Połącz się z nami

News Chicago

Pierwsza Konferencja Kobiet w Chicago. „Mam nadzieję, że ta inicjatywa przyniesie dobre rezultaty”

Opublikowano

dnia

W Chicago odbyła się pierwsza w historii miasta konferencja Polek mieszkających w USA oraz Amerykanek polskiego pochodzenia. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była polonijna dziennikarka Małgorzata Ptaszyńska.

Relacja Andrzeja Baraniaka

W murach Northeastern University El Centro w sobotę uczestniczki konferencji w ramach czterech paneli dyskusyjnych rozmawiały o wielu problemach dotyczących pracy, działalności społecznej, biznesowej oraz o samorealizacji kobiet polskiego pochodzenia.

Galeria zdjęć

Gościem konferencji był zastępca konsula generalnego, konsul Robert Rusiecki, który z uznaniem wypowiadał się o inicjatywie.

“To ma szansę przerodzić się w coś trwalszego, mieć ciąg dalszy. Jestem pełen nadziei, że ta inicjatywa przyniesie Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych dobre rezultaty” – powiedział konsul.

W imprezie uczestniczył miejscowy radny Ariel Reboyras, który złożył pomysłodawczyni przedsięwzięcia, Małgorzacie Ptaszyńskiej gratulacje wraz z rezolucją upamiętniającą to wydarzenia, podpisaną przez burmistrza Rahma Emanuela.

Inicjatywę poparły członkinie Polish Women in Business, które entuzjastycznie włączyły się w zorganizowanie konferencji. Prezes PWB Anna Tukiendorf otworzyła obrady, a między innymi jej koleżanki Aneta Grzymała i Marta Almadowar prowadziły panele dyskusyjne.

W roli prelegentek wystąpiły przedstawicielki różnych zawodów: Aurelia Pucińska, Lucyna Migała, Dorothy Prusek, Łucja Mirowska-Kopeć, Maureen C. Pikarski, Carla Knorowski, Diann K. Marszałek, Monika Nalepa i Erika Woźniak.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: Inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSRP

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne