Połącz się z nami

News USA

System Southwest Airlines już działa. Linie przepraszają pasażerów. Opóźnienia setek lotów i problemy z bagażami

Opublikowano

dnia

Linie Southwest Airlines poinformowały na swoim portalu Twitter, że ich systemy ponownie zaczęły poprawnie funkcjonować. Przedstawiciele linii lotniczych zalecają jednak, aby podróżni przybyli na lotnisko co najmniej dwie godziny przed lotem. Ostrzegają jednocześnie, że w poniedziałek część lotów może zostać opóźnionych a na bagaże trzeba będzie czekać dłużej niż zwykle

Relacja Emilii Sadaj
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/linie-lotnicze” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Klienci linii lotniczych Southwest Airlines przeżyli w niedzielę prawdziwy koszmar, po tym jak zawiodła technologia uniemożliwiając korzystanie ze strony internetowej, z aplikacji telefonicznej. Zakłócenia odnotowały również centra rezerwacji i punkty odprawy na lotniskach.

Pracownicy zmuszeni byli przejść na system obsługi manualnej, co spowodowało monstrualne kolejki I opóźnienia.

Po trwającym kilkanaście godzin paraliżu Southwest Airlines wydaje oświadczenie w którym dziękuje i przeprasza – „Nigdy nie ma za wcześnie, aby podziękować tym wszystkim, którzy rozumieją naszą sytuację. Chcielibyśmy też bardzo przeprosić naszych klientów za problemy. Miejmy nadzieję już wkrótce będą oni mieli lepsze doświadczenia w Southwest Airlines”.

Mimo tego, że system już pracuje normalnym trybem, przedstawiciele linii uczulają, aby na lotnisko przybyć co najmniej dwie godziny przed lotem. Niedzielni pasażerowie muszą również uzbroić się w cierpliwość w czekaniu na swoje bagaże.

Problemy z komputerami Southwest Airlines spowodowały, że ponad 500 lotów linii zostało opóźnionych. We wrześniu American Airlines także zmagało się z awarią swoich systemów.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Rafał Muskala
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: abc7chicago,.com, chicagotribune.com
Foto: Flickr.com/ rachel_pics

News Chicago

Chicagowianka pokieruje specjalnym Covidowym zespołem utworzonym przez Joe Bidena

Opublikowano

dnia

Była szefowa chicagowskiego Departamentu Zdrowia Publicznego, dr Julie Morita pokieruje specjalnym oddziałem do walki z Covid 19 utworzonym przez prezydenta Joe Bidena.

Dr Morita wychowała się w Chicago i do dziś mieszka w dzielnicy Edgewater, położonej na północ od centrum maista przy Uniwersytecie Loyola. Julie Morita przez ponad 20 lat pracowała w Departamencie Zdrowia Publicznego. Z roku na rok systematycznie awansowała, aż do pozycji szefowej całego departamentu.

Jak powiedziała burmistrz miasta Chicago Lori Lightfoot: ,,Doktor Julie Morita zastała dziś krajowym ekspertem zdrowia. Jej więź z naszym miastem Chicago, będzie dla nas ogromnym plusem”.

 

Przypomnijmy, że doktor Julie Morita była pierwszą Azjatką, która kierowała całym Departamentem Zdrowia Publicznego w mieście Chicago.

Za jej kadencji przypadki wirusa HIV spadły do najniższych w historii. Również przypadki bardzo groźnego wirusa Ebola były pod stałą kontrolą departamentu, którym kierowała doktor Julie Morita.

Źródło: WGN

Czytaj dalej

News USA

Atak zimy w amerykańskim stanie Kolorado. Bez prądu pozostaje kilkadziesiąt tysięcy osób

Opublikowano

dnia

W rejonie miasta Denver w kilkanaście godzin spadło od dwóch do czterech stóp śniegu. Metropolia i jej okolice zostały całkowicie sparaliżowane.

Burza śnieżna, która przeszła nad stanem Kolorado, zablokowała między innymi ruch na głównych drogach i lotniskach. Międzynarodowy port w Denver wstrzymał loty na dwa dni.

Odwołano setki połączeń. Odcięty został też dojazd do wielu miejscowości w pobliskich Górach Skalistych.

Na jednej z autostrad w zaspach utknęło niemal sto samochodów, w tym pługi śnieżne. Na ratunek kierowcom wysłano Gwardię Narodową. Do pomocy włączył się także jeden z oddziałów SWAT. Policjanci ewakuowali ludzi do swoich opancerzonych pojazdów.

Po ataku zimy w rejonie Denver bez prądu pozostaje kilkadziesiąt tysięcy odbiorców. Usuwanie skutków burzy śnieżnej może potrwać nawet kilka dni.

Źródło: IAR
Foto: Flickr, arch RD

Czytaj dalej

News USA

Dofinansowanie od rządu $1400 na osobę. Gigantyczny pakiet podpisał Joe Biden

Opublikowano

dnia

Prezydent USA Joe Biden podpisał pakiet stymulacyjny o wartości 1 biliona 900 miliardów dolarów, który ma pomóc Ameryce wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią Covid-19.

Przewiduje między innymi bezpośrednie wypłaty dla Amerykanów po 1400 dolarów, zwiększenie zasiłków dla bezrobotnych i dofinansowanie służby zdrowia.

Określany mianem „Amerykańskiego Planu Ratunkowegopakiet przewiduje idące w setki miliardów dolarów wydatki na przyspieszenie produkcji i dystrybucji szczepionek oraz dofinansowanie służby zdrowia, społeczności lokalnych, edukacji oraz sektorów najbardziej dotkniętych przez pandemię, takich jak linie lotnicze czy restauracje.

Rodziny o dochodach poniżej 150 tysięcy dolarów rocznie dostaną wypłaty w gotówce po 1400 dolarów na osobę, a bezrobotni dodatkowo 300 dolarów tygodniowo. W planie przewidziano też wypłaty od 250 do 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko.

„Ta historyczna ustawa ma wesprzeć kręgosłup naszego kraju – jest szansą dla pracowników, dla klasy średniej, dla ludzi, którzy zbudowali nasz kraj. To jest jej istota” – mówił prezydent USA podczas ceremonii podpisania planu.

„Amerykański Plan Ratunkowy” został uchwalony w Kongresie wyłącznie głosami demokratów. Republikanie krytykowali ustawę argumentując, że jest zbyt kosztowna, niewłaściwie skonstruowana i że zawiera wiele projektów, które są marnotrawstwem publicznych pieniędzy.

Źrôdło: IAR
Foto: Flickr/Office of Public Affairs

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne