News Chicago
„Choroba żyje przede wszystkim w emocjach”. Magda Zakrzewska i podopieczny „Światełka” o pokonywaniu uzależnień

Uzależnienie to choroba niszcząca człowieka we wszystkich sferach jego aktywności. Prowadzi do degradacji życia psychicznego, moralnego i religijnego. Nałóg uniemożliwia także normalne funkcjonowanie w rodzinie i społeczeństwie.
Gościem Radia Deon była Magdalena Zakrzewska, terapeutka współpracująca ze wspólnotą „Światełko”. Na co dzień pracuje ona z ludźmi uzależnionymi i wie, z jak wieloma problemami się oni borykają. W studio pojawiła się z jednym ze swoich podopiecznych- Piotrem, któremu dzięki pomocy terapeutów i wolontariuszy udaje się pozostawać w trzeźwości już trzy lata. Na antenie Piotr twierdził, że wcześniej nie zdawał sobie sprawy z tego, jak łatwo jest wpaść w nałóg
„Nigdy nie spodziewałem się, że zostanę alkoholikiem i narkomanem. Zawsze wydawało mi się, że moje życie potoczy się według jakiegoś schematu. Gdy miałem 13, 14 lat, widywałem ludzi pijących pod budką z piwem, czy w parkach. Siedzieli na ławkach, trzęśli się. Wtedy wydawało mi się, że mnie coś takiego nigdy nie spotka”.
Piotr mówił też o tym, że często wysiłki włożone przez najbliższych w pomoc osobie owładniętej nałogiem są błędne. To sam uzależniony musi zrozumieć, że potrzebuje pomocy
„Pamiętam jak moja siostra mówiła lekarzowi, że nie mam rodziny, że jestem bezdomny, że nie mam dokąd pójść, a ona jest tylko moją znajomą, Wtedy wydawało mi się to bardzo przykre, ale bardzo mi to pomogło. Ktoś się ode mnie odsunął, żeby ktoś inny mógł mi pomóc. Żebym ja sam mógł zobaczyć, co jest z moim życiem nie tak. Miałem wolną rękę , żeby zobaczyć, co jest faktycznie problemem wszystkich moich przykrych doświadczeń w życiu”.
Magdalena Zakrzewska tłumaczy, że uzależnienie fizyczne to tylko jeden z aspektów. Równie mocno cierpi psychiczna sfera człowieka
„Sam alkohol czy narkotyki to tylko fizyczny symptom choroby. Choroba żyje przede wszystkim w emocjach i umyśle i w tym, czym się otaczamy”.
Na antenie Radia Deon Piotr przekonywał, że uzależnieni powinni szukać pomocy zwłaszcza poza kręgiem najbliższej rodziny. Powinna ona przyjść ze strony osób przeszkolonych w tej dziedzinie lub płynąć z doświadczeń innych uzależnionych
„Zawsze wiedziałem, że są ludzie tak samo uzależnieni jak ja, są terapie, terapeuci, jest „Światełko”. Jest mnóstwo instytucji, gdzie można się zwrócić po pomoc. To było właśnie piękne, że nikt mnie tam nigdy nie oceniał, nie skreślał. Nikt nie mówił, że się do czegoś nie nadaję. Wręcz przeciwnie, każdy się cieszył, kiedy wracałem”.
Magdalena Zakrzewska zachęcała wszystkich zainteresowanych do odwiedzania strony internetowej www.swiatelko.com Zapewniała, że jest także możliwość wzięcia udziału w spotkaniach grup terapeutycznych. Aby uzyskać więcej informacji, można dzwonić pod numer telefonu 773 282 82 06
Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com
Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała
News Chicago
Kup niechciane skarby pozostawione w Illinois na aukcji online w tym tygodniu

Skarbnik stanu Illinois, Michael Frerichs, organizuje w tym tygodniu aukcję online. Chętne osoby mogą licytować ponad 400 przedmiotów nieodebranej własności.
Wśród nieodebranych przedmiotów znajdują się m.in. bransoletka z 14-karatowego złota, złota moneta 5-dolarowa z głową Indianina z 1909 r. i srebrny dolar Carson City Morgan z 1883 roku. Wśród innych dostępnych pozycji są pierścionki, zegarki i inna biżuteria, monety ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów oraz wiele kolekcjonerskich kart sportowych.
Licytacja rozpoczyna się w poniedziałek 6 lutego i potrwa do piątku 10 lutego, ale trzeba się wcześniej zarejestrować.
Przedmioty wystawione na aukcję pochodzą głównie z bankowych skrytek sejfowych, których właściciele od lat nie zgłosili się po odbiór.
Nieodebrane przedmioty przekazywane są władzom stanu, które z kolei podejmują przez parę lat próby skontaktowania się z ich właścicielami. Jeżeli po określonym terminie nikt nie zgłosi się po nie, rzeczy są wystawiane na aukcję.
Jeśli chcesz wziąć udział w licytacji kliknij tutaj po więcej informacji.
Źródło: abc7
Foto: istock/AndreyPopov
News Chicago
Wybory burmistrza w Chicago: Lightfoot prowadzi? Nowy sondaż

Nowa grupa o nazwie 1983 Labs podaje, że w ankiecie przeprowadzonej wśród 554 osób, które prawdopodobnie głosowałyby na burmistrza Chicago, burmistrz Lori Lightfoot uzyskała 16% głosów, Willie Wilson 14%, a Paul Vallas 10%. Wcześniejsze sondaże pokazywały inny rozkład poparcia wyborców.
Mimo dobrych wiadomości dla Lori Lightfoot i Wille’go Wilsona, Benjamin Bobo z 1983 Labs, mówi, że byłby ostrożny, jeśli chodzi o pewność, kto będzie w drugiej turze wyborów. Głównie dlatego, że 22% osób biorących udział w ankiecie było niezdecydowanych.
Za pierwszą trójką uplasowali się kolejno: Brandon Johnson, Chuy Garcia, Sophia King, Kam Buckner i Ja’mal Green.
1983 Labs kontaktował się z wyborcami za pośrednictwem mediów społecznościowych i paneli w stylu grup fokusowych, mówiąc tylko po angielsku.
Dla kontrastu, w zeszłym miesiącu konsultanci grupy M3 ocenili poparcie mieszkańców następująco: Vallas 26%, Garcia 19%, Johnson 12%, Lightfoot 10% i Wilson 9%. Ankieterzy M3 przepytali wyborców w języku hiszpańskim i angielskim za pośrednictwem wiadomości tekstowych i Internetu.
Jeszcze inne badanie – przeprowadzone przez Cor Strategies z przedmieść w zeszłym tygodniu – wykazało, że Lightfoot ma poparcie 23% wyborców a Vallas 21% (remis statystyczny), z Garcią na poziomie 13% i Wilsonem z 8%.
Collin Corbett z Cor Strategies zauważył, że jak dotąd frekwencja we wczesnym głosowaniu w Chicago jest jeszcze niższa niż cztery lata temu, kiedy uczestniczyło w niej tylko 36%, a przestępczość z użyciem przemocy nadal jest problemem numer jeden do rozwiązania dla kandydatów na burmistrza.
Jeśli frekwencja w wyborach miejskich 28 lutego będzie niska, może to dać Vallasowi wzrost nawet o cztery punkty procentowe, ponieważ jego wyborcy mogą być bardziej zmotywowani do oddania głosu, uważa Corbett.
Źródło: fox32
Foto: YouTube
News Chicago
W sobotę odpala swoje silniki Chicago Auto Show. Sprawdź przydatne informacje

Chicago Auto Show powraca do McCormick Place po raz 116-ty w dniach 11-20 lutego. To będzie 10 dni wielkiego święta wspaniałych samochodów i zakręconych fanów motoryzacji.
Chicago Auto Show to największe i najdłużej odbywające się targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej.
Autorem pierwszego oficjalnego Chicago Automobile Show był Samuel Miles, dawniej promotor pokazów rowerowych. Impreza odbyła się w marcu 1901 roku w Chicago Coliseum znajdującym się przy 1513 S. Wabash Avenue.
Pokaz z 1901 roku obejmował kryty tor, na którym uczestnicy mogli przetestować dziesięć wystawionych pojazdów: pięć z napędem elektrycznym, trzy z napędem parowym i dwa z silnikami benzynowymi. Na wystawie w 1902 roku wystawiono już 100 samochodów.
Tegoroczny Chicago Auto Show rozpoczyna się 11 lutego, w sobotę.
Bilety można kupować na: https://tickets.drivechicago.com/
Strona internetowa wydarzenia: https://www.chicagoautoshow.com/
Lokalizacja: McCormick Place, South Exhibit Hall, 2301 S. Martin Luther King Drive, Chicago, IL 60616
Pokazy publiczne odbędą się 12-19 lutego, 10:00AM – 10:00PM; 20 lutego, od 10:00AM do 8:00PM.
Wstęp: Zaleca się, aby uczestnicy zakupili bilety z wyprzedzeniem przez Internet. Bilety będą również dostępne w kasach biletowych na McCormick Place w dni publicznych pokazów. Ceny biletów
- Dorośli: 15 USD
- Seniorzy (62 lata i starsi): 10 USD
- Dzieci (w wieku 4-12 lat): 10 USD
Bezpieczeństwo: Wszystkie torby podlegają przeszukaniu. Goście zostaną losowo wybrani do kontroli bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia do poruszania się muszą być zatwierdzone przez kierownictwo pokazu. Hoverboard, Segway i podobne urządzenia nie są dozwolone.
Dostępność: Do McCormick Place można łatwo dojechać samochodem lub środkami transportu publicznego. Odwiedź stronę Chicago Auto Show i sprawdź Wskazówki i parkingi, aby uzyskać więcej informacji.
Wypożyczenie skutera kosztuje 55,00 USD dziennie, a wypożyczenie wózka inwalidzkiego kosztuje 20,00 USD dziennie. Scootaround akceptuje wszystkie główne karty kredytowe. Znajduje się przy Bramie 4 McCormick Place (zachodni kraniec Grand Concourse).
Wypożyczenie skutera i wózka inwalidzkiego odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z bezpłatną infolinią Scootaround pod numerem (888) 441-7575. Odwiedź stronę rezerwacji, aby uzyskać więcej informacji.
Kontakt telefoniczny i informacje o Chicago Auto Show pod numerem 630-495-2282.
Źródło: abc7, wikipedia
Foto: YouTube, Chicago Auto Show
-
News Chicago4 tygodnie temu
Tyranozaura i słynne dzieła sztuki z klocków LEGO można oglądać do poniedziałku w Chicago
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW2 tygodnie temu
Ostatnie bilety na Bal Japoński w Chicago. To najlepsza polska zabawa karnawałowa w aglomeracji
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW4 tygodnie temu
To będą wielkie emocje. Wspólnota Małżeństw Katolickich zaprasza na bal japoński w Chicago
-
News Chicago6 dni temu
Bal Japoński Wspólnoty Małżeństw Katolickich już w sobotę rozbawi Chicago
-
News Chicago2 tygodnie temu
Polonia wybiera. Kto dostanie POLONUSA 2022?
-
News Chicago2 tygodnie temu
C3Psnow czy Holy Plow!? Głosujemy na imiona dla pługów śnieżnych do 31 stycznia
-
News Chicago3 tygodnie temu
Chicago głosuje na imiona dla pługów. Wśród propozycji LollaPOWlooza i Plowcasso
-
News Chicago2 tygodnie temu
Złóż wniosek o pomoc w spłacie zadłużenia hipotecznego w Illinois. Masz czas do końca stycznia