Połącz się z nami

Pro life

100 lat istnienia i miliony przeprowadzonych aborcji. Planned Parenthood celebrowało setną rocznicę założenia

Opublikowano

dnia

Gigant aborcyjny celebrował setną rocznicę założenia. W ciągu całej swojej działalności Planned Parenthood zdążyło przeprowadzić 7 milionów aborcji.

Relacja Emilii Sadaj

Początki działalności aborcyjnego giganta sięgają 1916 roku, kiedy Margaret Sanger 16 października otworzyła pierwszą krajową klinikę kontroli urodzeń. Feministka z Nowego Jorku wyznawała ideologię eugeniki negatywnej opowiadając się za przymusową sterylizacją i aborcją osób z różnego rodzaju niepełnosprawnością.

Dziś Planned Parenthood jest potężną organizacją, posiadającą ponad 800 placówek na terenie całego kraju, które zajmują się usuwaniem ciąży. Od lat wielki sprzeciw obrońców życia wywołuje fakt, iż Planned Parenthood jest dotowane przez państwo.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: lifenews.com
Foto:  CNS photo/Lisa Johnston, St. Louis Review

Kościół

Dzieci niepełnosprawne w rękach polskiego Sejmu. Specjalnie dla Radia DEON Tomasz Terlikowski

Opublikowano

dnia

W Polsce życie dzieci z zespołem Downa może być chronione. Jeżeli posłowie zagłosuje za nowelizacją projektu „Zatrzymaj aborcję”, prawo nie będzie zezwalać na tak zwaną aborcję eugeniczną.

Na naszej antenie Radia Deon publicysta Tomasz Terlikowski wzywa wszystkich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości do poparcia zmian chroniących życie. Pierwsze czytanie w samo południe czasu chicagowskiego.

Sejm zajmie się także drugim projektem wprowadzającym możliwość aborcji na życzenie Komitetu „Ratujmy kobiety”. Nie ma żadnych szans na przyjęcie tych propozycji. Poparcie jednak projektu „Zatrzymaj aborcję” jest realne mówi w naszym specjalnym raporcie o 7.45 rano Tomasz Terlikowski

Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma na celu wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży wyjątku pozwalającego na zabicie dziecka nienarodzonego ze względu na stwierdzoną prenatalnie niepełnosprawność lub chorobę.

Fragment debaty nad ustawą aborcyjną w 2016 roku
[youtube id=”B7tb1pVrvAo” width=”620″ height=”360″]

Pod projektem „Zatrzymaj aborcję” zebrano 830 tysięcy podpisów Polaków. To rekordowy wynik w dotychczasowych zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami antyaborcyjnymi.

 

Czytaj dalej

Pro life

Zdrowie psychiczne dzieci. Jak o nie zadbać w szkole. Spotkanie polityków w Chicago

Opublikowano

dnia

Stanowi politycy oraz pracownicy szkolni spotkali się w poniedziałek w Chicago, aby porozmawiać na temat metod wychowania w szkole. Chodzi o naukę o zdrowiu psychicznym. Ustawodawcy chcą wprowadzić odpowiednie programy na wszystkich poziomach nauczania.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko politycy, ale również nauczyciele i pracownicy socjalni. Celem było znalezienie wspólnego rozwiązania, która miałoby pomóc uczniom nabyć wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego – „Wiemy, że musimy rozmawiać o tym z wszystkimi. Nawet o trudnych rzeczach, jak sposoby zapobiegania samobójstwom” – mówili zgodnie uczestnicy spotkania.

Stanowi politycy chcą wprowadzić program na wszystkich szczeblach nauczania. Mogłoby to zapobiec tragediom zarówno osobistym, jak i rodzinnym oraz w wymiarze społecznym. Jest to szczególnie ważne, w dobie tragedii do jakich dochodzi z użyciem broni.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wandtv.com
Foto: Flickr.com/ Lucélia Ribeiro

Czytaj dalej

News USA

Charlie Gard walczy o życie. Chcą mu pomóc papież Franciszek i prezydent Trump

Opublikowano

dnia

Charlie Gard to 10-miesięczny, angielski niemowlak, chory na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną. Jego rodzice mieli nadzieję na eksperymentalne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Zebrali na ten cel ponad milion dolarów.

Starania o ratowanie życia dziecka mogą się jednak okazać bezowocne, ponieważ sądy europejskie pozwoliły, aby szpital, wbrew woli rodziców, odłączył aparaturę podtrzymującą życie dziecka. Nie pozwolono także, żeby rodzice mogli zabrać Charliego ze szpitala, by zmarł w domu.

Za dziecko i rodziców modli się papież Franciszek. Prosił, by uszanować ich wolę i otoczyć dziecko opieką. Rzymski szpital Dzieciątka Jezus chce zadbać o dziecko. Także Prezydent Donald Trump oferuje pomoc Charliemu, wspierając wysiłki angielskich przyjaciół i papieża Franciszka.

Szpital może podjąć decyzję o odłączeniu aparatury podtrzymującej życie dziecka w ciągu tygodnia. Jego mama mówi, że „skoro Charlie walczy o życie, oni się też nie poddadzą”.

Paweł Kosiński SJ
pkosinski@radiodeon.com

Źródło: www.lifenews.com; www.radiovaticana.va
Foto: Charlie Gard #charliesfight

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne