich desek ratunku dla mieszkańców Chicago, którzy jeszcze w tym roku będą zmuszeni do używania jedynej stacji w Skokie na przedmieściach miasta. Przewodniczący Senatu John Cullerton i ośmioro innych demokratycznych polityków prosi, aby pozostawić więcej placówek w mieście.

Więcej spalin

Ustawodawcy przekonują, że oszczędności szacowane na osiem milionów dolarów rocznie „negatywnie wpłyną na funkcjonowanie milionów mieszkańców w całym mieście„. Kongresmeni dodają, że zamknięcie stacji spowoduje zwiększenie się ilości spalin w Wietrznym Mieście.

1 listopada ma się rozpocząć pierwsza faza zamykania stacji emisji spalin. Mają zostać zamknięte między innymi stacja na Forrest Preserve niedaleko Harlem Irving Park.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: dnainfo.com
Foto: Flickr.com/Riley Kaminer

Wybory Prezydenckie 2024

Prawybory Illinois: Rejestracja wyborców online jest możliwa do 3 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Prawybory obu partii w stanie Illinois są zaplanowane na wtorek 19 marca. Aby wziąć w nich udział należy się zarejestrować jako wyborca – jak to zrobić?

Wyborcy w Illinois mają do dyspozycji wiele metod rejestracji do głosowania, w tym rejestrację w dniu prawyborów, która będzie dostępna w niektórych lokalach wyborczych.

Mieszkańcy chcący zarejestrować się do głosowania muszą:

  • Być obywatelem Stanów Zjednoczonych
  • Mieć ukończone 18 lat w dniu wyborów
  • Mieszkać w swoim okręgu przez co najmniej 30 dni przed wyborami
  • Nie mogą odbywać kary pozbawienia wolności w wyniku wyroku skazującego
  • Nie mogą rościć sobie prawa do głosowania gdziekolwiek indziej

Automatyczna rejestracja wyborców jest dostępna w stanie Illinois, także podczas wyrabiania prawa jazdy.

Po uzyskaniu prawa jazdy zgodnego z REAL ID mieszkańcy zostaną zarejestrowani automatycznie, chyba że zrezygnują z tej opcji. W przypadku prawa jazdy, które jest niezgodne z REAL ID osoby fizyczne mogą zostać zapytane, czy chcą się zarejestrować.

Wyborcy mogą również rejestrować się online, a ostateczny termin upływa 3 marca.

Wreszcie, rejestracja wyborców będzie dostępna w lokalnych urzędach okręgowych lub w uczestniczących w programie punktach wyborczych wczesnego głosowania.

W niektórych lokalach wyborczych dostępna będzie również rejestracja w dzień prawyborów.

Pełną listę informacji związanych z rejestracją można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Serhej Calka/
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga: Do 1 marca płacimy I ratę podatku od nieruchomości w powiecie Cook

Opublikowano

dnia

Autor:

Właściciele nieruchomości w powiecie Cook muszą zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości na rok 2023 do 1 marca. Po raz pierwszy od 2021 r. nie ma opóźnień i płatności są zgodne z harmonogramem.

Do opóźnień doszło po raz pierwszy gdy druga rata podatków właścicieli nieruchomości na 2021 r. została ogłoszona 150 dni po zwyczajowym terminie w obliczu miesięcy biurokratycznych sporów. Chociaż jest zwykle płatna do 1 sierpnia, właściciele nieruchomości w powiatu Cook otrzymali te rachunki dopiero w połowie października, a termin ich zapłaty upływał 1 grudnia.

Aktualnie, gdy nie ma opóźnień właściciele nieruchomości mają jedynie 91 dni pomiędzy terminami płatności podatków, co może zwiększyć ich trudności finansowe.

Opóźnienia rozpoczęły się wraz z drugą transzą ustaw o podatku od nieruchomości w 2021 r., kiedy asesor Fritz Kaegi obwinił Radę Rewizyjną Powiatu Cook za brak pomocy w modernizacji systemu komputerowego asesora.

Jednak członek Board of Review, Larry Rogers Jr., stwierdził wtedy, że winę ponosi Kaegi, ponieważ nie wykorzystał starego systemu, a także nowego systemu, aby uniknąć opóźnień.

W zeszłym roku I rata była płatna do 3 kwietnia.

Jak zapłacić rachunek?

Mieszkańcy powiatu Cook mogą płacić podatek od nieruchomości na pięć sposobów.

Płatności można dokonywać:

  • online na stronie cookcountytreasurer.com
  • w dowolnym banku Chase w stanie Illinois
  • w ponad 100 bankach społecznościowych, jeśli podatnik jest posiadaczem konta
  • pocztą
  • w biurze skarbnika pod adresem 118 N. Clark St., pokój 112, Chicago

Innowacyjne narzędzie internetowe na stronie Cookcountytreasurer.com po raz pierwszy oblicza zmiany z roku na rok dla każdej ustawy o podatku od nieruchomości i pokazuje, na co idą pieniądze z podatków.

Nowa funkcja „Where Your Money Goes zapewnia jasny obraz tego, jak zmieniała się kwota podatku od nieruchomości danego właściciela. Oblicza także kwotę, jaką indywidualny właściciel był winien każdemu okręgowi szkolnemu lub innej jednostce samorządu lokalnego w ciągu ostatnich dwóch lat.

 

Źródło: wttw
Foto: istock/Perawit Boonchu/
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga: ComEd wdraża nowy system rozliczeniowy i numery kont

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek ComEd wprowadził duże zmiany w swoim systemie rozliczeniowym, które wpłyną na klientów. Największe przedsiębiorstwo energetyczne w Illinois jest głównym dostawcą energii elektrycznej dla Chicago i dużej części północnego Illinois.

Zgodnie z zapowiedzią przedsiębiorstwa zmiany, które wpłyną na informacje dla klientów i fakturowanie, mają być bardziej „wyrafinowanym” systemem, który ma lepiej służyć klientom. Przedstawiciele ComEd zapowiedzieli też, że w ramach aktualizacji systemu wiele samoobsługowych narzędzi ComEd będzie niedostępnych przez co najmniej sześć dni.

Wdrażany nowy system rozliczeniowy ma za zadanie lepszą obsługę klientów, oznajmili przedstawiciele ComEd w ogłoszeniu. Większość systemów przedsiębiorstwa, w tym usługa Moje konto, jest niedostępna do poniedziałku 19 lutego.

Część zmiany obejmuje przypisanie wszystkim klientom indywidualnym i biznesowym ComEd nowych, unikalnych numerów kont, które, będą związane z klientami mimo przeprowadzek i zmian w usługach.

Innymi słowy – jeśli jesteś klientem ComEd, Twój numer konta wkrótce ulegnie zmianie. W zależności od sposobu płacenia rachunku może być konieczne podjęcie działań.

Co się stanie, jeśli mam skonfigurowaną płatność automatyczną?

Według ComEd klienci, którzy mają skonfigurowaną płatność automatyczną za pośrednictwem przedsiębiorstwa, nie muszą podejmować żadnych działań. Numery kont będą aktualizowane automatycznie, a miesięczne rachunki będą w dalszym ciągu pobierane z wyznaczonego konta czekowego lub oszczędnościowego.

Co się stanie, jeśli opłacam rachunek za pośrednictwem konta bankowego, czeku lub karty debetowej?

Po otrzymaniu nowego numeru konta klienci ComEd płacący rachunki za pośrednictwem banków lub innych instytucji finansowych będą musieli podjąć działania – zaktualizować numer swojego konta, informuje ComEd.

Zmiany dotkną również klientów zarejestrowanych w programie „Budget Billing” ComEd.

Oprócz otrzymania nowego numeru konta, urzędnicy ComEd będą również sprawdzać Twoje miesięczne kwoty rozliczeń co trzy miesiące, a nie co sześć, jak ma to miejsce obecnie. Jeśli średnia kwota rachunku w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmieni się o więcej niż 20% w porównaniu z poprzednią kwotą rachunku budżetowego, kwota rachunku budżetowego zostanie odpowiednio skorygowana.

Urzędnicy ComEd zaznaczają również, że rachunki będą fizycznie wyglądać inaczej, ze zaktualizowanymi kolorami i logo. Numery kont można znaleźć w prawym górnym rogu rachunku papierowego lub w lewym rogu ekranu głównego aplikacji mobilnej ComEd.

Oczekuje się, że nowe numery kont będą widoczne na rachunkach ComEd wystawionych 20 lutego lub w okolicach tej daty, zapowiedzieli przedstawiciele przedsiębiorstwa. Więcej informacji na temat tych zmian można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: ComEd, istock
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu