Połącz się z nami

News Chicago

Z chicagowskiego biegu nic sie nie zmarnuje. Wolontariusze czyszczą ulice parku Granta po maratonie

Opublikowano

dnia

Ktokolwiek był na starcie chicagowskiego maratonu widział tony najwyższej klasy sportowych ubrań leżących po starcie na ulicy. Latynoscy cwaniacy przez dekady zbierali fanty do czarnych śmieciowych worków, a ja bezskutecznie przez lata monitowałem by polscy harcerze czy pracownicy ośrodków pomocy społecznej zebrali te najczęściej luksusowe wdzianka i po upraniu wysłali do Polski bądź rozdali potrzebującym w Wietrznym Mieście.

Relacje Sławka Sobczaka

Od sześciu lat szef biegu Corey Pienkowski zarządza legalną zbiórką dresów, koszulek, kurtek i czapek i pod auspicjami organizatorów Bank of America Chicago Marathon wolontariusze czyszczą ulice Parku Granta by wspomóc dwie charytatywne organizacje lokalne. W zeszłym roku gdy rywalizowało ponad 37 tysięcy biegaczy zebrano ok. 700 worków ważących średnio 20 funtów. Garderoba sportowców z całego świata wypełniła cztery ciężarówki.

Trzy zawiozły cenne czasem wdzianka do AMVETS, siedziby organizacji wspomagającej weteranów wojennych, jedna pojechała do kierowanego przez Phila Kwiatkowskiego Pacific Garden Mission na południu miasta by ubrać bezdomnych. Październikowe ranki gdy odbywa się maraton są zawsze zimne. Synoptycy w niedzielę przewidują, iż o 7:30 gdy ruszą biegacze temperatura sięgnie 58 stopni Fahrenheita – „urobek” zbieraczy będzie pewnie przeciętny bo bywa dużo chłodniej…

[youtube id=”deVPehCAUFE” width=”620″ height=”360″]

39 chicagowski maraton rozpocznie się o 7:30 w niedzielę, jednak już w sobotę mieszkańcy Chicago muszą przygotować się na utrudnienia. W centrum Chicago zamykane są ulice, najgorsza sytuacja będzie panować na północy miasta.

40 tysięcy biegaczy zmierzy się 9 października z własnymi słabościami, oraz trasę mającą ponad 26 mil. Ponad milion kibiców zmierzy się z kolei z utrudnieniami jakie będą mieć miejsce podczas imprezy. Najwięcej problemów będzie sprawiać przemieszczanie się przez Michigan Ave – trasa będzie zamknięta od 35 ulicy aż do Roosevelt Road od 7 rano do 3 po południu.

Pierwsi mogą się rejestrować na linii startu o 5:30 rano. Początek biegu o 7:20 rano, kiedy wystartują niepełnosprawni biegacze. 10 minut później ruszy pierwsza grupa maratończyków.

Wśród gwiazd pojawić się mają aktorzy znani z Hollywood oraz komicy rodem ze sceny. Na starcie obecna będzie także supermodelka Chrusty Turlington.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/Gregory Regalado

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne