Połącz się z nami

News Chicago

Dyskretna wizyta Hillary Clinton w Chicago. Cicha kampania w cieniu wielkich wyborczych pieniędzy

Opublikowano

dnia

W cieniu wizyty Donalda Trumpa, Hillary Clinton pojawiła się w czwartek w Chicago na zamkniętym wiecu wyborczym. Nieobecność kamer i dziennikarzy wzbudziła podejrzenie mediów. Była pierwsza dama odpowiadała jednak na pytania na pokładzie samolotu. Odniosła się do informacji o nowej strategii miliardera z Manhattanu.

Przed lądowaniem na lotnisku Midway, Hillary Clinton udzieliła krótkiego wywiadu mediom na pokładzie swojego wyborczego samolotu. Na pytanie o nowe doniesienia Trumpa co do romansów Billa Clintona, była sekretarz stanu odpowiedziała – „Nie będę komentować sposobu w jaki on rujnuje swoją kampanię. Będziecie mogli porównać moje i jego poglądy. Przed nami jeszcze dwie debaty”.

Republikanie to hipokryci

Na scenie w hotelu Hyatt Regency w centrum Chicago oprócz Clinton pojawił się także senator Dick Durbin. Nazwał on Republikanów hipokrytami wspominając pozamałżeńskie sprawy Donalda Trumpa i Rudolpha Giulianniego.

Wcześniej tego samego dnia Hillary Clinton pojawiła się w stanie Iowa, gdzie rozpoczęło się wczesne głosowanie. Bilety na jej spotkanie w hotelu Hyatt rozpoczynały się od 2,7 tysięcy dolarów.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: abc7chicago.com
Foto: CNS photo James Lawler Duggan, Reuters

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne