Połącz się z nami

Ciekawostki

Konkurs na chicagowską choinkę rozpoczęty. Kto w tym roku uroczyście zapali światełka?

Opublikowano

dnia

Przedstawiciele miasta Chicago ponownie rozpoczęli konkurs na najpiękniejszą choinkę, która stanie w centrum. Iglaste drzewo ma po raz drugi ozdobić Millenium Park. Aby zostać wybranym, należy spełniać kilka ważnych kryteriów.

Aplikacje drogą emailową można składać do 21 października. Konkurs otwarty jest dla wszystkich mieszkańców Chicago oraz przedmieść. Według zasad drzewo musi mieć co najmniej 55 stóp wysokości oraz być zlokalizowane mniej niż 100 mil od Wietrznego Miasta. Departament Kultury preferuje także jodłę lub świerk .

Szczęśliwcy z przedmieść

W ubiegłym roku szczęśliwcami okazała się rodzina z Northlake na przedmieściach Chicago, która podarowała swój 63-stopowy świerk. 24 listopada wraz z władzami miasta rodzina zapaliła światełka i uroczyście rozpoczęła sezon świąteczny.

Choinka w tym roku po raz drugi stanie w parku Millenium. Wcześniej, przez 48 lat była ona ozdobą Daley Plaza.

Aplikacje wraz ze zdjęciami można przesyłać pod poniższy adres emailowy DCASE@cityofchicago.org

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: nbcchicago.com
Foto: Flickr.com/  nathanmac87

Ciekawostki

Mieszkanka Aurory ma szansę wygrać milion dolarów w Nowy Rok. Czy będzie miała to szczęście?

Opublikowano

dnia

Autor:

Linda Perkins, grająca w Illinois Lottery, została wybrana jako jedna z pięciu finalistek z 29 amerykańskich loterii. „Powerball First Millionaire of the year” wylosuje jednego szczęśliwca w czasie „Sylwester Dick Clark’s Rockin’ Eve z Ryanem Seacrestem”.

Transmisja odbędzie się na żywo, a szczęśliwie wylosowana osoba wzbogaci się o cały milion dolarów.

„Dowiedziałam się, że wygrałam z wiadomości e-mail w środku dnia pracy, więc byłam naprawdę zszokowana” – powiedziała Perkins. „Nie mogę w to uwierzyć, nadal trudno mi w to uwierzyć – jestem w całkowitym szoku”.

Zgodnie z komunikatem Illinois Lottery, oprócz szansy na wygranie 1 miliona dolarów w Powerball, Perkins wraz z innymi finalistami wygrała już nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 USD oraz zestaw do urządzania imprez sylwestrowych w domu. Są to, między innymi, 70-calowy telewizor, zestaw do karaoke i laptop. A także luksusową kolację dla ośmiu osób i 500 dolarów do wydania w Party City.

Linda Perkins i pozostali finaliści będą oglądać transmisję sylwestrową w domu, korzystając z wygranego pakietu imprezowego, aby sprawdzić, czy ich nazwisko zostanie wywołane tuż po wybiciu północy.

Zgodnie z podaną informacją, artystka country Jessie James Decker, jako korespondentka Powerball, będzie dostarczać aktualizacje z imprezy na żywo przez cały wieczór. Będzie także kontaktować się z każdym z finalistów świętujących w swoich domach w całym kraju.

 

Perkins mówi, że tym razem planuje nie spać po północy „W tym roku myślę, że nie będę spała!”

Pozostali czterej finaliści to Aaron Rose z Slaughter w Luizjanie; Robert Long z Waterloo w stanie Iowa; Brian Mineweaser z Honey Brook w Pensylwanii; i Shari Beenken z Titonki w stanie Iowa.

W zeszłym roku „Sylwester Dick Clark’s Rockin’ Eve z Ryanem Seacrestem” zabrał widzów do każdego z pięciu miasteczek finalistów loterii. Tuż po północy Carlos Mabry z Waszyngtonu został wybrany Pierwszym Milionerem Roku w Powerball 2021.

 

Źródło:fox32, powerball.com

Foto:YouTube

Czytaj dalej

Adwent

Blisko Fox Lake można samemu wyciąć choinkę z lasu. Boże Narodzenie tuż tuż…

Opublikowano

dnia

Autor:

Znalezienie idealnej choinki na Święta Bożego Narodzenia jest tradycją rodzinną. Wiele osób szuka drzewka dla siebie tuż po Święcie Dziękczynienia. Setki z nich odwiedziło w sobotę farmę choinek Richardson Christmas Tree Farm na północnych przedmieściach Spring Grove. Jeszcze tylko do niedzieli moża będzie wybrać i uciąć zielone drzewko dla siebie. 

Wybieranie i ścinanie własnego drzewka na 130 akrowej farmie jest okazją do spędzenia wspaniałego, aktywnego dnia na świeżym powietrzu z rodziną. Zmarzniętym klientom farma zapewnia odpoczynek w ogrzewanej stodole, przy darmowej filiżance kawy lub gorącej czekolady.

Oferuje także sprzedaż wieńców, świątecznych dekoracji i wypieków.

Dla niektórych istnieje sekret znalezienia idealnego drzewa wśród tylu innych. „Musi świetnie pachnieć. Nie może tracić zbyt wielu igieł, gdy  go dotkniesz” – powiedziała Beth Guzik.

„Zrobiliśmy to z naszą rodziną. Właściwie nie robiliśmy tego od kilku lat” – powiedział Geralyn Graham. „Było fajnie, chociaż jest zimno, fajnie jest wyjść z rodziną i ściąć drzewo”.

„Wszyscy wskakują na wóz i wyruszają. Możesz tak naprawdę poświęcić dosłownie tyle czasu ile chcesz, maszerując wokół, wybierając idealną choinkę” – powiedział właściciel farmy Ryan Richardson. Rodzina Richardsonów rozciągnęła tę tradycję na sześć pokoleń, dając rodzinom swoich klientów szansę na uczynienie z niej wyjątkowego dnia. Wielu z klientów farmy zostało tu kiedyś przywiezionych przez swych dziadków, a teraz zabierają tu swoje wnuki.

Gospodarstwo sprzedaje zwykle od sześciu do siedmiu tysięcy drzew rocznie. Ale w tym roku jest mniej dostępnych choinek i nie wystarczy ich dla wszystkich chętnych. „Mieliśmy kilka naprawdę ciężkich lat uprawy, nie było dużo deszczu, ale było gorąco i sucho. I tak w ciągu tych lat nie obserwujemy normalnego wzrostu 12 cali rocznie na choince” – powiedział Richardson.

Z tego powodu Richardson Christmass Tree Farm pozostanie otwarta tylko do 5 grudnia.

 

Źródło:abc7, richardsonadventurefarm.com

Foto:Flickr/liljulier /Don Graham /

Czytaj dalej

Chicago Na Skróty

Niezwykła Księżna Diana w Chicago. Nowa wystawa odkrywa kultową historię tej kobiety

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowa wystawa o księżnej Dianie daje mieszkańcom Chicago możliwość poznania jej życia jako osoby z rodziny królewskiej. Wystawe można zobaczyć w Oakbrook Center 19 w miejsowości Oak Brook. Ceny biletów zaczynają się od 25 dolarów.

„Princess Diana Accredited Access Exhibition” to wystawa, która zawitała na zachodnie przedmieście Chicago. Mieszkańcy miasta mogą teraz z bliska przyjrzeć się kultowej historii księżnej Diany.

Od nowoczesnego podejścia do macierzyństwa do bycia światową ikoną modywedług organizatorów wystawa pokazuje w jaki sposób księżna Diana odcisnęła swoje piętno na świecie.

Historia Diany jest opowiedziana przez wieloletniego fotografa księżnej, Anwara Husseina. Można na niej zobaczyć słynne rzeźby i obrazy, które od lat przykuwają uwagę publiczności.

 Ja mówią organizatorzy wystawy „Po raz pierwszy od 60 lat mężczyzna, który dokumentował każdą chwilę życia Diany, opowiada historię o tym, jak nie zrobiła tego, co jej kazano, ale zamiast tego podążała za głosem serca” 

Wystawa, zlokalizowana w Oakbrook Center 19 w Oak Brook, została otwarta w grudniu, a je zwiedzenie trwa około godziny do 90 minut. Ceny biletów zaczynają się od 25 USD dla dorosłych.

Wystawa „Princess Diana Accredited Access Exhibition” odbywa się jednocześnie w Nowym Jorku i Los Angeles.

 

Źródło:nbcchicago
Foto: Flickr/Robert Sullivan

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne