Połącz się z nami

News Chicago

Kompania Honorowa Wojska Polskiego w centrum Chicago. Na uroczystości zaprasza Robert Nicpoń

Opublikowano

dnia

W najbliższy weekend do Chicago po raz pierwszy przyjedzie pod oddział Kompani Honorowej Wojska Polskiego. Żołnierze w mundurach zaprezentują się w centrum miasta. Na cześć ich przybycia zostanie również wydany specjalny bankiet.

W studio Radia Deon gościem był przewodniczący Komitetu Opieki na Pomnikiem Katyńskim Robert Nicpoń. Jak sam mówi taka wizyta żołnierzy to wydarzenie bez precedensu

„Jest to bezprecedensowe wydarzenie, ponieważ nigdy wcześniej w Chicago, czy w Stanach Zjednoczonych zwarty pod oddział nie występował”

Wojsko wystąpi w ścisłym centrum Chicago na ulicy Michigan Ave (przy budynku Tribune Tower). Robert Nicpoń jest zadowolony z takiego wyboru miejsca

„Tam jest ponad trzy tysiące metrów kwadratowych powierzchni więc chłopaki i orkiestra będzie miała gdzie się zaprezentować. Tam odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Będą odegrane hymny. Będą przedstawiciele amerykańskiej armii oraz władz Chicago”.

Uroczystości z centrum miasta przeniosą się na południe do jednej z placówek Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej. Tam będzie okazja na pamiątkowe zdjęcie z żołnierzami

„Tam również będzie pokaz musztry paradnej w wykonaniu Asysty Wojskowej wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Po tym koncercie będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z żołnierzami, będzie także spotkanie z Polonią. Mam nadzieje, że będzie to miłe doświadczenie dla rodaków mieszkających w Chicago”.

Z okazji wizyty Wojska Polskiego w salach bankietowych White Eagle zostanie wydany uroczysty obiad. Bilety można nabyć we wszystkich placówkach Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej.

Program uuroczystości9620161658955

Sobota 17 września 2016 r.

Godz. 10:30

Pioneer Court, 401 N. Michigan Ave., Chicago

Podniesienie Flag Państwowych, Odegranie Hymnów, pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Godz.  13: 30

Oddział Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej S. Harlem Ave Bridgeview,Il 60455

pokaz musztry paradnej w wykonaniu Asysty Wojskowej wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Godz. 18:00

Sala Bankietowa „ White Eagle” 6839 N.Milwaukee Ave Niles,IL 60714

Uroczysty obiad wydany na cześć zaproszonych gości

Niedziela : 18 września 2016 r.

Godz. 12:30

Bazylika pw.św. Jacka 3636 W.Wolfram Street Chicago,IL 60618

Msza św. w intencji poległych za ojczyznę

Godz. 15:30

Cmentarz św.Wojciecha w Niles,Il

Przemarsz Asysty Wojskowej na cmentarz, Apel Poległych, okolicznościowe przemówienia, złożenie wieńców, wiązanek i kwiatów pod pomnikiem Ofiar Katynia i Tablicą Smoleńską.

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne