Połącz się z nami

News Chicago

Polak z rekordem Guinnessa! Krystian Herba rowerem wjechał na Willis Tower w centrum Chicago

Opublikowano

dnia

Jeszcze nikomu się to nie udało. W sobotę 1 października rzeszowianin Krystian Herba rowerem wjechał na sam szczyt najwyższego budynku w Chicago. Willis Tower to jedna z najtrudniejszych konstrukcji tego typu na świecie.

To był 15 drapacz chmur, na który wskakiwał Krystian Herba i piąty w jego karierze pobity rekord Guinnessa. Jak sam powiedział Radiu Deon Chicago na pewno nie był to ostatni.

W Chicago Polak przeskoczył 3461 schodów i zrobił to w czasie ponad trzy godziny. „Nie było łatwo, bo schody były bardzo strome. Na treningach udawało mi sie pokonywać podobną ilość schodów w czasie o połowe krótszym. To mówi samo za siebie. To była zupełnie inna skala trudności. Musiałem skakać bardzo ostrożnie, bo nie wszędzie była dobra przyczepność. Na szczęście miałem przy sobie dobrych kibiców, którzy we mnie wierzyli i motywowali mnie do samego końca. Udało się. Jestem szczęśliwy” – powiedział naszemu reporterowi Andrzejowi Baraniakowi, polski rekordzista, którego na ostatnim pietrze budynku gorącymi brawami przywitali polscy kibice.

„Było trudniej, niż się spodziewałem. Po pokonaniu 130 pięter zaczęły łapać mnie skurcze w mięśniach. Muszę się przyznać, że były momenty, kiedy miałem po prostu dosyć.” – powiedział niezwykle sympatyczny cyklotrialowiec z Rzeszowa.

ZOBACZ FILM jak Krystian HERBA bije Rekord Guinnessa w CHICAGO

[youtube id=”Tte6_h2r-PE” width=”620″ height=”360″]

„Po pokonaniu trzech tysięcy schodów zostało mi tylko i aż 460. Było wówczas naciężej. Stoczyłem poważną walkę z samym sobą. Do końca miałem 23 piętra. Walka na szczęście okazała się dla mnie zwycięska.” – dzielił się wrażeniami Herba.

Krystian Herba od 20 lat trenuje trial – dyscyplinę, która polega między innymi na przeskakiwaniu murków, czy innych przeszkód na rowerze. Szczególną pasją Krystiana jest pokonywanie schodów. W studio Radia Deon Krystian Herba opowiada o swoich początkach, kiedy nie wiedział jak nazywa się dyscyplina, która tak bardzo zmieniła jego życie.

„Początki były już ponad 20 lat temu, kiedy zaczynałem trenować. Dyscyplina nazywa się trial rowerowy i nie wiedziałem nawet, że ta dyscyplina się tak nazywa. Wtedy nie było internetu, nie było telefonów komórkowych, w telewizji takie rzeczy nie były pokazywane, ciężko było czerpać wiedzę i umiejętności. Wszystko wymyślałem sam. Sam trenowałem przez pierwszych sześć lat. Potem trafiłem na pierwsze zawody i udało mi się zająć dobre miejsce”.

Krystian HERBA po zdobyciu WILLIS TOWER w Chicago
[youtube id=”lB70roGmq-4″ width=”620″ height=”360″]

Z czasem Krystian zaczął odnosić wielkie wielkie sukcesy i wspinać się swoim rowerem na najwyższe budynki świata. Wśród nich znalazły się…

„Tajpej 101 na Tajwanie, Eureka Tower w Melbourne, Shanghai World Financial Center w Szanghaju, Atomium w Brukseli – niewysoka, ale bardzo trudna technicznie konstrukcja. No i oczywiście Pałac Kultury w Warszawie”.

Krystian Herba urodził się 12 sierpnia 1981 roku w Rzeszowie. Karierę sportową rozpoczął w 1995. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, finalista i uczestnik wielu zawodów cyklotrialowych na świecie. Reprezentant Polski w latach 1999-2009. Obecnie zajmuje się pokazami akrobacji rowerowych.

Krystian Herba będzie gościem Radia Deon Chicago 1080am
Poniedziałek 3 października  – godzina 10.40 rano

http://tunein.com/radio/WNWI-1080-s21594/

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne