Połącz się z nami

News Chicago

Przekaż innym cząstkę siebie. Daj powody do radości. Zostań wolontariuszem Wspólnoty „Jaśmin”

Opublikowano

dnia

W Chicago od ponad ośmiu lat działa Wspólnota Integracyjna „Jaśmin”, która wspiera dzieci niepełnosprawne. Setki osób każdego roku znajduje wsparcie w wolontariuszach Wspólnoty. To oni niosą pomoc tym, którzy często sami nie mogą jej znaleźć.

„Jaśmin” po raz kolejny organizuje akcję poszukiwania wolontariuszy, którzy z własnego serca chcieli by podzielić się swoim szczęściem z innymi. Gościem w studio Radia Deon była Teresa Czyszczoń, mama 19-letniego Dawida z Zespołem Downa. Jak sama podkreśla jej syn uwielbia tu przychodzić.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/jasmin-01″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Mój syn, on uwielbia tu przychodzić. Uwielbia wyjazdy, które mamy do Camp Vista, czy zimowisko. Ja uważam, że to jest bardzo fajna sprawa, i że wszyscy którzy tu są, myślę, że są bardzo zadowoleni

Sławek Jędryczka w organizacji działa od samego początku. Stał się twarzą Wspólnoty, bo mimo swojej niepełnosprawności jest wolontariuszem i mobilizuje innych do lepszej pracy. Dla niego „Jaśmin” to możliwość pokazania, że niepełnosprawni to także normalni ludzie.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/jasmin-02″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

To pomoże im zobaczyć, że my też jesteśmy normalni, też możemy coś przekazać od siebie. Dajemy też wiele radości wolontariuszom, pokazujemy ten świat z innej strony. Niekoniecznie trzeba mieć wszystko, żeby się cieszyć. My cieszymy się małymi rzeczami, czyli wyjazdami, spotkaniami i grillami.

Z kolei Janusz Bogusz do Wspólnoty przyszedł trzy lata temu. Jak sam mówi był w błędzie myśląc o zachowaniu niepełnosprawnych dzieci.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/jasmin-03″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Przyszedłem do Wspólnoty trzy lata temu z pewnym dystansem i ciekawością. Na dodatek wydawało mi się, że wszystkie dzieci są takie same – reagują tak samo, zachowują się podobnie. Muszę powiedzieć, że byłem w wielkim, wielkim błędzie. Tak jak każdy z nas, tak i każde nasze dziecko jaśminowe jest inne.

Galeria zdjęć z działania Jaśminu

 

Każdy, kto chciałby zostać wolontariuszem, może wypełnić aplikację umieszczoną pod poniższym linkiem. Akcja trwa do 13 sierpnia

http://www.wspolnotajasmin.org/jak-nam-pomoc/zostan-wolontariuszem.html

Pięciolecie Wspólnoty w materiale telewizji Polvision
[youtube id=”JEcwCfxiwtI” width=”620″ height=”360″]

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Facebook/Wspolnota Inegracyjna Jasmin/ Bartek Siepierski, Sebastion Skóra, Jacek Ćwik

News Chicago

Gdy oddamy krew, duch Emily z Arlington Heights wciąż będzie pomagał chorym

Opublikowano

dnia

Autor:

25 lutego w parafii Matki Bożej Przydrożnej odbędzie się zbiórka krwi ku pamięci dziewczynki z Arlington Heights, która zmarła w 2007 roku po dwuletniej walce z ostrą białaczką szpikową.

Emily Ann Holum zachorowała na ostrą białaczkę szpikową gdy miała 4 lata. Przez dwa lata dzielnie toczyła swą walkę z wdziękiem, godnością i determinacją. Była mała, ale potężna, dzięki czemu zyskała pseudonim Mighty Mite. Miała 6 lat, kiedy zmarła.

W czasie leczenia Emmy potrzebowała licznych transfuzji produktów krwiopochodnych, przyjęła ich ponad 100. Teraz jej wdzięczna za ten dar rodzina, organizując zbiórki krwi, może nadal pomagać innym. Uważają, że duch Emily pomaga teraz innych chorym.

Zbiórka krwi pamięci Emily Ann Holum potrwa od 8:00AM do 2:00PM w niedzielę, 25 lutego, w parafialnej sali gimnastycznej, przy435 S. Ridge Ave. w Arlington Heights.

Można po prostu przyjść, ale zaleca się umawianie spotkań. W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt pod adresem Parisnurse@olwparish.org.

 

Źródło: dailyherald
Foto: olwparish
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago rozbrzmiewa muzyką Polaka. Odwiedźcie festiwal „Chopin In the City”

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago trwa VIII festiwal „Chopin In the City”. Z tej okazji do niedzieli włącznie możemy brać udział w różnorodnych, wielokulturowych występach uznanych muzyków, wokalistów i artystów. A 1 marca będziemy świętować specjalną uroczystością urodziny polskiego kompozytora.

Sobota, 24.02.2024, godz. 8:00PM

Green Mill | 4802 N. Broadway | Chicago, Illinois
GRUPA GRAŻYNY AUGUŚCIK
Grażyna Auguścik – wokal
Jon Deitemyer – perkusja
Ben Lewis – fortepian
Jan Kregor – gitara
Ethan Philion – bas
Bilety w cenie 20 dolarów płatne gotówką będą dostępne tylko przy drzwiach.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 12:00PM

Centrum Kopernika | 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
Pracownia Artystyczna Patrycji Stępniak | „Malowanie Chopina” | Rodzinny Jarmark Sztuki
KWARTET ANY EVERLING 
Ana Everling – wokal, perkusja
Hunter Diamond – instrumenty dęte drewniane, perkusja
Kenny Reichert – gitara elektryczna
Edinho Gerber – gitara akustyczna
Bilety w cenie 25 dolarów można kupić online.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 4:00PM

ProMuzyka | 713 W. Wrightwood Avenue | Chicago, Illinois
„Et pereat mundus” projekt 
Roberts Świstelnicki – fortepian, poezja, kompozycja
Greg Artry – perkusja, wokal
Dave Miller – gitara
Katie Ernst – bas, wokal
Marek Feldman – skrzypce
Jon Irabagon – saksofon
Za wstęp przyjmowane będą wolne datki.

Piątek, 03.01.2024, godzina 7:30PM

Akademia Muzyczna PaSO 5400 Lawler Ave. | Chicago, Illinois
Świętujemy urodziny Chopina
Grażyna Auguscik – głos
Ben Lewis – fortepian
Warren Oja – wiolonczela
Andrzej Krukowski – czytanie poezji
Bilety w cenie 30 dolarów będą dostępne przy wejściu.

Serdecznie Zapraszamy!

„To jest takie ważne, żeby naszą obecnością podkreślać to, że jesteśmy ważni w tym środowisku i ważna jest nasza sztuka”, mówiła Grażyna Auguścik w studiu Radia Deon przy okazji okazji VII festiwalu „Chopin In The  City”.

 

Źródło: Sounds And Notes
Foto: YouTube, Sounds And Notes, Lionello Balestrieri, „Fryderyk Chopin przy fortepianie”
Czytaj dalej

News Chicago

Ostatni Koncert tragicznie zmarłej bezdomnej Polki – Emilii Lipińskiej

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już informowaliśmy, w Chicago zmarła młoda Polka, która była bezdomna i grała na skrzypcach na ulicy. Wolontariusze ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego zarejestrowali jej uliczny koncert, nie wiedząc, że był ostatnim, i że więcej Emilki nie zobaczą.

Mamy nadzieję, że rodzinie Emilii Lipińskiej uda się zorganizować jej ostatnie pożegnanie. Rodzina mieszkająca w Rzeszowie czeka obecnie na informacje z prosektorium i kostnicy w Chicago. Ciało Emilli zostało przywiezione tu 11 lutego.

Emilka mówiła wolontariuszom ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, że na skrzypcach zaczęła się uczyć grać jako dziecko w Polsce, a później już na Florydzie jako nastolatka pobierała prywatne lekcje. Nie wiadomo dlaczego mieszkała na ulicy.

Według informacji uzyskanych przez wolontariuszy WŻCh kilka dni przed śmiercią Emilia miała problemy z palcami u nóg i została przyjęta do szpitala. Polce zaproponowano amputację palców, ale Emilia wyszła ze szpitala przypuszczalnie na własne żądanie.

Niedługo po wyjściu ze szpitala Emilię znaleziono martwą. Na drugi dzień w tym samym miejscu zmarła ponoć koleżanka Emilki, która wzięła jej skrzypce i także grała na ulicy.

Z naszą redakcją skontaktowała się Barbara Ziarko, mieszkająca w Rzeszowie ciocia zmarłej. Napisała, że Emilia utrzymywała stały kontakt ze swoją babcią, Ewą Jeziersk-Klusek.

Babcia Emilii chce przylecieć do Chicago a rodzina chciałaby zapobiec skremowaniu jej ciała i pochowaniu w zbiorowym grobie. Rozważa także możliwość sprowadzenia zwłok do Ojczyzny.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu