Połącz się z nami

News Chicago

Strachy na Lachy w Chicago! Krzysztof „Grabarz” Grabowski zaprasza wszystkich na najfajniejszą imprezę w mieście

Opublikowano

dnia

W sobotę 31 października po raz pierwszy w Chicago wystąpi zespół „Strachy na Lachy”. Grupa z Piły w zachodniej Polsce zdobyła rynek swoją drugą płytą „Piła Tango”. Od tego czasu krążki regularnie zdobywały nagrody co najmniej „Złotej Płyty” sprzedając się w liczbie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy.

W studio Radia Deon gościł wokalista zespołu Krzysztof „Grabarz” Grabowski, który w Stanach Zjednoczonych przebywa po raz pierwszy. Jak sam zaznacza jednak kultura amerykańska zawsze go fascynowała

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/grabarz-01″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Muzycznie przede wszystkim. Kultura amerykańska nawet w tych najbardziej czarnych czasach była czymś czego można się było przyczepić i z czego czerpać inspiracje”.

REKLAMA REKLAMA

Jednak pierwsza wizyta po ponad 30 latach działalności muzycznej nie jest przypadkiem. Artyście nie podobają się przepisy emigracyjne – przykra sytuacja spotkała go na lotnisku w Londynie

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/grabarz-02″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Takie niefajne wspomnienie z 2004 roku, kiedy pojechaliśmy z <Pidżamą Porno> do Londynie i czekaliśmy na lotnisku dwie godziny. Weszli wszyscy a my nie. Powiedziałem sobie, że nigdy więcej nie chce czegoś takiego przeżyć. Ponieważ mam swoją godność , godność Polaka, godność Krzysztofa Grabowskiego i z pewnych rzeczy świadomie rezygnuję”.

Jednak zespół z pewnością nie rezygnuje z występu w Stanach Zjednoczonych i już jutro pojawi się na deskach Copernicus Center w Chicago. Na imprezę zaprasza sam wokalista Krzysztof Grabowski

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/grabarz-03″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Już jutro w sobotę, w godzinach późno popołudniowych w Copernicus Center, <Strachy na Lachy> zagrają swój pierwszy amerykański koncert. Będzie to koncert z okazji Halloween i bardzo prawdopodobne, że to będzie najfajniejsza impreza Halloweenowa w mieście dla Polaków i dla Polonii. Zagramy wszystkie swoje fajne przeboje, nie tylko <Dzień Dobry>, ale tyle tych fajnych piosenek, które mamy  i których nie znacie. Będziecie mieli okazję poznać, posłuchać i się zakochać”.

Początek koncertu o godzinie 7 wieczorem. Krzysztof Grabowski bardzo prosi wszystkich fanów, aby się nie spóźnili. Pierwszym utworem na imprezie będzie bowiem popularny przebój „Dzień dobry, kocham cię”.

Strachy na Lachy – „Dzień dobry, kocham cię”
[youtube id=”_EdZbopNeS8″ width=”620″ height=”360″]

Bilety można znaleźć pod poniższym adresem

https://www.ticketfly.com/purchase/selectSeats?__utmx=-&__utmv=-&__utmk=31047487&__utmz=1.1446227470.1.1.utmcsr%3Dcopernicuscenter.org%7Cutmccn%3D%28referral%29%7Cutmcmd%3Dreferral%7Cutmcct%3D%2Fstrachy-na-lachy%2F&__utma=1.1305102087.1446227470.1446227470.1446227470.1&__utmc=1&__utmb=1.1.10.1446227470&skinName=tfly&id=888181&seatSelectorOnly=true

Posłuchaj rozmowy Sławka Budzika z Krzysztofem „Grabarzem” Grabowskim
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/krzysztof-grabowski” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Fuzja przedsiębiorstw kolejowych o wartości 31 mld dolarów znacznie zwiększy ruch kolejowy w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Kontrowersyjna fuzja Canadian Pacific Railway i Kansas City Southern o wartości 31 miliardów dolarów niepokoi ustawodawców w Illinois. Senator stanu Dick Durbin był we wtorek w Schaumburgu, wypowiadając się na temat propozycji.

Połączenie przewoźników może dodać do 14 pociągów towarowych dziennie do linii Metra Milwaukee, która biegnie z Elgin do Bensenville.

Planowana umowa jest w trakcie przeglądu przez amerykańską Surface Transportation Board.

Przeciwnicy wyrazili obawy dotyczące zanieczyszczenia hałasem i wpływem na środowisko.

Mówią też, że bardzo długie pociągi będą blokować ruch i blokować przejazdy.

REKLAMA REKLAMA

Durbin powiedział, że istnieją obawy, w jaki sposób kursowanie tak wielu nowych pociągów zwiększy ruch kolejowy i jak wpłynie na różne dzielnice. Choć nie jest przeciwny fuzji, uważa, że należy przeprowadzić więcej badań jej wpływu.

„Chcemy zobaczyć oświadczenie, które naprawdę dociera do obszaru Chicagoland i mierzy wpływ na życie w tym obszarze. I tak naprawdę nie mówimy, że nie można przeprowadzić tej fuzji.”– powiedział Durbin.

„​​Możliwe, że budowa niektórych obiektów kolejowych na zachód od obszar metropolitalny rozwiąże problemy. Jesteśmy gotowi do współpracy z Canadian Pacyfic i innymi liniami kolejowymi, aby to zrobić”.

Jeśli fuzja się uda, linia kolejowa bezpośrednio połączy Kanadę z Meksykiem.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Znaleźliście tą jedyną, najwspanialszą choinkę dla Chicago? Zgłoszenia kandydatek tylko do jutra

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago jak co roku poszukuje „idealnej” choinki, która będzie ozdobą Parku Millennium przez cały sezon świąteczny, lśniąc tysiącami światełek w pobliżu skrzyżowania Michigan Avenue i Washington Street.

Nominacje ma oficjalne bożonarodzeniowe drzewko miasta zostały otwarte 18 września, a mieszkańcy Chicago mogą przesyłać swoje propozycje na adres dcase@cityofchicago.org do 7 października.

Drzewko kandydujące na miejską choinkę musi spełniać kilka warunków; mieć co najmniej 45 stóp wysokości i rosnąć się w odległości mniejszej niż 50 mil od pętli.

Władze miasta stwierdziły również, że preferują mocne świerki norweskie lub jodły, sosny nie będą brane pod uwagę.

Zgłoszenia powinny również zawierać następujące informacje:

REKLAMA REKLAMA
  • Imię i nazwisko właściciela, adres, telefon i adres e-mail
  • Krótki opis, dlaczego choinka powinna być oficjalną choinką Chicago, w tym wszelkie specjalne informacje na temat choinki
  • Co najmniej dwie fotografie drzewa, w tym zbliżenie i szerokie ujęcie

Jeden iglasty zwycięzca stanie się centralnym punktem Wietrznego Miasta i zabłyśnie światełkami 18 listopada. Drzewko pozostanie oświetlone do 8 stycznia.

To długoletnia bożonarodzeniowa tradycja Chicago. Tegoroczne drzewko będzie 109. choinką miasta.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Nie chciałem umrzeć. Chciałem pobiec w maratonie. Biegacz pochodzący z Chicago pokonał raka i startuje w niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

U Angelo Ciardella, pochodzącego z Chicago mieszkańca Orlando, zdiagnozowano raka głowy i szyi/krtani stopnia czwartego. Mężczyzna przeszedł osiem rund chemii i 35 cykli naświetlania. A w tą niedzielę pobiegnie w chicagowskim maratonie.

Każdy, kto chce pokonać morderczą trasę 26,2 mil, musi być twardy i dobrze wysportowany, ale Angelo Ciardella uważa, że ​​jego kluczem do sukcesu jest to, że jest taki uparty.

„Podczas leczenia myślałem, że po pierwsze nie umrę. Jestem zbyt uparty” – powiedział Angelo Ciardella.

Mężczyzna zaczął biegać ponownie rok temu, po zakończeniu leczenia. Powiedział swoim onkologom, że ma niezły cel:

Zamierzał wrócić do miasta, w którym się urodził i pobiec w Bank of America Chicago Marathon.

„Aby pokazać, że mogę pokonać raka, a także pokazać ludziom, że diagnoza raka czwartego stopnia nie jest wyrokiem śmierci” – powiedział Ciardella.

REKLAMA REKLAMA

Jego onkolog twierdzi, że podczas wyczerpującego leczenia w szczytowym momencie pandemii taka postawa była kluczowa.

„Wchodzisz z dobrym nastawieniem. I nadzieją i determinacją. Naprawdę lepiej radzisz sobie z leczeniem i znacznie lepiej z wyzdrowieniem” – mówi dr Michael Herman.

Biegnąc, Ciardella będzie myślał o swojej rodzinie i przyjaciołach, którzy pomogli mu przetrwać.

Ale robi to dla wszystkich pacjentów z rakiem.

„W tym czasie mogą być w swoich najciemniejszych chwilach, ale zaledwie rok lub dwa później mogą biegać lub chodzić i cieszyć się życiem tak, jak kiedyś” – powiedział dr Herman.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu