Połącz się z nami

News Chicago

Przekaż innym cząstkę siebie. Daj powody do radości. Zostań wolontariuszem Wspólnoty „Jaśmin”

Opublikowano

dnia

W Chicago od ponad ośmiu lat działa Wspólnota Integracyjna „Jaśmin”, która wspiera dzieci niepełnosprawne. Setki osób każdego roku znajduje wsparcie w wolontariuszach Wspólnoty. To oni niosą pomoc tym, którzy często sami nie mogą jej znaleźć.

„Jaśmin” po raz kolejny organizuje akcję poszukiwania wolontariuszy, którzy z własnego serca chcieli by podzielić się swoim szczęściem z innymi. Gościem w studio Radia Deon była Teresa Czyszczoń, mama 19-letniego Dawida z Zespołem Downa. Jak sama podkreśla jej syn uwielbia tu przychodzić.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/jasmin-01″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

Mój syn, on uwielbia tu przychodzić. Uwielbia wyjazdy, które mamy do Camp Vista, czy zimowisko. Ja uważam, że to jest bardzo fajna sprawa, i że wszyscy którzy tu są, myślę, że są bardzo zadowoleni

Sławek Jędryczka w organizacji działa od samego początku. Stał się twarzą Wspólnoty, bo mimo swojej niepełnosprawności jest wolontariuszem i mobilizuje innych do lepszej pracy. Dla niego „Jaśmin” to możliwość pokazania, że niepełnosprawni to także normalni ludzie.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/jasmin-02″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

To pomoże im zobaczyć, że my też jesteśmy normalni, też możemy coś przekazać od siebie. Dajemy też wiele radości wolontariuszom, pokazujemy ten świat z innej strony. Niekoniecznie trzeba mieć wszystko, żeby się cieszyć. My cieszymy się małymi rzeczami, czyli wyjazdami, spotkaniami i grillami.

Z kolei Janusz Bogusz do Wspólnoty przyszedł trzy lata temu. Jak sam mówi był w błędzie myśląc o zachowaniu niepełnosprawnych dzieci.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/jasmin-03″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Przyszedłem do Wspólnoty trzy lata temu z pewnym dystansem i ciekawością. Na dodatek wydawało mi się, że wszystkie dzieci są takie same – reagują tak samo, zachowują się podobnie. Muszę powiedzieć, że byłem w wielkim, wielkim błędzie. Tak jak każdy z nas, tak i każde nasze dziecko jaśminowe jest inne.

Galeria zdjęć z działania Jaśminu

 

Każdy, kto chciałby zostać wolontariuszem, może wypełnić aplikację umieszczoną pod poniższym linkiem. Akcja trwa do 13 sierpnia

http://www.wspolnotajasmin.org/jak-nam-pomoc/zostan-wolontariuszem.html

Pięciolecie Wspólnoty w materiale telewizji Polvision
[youtube id=”JEcwCfxiwtI” width=”620″ height=”360″]

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Facebook/Wspolnota Inegracyjna Jasmin/ Bartek Siepierski, Sebastion Skóra, Jacek Ćwik

News Chicago

Piotr Bobak skazany na 4 lata w sprawie makabrycznego wycięcia dziecka nożem z łona matki

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek 23 stycznia Piotr Bobak został skazany na cztery lata więzienia za utrudnianie dochodzenia w sprawie zabójstwa ciężarnej nastolatki z Chicago w kwietniu 2019 r. Dziecko kobiety zostało wycięte z macicy nożem rzeźnickim.

44-letniemu Piotrowi Bobakowi, który spotykał się z podejrzanym w czasie zabójstwa, uznano czas spędzony w areszcie na poczet zasądzonego wyroku. Mężczyzna opuści więzienie za niecałe cztery miesiące. Następnie musi odbyć sześciomiesięczny okres próbny na podstawie ugody sądowej.

Marlen Ochoa-Lopez, lat 19, była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy poszła do domu dziewczyny Bobaka, Clarisy Figueroa, wierząc, że dostanie darmowe artykuły dla dzieci po tym, jak skontaktowała się z nią na grupie na Facebooku.

Prokuratorzy twierdzą, że córka Figueroa, Desiree Figueroa, odwróciła uwagę ciężarnej albumem ze zdjęciami, podczas gdy jej matka zaczęła dusić Ochoa-Lopez.

REKLAMA REKLAMA

Synek kobiety, Yovanny Jadiel Lopez, został następnie wycięty z jej macicy nożem rzeźnickim.

Kilka godzin później Clarisa Figueroa rzekomo wybiegła z domu, twierdząc, że właśnie urodziła chłopca i że ten nie oddycha. Chłopiec doznał urazu mózgu i był hospitalizowany, ale zmarł kilka miesięcy później.

Ciało Marlen Ochoa-Lopez znaleziono w koszu na śmieci.

Bobak zeznał na rozprawie, że został wprowadzony w błąd przez swoją „ówczesną dziewczynę” i jej córkę. Powiedział, że nie miał wcześniejszej wiedzy na temat tego, co kobiety planowały zrobić, a po fakcie „źle ocenił sytuację” podczas sprzątania miejsca zbrodni.

Żadna z kobiet nie przyznała się do zarzutów morderstwa, porwania, rozczłonkowania ciała i ukrycia zabójstwa. Ich sprawy wciąż są w toku.

 

Źródło: yahoo
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejne zwłoki w jeziorze Michigan. Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Jego ciało zostało wydobyte w niedzielę z jeziora Michigan w pobliżu Museum Campus.

Według policji ciało mężczyzny zostało wydobyte z wody tuż po godzinie 11.00 rano przy 1100 S. Lakeshore Drive w pobliżu Museum Campus.

Osoba została zidentyfikowana jako dorosły mężczyzna, nie mający przy sobie dokumentów.

Śledczy prowadzą śledztwo i czekają na wyniki sekcji zwłok – poinformowała prokuratura. Żadne inne informacje nie zostały ujawnione.

REKLAMA REKLAMA

Do niedawnych głośnych spraw związanych ze zwłokami znalezionymi w jeziorze Michigan należała śmierć prawdopodobnie zamordowanego Krzysztofa Szubera z Polski, o której pisaliśmy wielokrotnie w grudniu, oraz zaginięcie doktoranta Northwestern University,  Petera Salvino, o którym pisaliśmy 20 grudnia.

Źródło: abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Jeśli J.B Pritzker podpisze ustawę, łatwiej będzie zmienić nazwisko w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Ustawa wysłana do gubernatora J.B. Pritzkera zniosłaby ograniczenia dla mieszkańców Illinois, którzy nie mogą zmienić nazwiska z powodu popełnionych w przeszłości przestępstw. Jej zwolennicy twierdzą, że szczególnie pomogłaby osobom transpłciowym lub ofiarom przemocy domowej i handlu ludźmi.

Khadine Bennett z American Civil Liberties Union of Illinois powiedziała, że sponsorzy ustawy, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne, koncentrowali się na potrzebach ludzi mających obawy przed nadużyciami partnerów lub znalezieniem ich przez handlarza.

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieje dożywotni zakaz zmiany nazwisk osób skazanych za kradzież tożsamości lub figurujących w rejestrach państwowych za określone przestępstwa. Inni skazani za przestępstwa mogą czekać 10 lat na zmianę nazwiska.

Zgodnie z nową ustawą, jeśli zostanie podpisana przez gubernatora, sędzia podejmie ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazwiska przy udziale lokalnego prokuratora. Z ustawy skorzystają także osoby transpłciowe.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu