Połącz się z nami

News Chicago

Stalowe rumaki ruszyły do amerykańskiej Częstochowy. Kilkadziesiąt motocykli w Pielgrzymce Motocyklowej

Opublikowano

dnia

Pielgrzymka Motocyklowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku kilkudziesięciu motocyklistów wyruszyło po raz dziewiąty do amerykańskiej Częstochowy w Pensylwanii, gdzie złożą swoje intencje.

Miejscem startu tradycyjnie jest sanktuarium Matki Bożej ojców Karmelitów w Munster w stanie Indiana. Na miejscu obecny był nasz reporter Andrzej Baraniak, który przysłuchiwał się rykom stalowych rumaków.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/ab-pilegrzymka-motorowa” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

75 stalowych rumaków, które biorą udział w tegorocznej pielgrzymce to dotychczasowy rekord. W przyszłym roku na jubileuszowej pielgrzymce organizatorzy liczą na sto motorów.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/motocykle-03″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Jak do tej pory, to najlepszy wynik, jak powiedziała Daria Łyskawa, która jest współinicjatorką tej pielgrzymki, w przyszłym roku liczy na sto motorów” – mówił na antenie Radia Deon Andrzej Baraniak, który od samego rana przyglądal się przygotowaniom do wyjazdu.

Z kolei Daria Łyskawa podkreśla, że w tym roku do amerykańskiej Częstochowy dołączą również motocykliści z innych Stanów – współorganizatorka ma również nadzieję, że pojawią się „bikerzy” z Kanady

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/daria-lyskawa-o-udziale-innych” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„W sobotę wieczorem i w niedzielę przybędą motocykliści z Nowego Jorku, z New Jersey, jedna dziewczyna z samego Bostonu ma przyjechać. Może w tym roku też zaskoczy nas ktoś z Kanady”.

Dla jezuity Piotra Kochanowicz pielgrzymka jest oznaką wolności. Dzięki niej może być obecny tu i teraz

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/piotr-kochanowicz-o-wolnsci” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Tak jak w dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus mówi, że człowiek może być panem szabatu, dlatego my sobie wzięliśmy jako motocykliści kilka dni wolnego po to, żeby poświętować. Kiedy jadę motocyklem, to nie odbieram telefonów. Jestem skupiony na jeździe i dzięki temu mogę być obecny tu i teraz. Myślę, że wolność to też jest umiejętność życia nie przeszłością, czy rozmyślanie o tym, co się wydarzyło, ani wybieganie do przodu – każdy po takim wyjeździe powraca wewnętrznie uspokojony i oderwany od przeszłości i przyszłości – podkreśla Piotr Kochanowicz.

W pierwszej pielgrzymce wzięło udział czterech motocyklistów. Jak mówiła na antenie Radia Deon Daria Łyskawa z roku na rok było ich coraz więcej – „Zaczęliśmy od czterech motocykli, rok później było 13 motocykli, później było 20, 24, 43, 56, 57 więc rośniemy, ale nie tylko maszyn z Chicago, ale także ze stanów obok, co roku jest coraz więcej”.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źrodło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/ NEWSRP

Więcej zdjęć na stronie
www. newsrp.smugmug.com

 

News Chicago

Nauczycielka z Batavia High School nominowana do tytułu Nauczyciela Roku 2023 Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Nauczycielka z Batavia High School jest jednym z 13 nominowanych do tytułu Nauczyciela Roku 2023 stanu Illinois. Tytuł jest najwyższym odznaczeniem stanowym dla nauczycieli szkolnych. Amber Jirsa, ucząca języka angielskiego, została regionalnym nauczycielem roku w regionie North Suburbs.

Illinois State Board of Education ISBE wręczy nagrodę Nauczyciela Roku i uhonoruje wszystkich nominowanych na bankiecie 29 kwietnia.

Rada corocznie wybiera Regionalnych Nauczycieli Roku oraz Dwujęzycznych, Specjalnych i Wczesnoszkolnych Nauczycieli Roku. Osoby z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem w nauczaniu kwalifikują się do finału Nauczyciela Roku 2023 stanu Illinois, podano w komunikacie.

Komitet składający się z administratorów, nauczycieli, personelu usług edukacyjnych, personelu pomocniczego uczniów i byłych Nauczycieli Roku stanu Illinois wybrał tegorocznych laureatów.

REKLAMA REKLAMA

Kurator edukacji stanu Illinois wybierze spośród finalistów Nauczyciela Roku 2023 stanu Illinois jeszcze tej wiosny. Będzie reprezentował Illinois w Krajowym Programie Nauczyciela Roku Rady Naczelnych Oficerów Szkół Stanowych, podano w komunikacie.

 

Źródło: shaw local
Foto: Batavia Public School District 101
Czytaj dalej

News Chicago

Okay Cannabis, czyli marihuana i alkohol pod jednym dachem w Wheeling. Dzisiaj wielkie otwarcie

Opublikowano

dnia

Autor:

Pierwszy sklep w Illinois, który łączy sprzedaż marihuany i alkoholu, został otwarty w środę w Wheeling, a jego właściciele mają nadzieję, że będzie to miejsce dla klientów do spędzania czasu i wspólnego relaksu. Okay Cannabis prowadzi licencjonowaną sprzedaż konopi pod jednym dachem z West Town Bakery. Wielkie otwarcie już dziś!

W nowo otartym lokalu Okay Cannabis można kupić marihuanę i usiąść w kawiarni serwującej piwo, wino i inne alkohole, a także pieczywo i inne produkty spożywcze.

Współwłaścicielem lokalu jest Charles Mayfield, tymczasowy dyrektor operacyjnym Chicago Public Schools, a także m. in. były radny 47 Okręgu Ameya Pawar. Nawiązali oni współpracę z West Town Bakery, aby prowadzić kawiarnię i przestrzeń eventową, którą można wynająć na przyjęcia urodzinowe lub inne okazje.

Ogromna przestrzeń o powierzchni 12 000 stóp kwadratowych, w miejscu dawnego Twin Peaks w rzędzie restauracji Wheeling na Milwaukee Avenue, jest znacznie większa niż inne sklepy z marihuaną.

REKLAMA REKLAMA

Kawiarnia z barem jest oddzielona od obszaru sprzedaży konopi. Właściciele mają nadzieję, że pewnego dnia dodadzą jednak obszar konsumpcji konopi indyjskich.

Sklep miał wstępne otwarcie w środę, gdy pracownicy wciąż malowali i wykańczali wnętrze. Wielkie otwarcie zaplanowano na piątek, 3 lutego.

The Fifty/50 Restaurant Group, założona przez Scotta Weinera i Grega Mohra, prowadzi piekarnię, a wraz ze swoimi partnerami społecznymi planuje otworzyć w nadchodzących miesiącach dwie kolejne lokalizacje Okay Cannabis, w West Town i Evanston. West Town Bakery ma już cztery lokalizacje w Chicago.

Goście muszą okazać dowód, że mają 21 lat, aby wejść do lokalu, ale dzieci z rodzicami lub opiekunami mogą przebywać w kawiarni.

Po dwuletnim opóźnieniu w udzielaniu licencji sklepom z marihuaną, stan przyznał 192 licencje w 2022 r. Jednak bardzo niewielu właścicieli było w stanie otworzyć swoje lokale z powodu braku finansowania oraz opóźnień w zagospodarowaniu przestrzennym i budowie.

Do tej pory otwarto tylko sześć sklepów, w tym trzy w centrum Chicago, a także Okay, Altius w Round Lake Beach i Ivy Hall w Crystal Lake.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: The Fifty/50 Restaurant Group, istock/fizkes
Czytaj dalej

News Chicago

Więcej strasznych szczegółów w sprawie śmierci Reginy Michalski znalezionej w zamrażarce

Opublikowano

dnia

Autor:

96-letnia Regina Michalski najwyraźniej zmarła dwa lata przed znalezieniem jej zwłok w garażowej zamrażarce. Jej córkę Evę Michalski, używającej także nazwiska Eva Bratcher, oskarżono o ukrywanie śmierci matki. Zarzutów może pojawić się więcej w trakcie prowadzonego śledztwa. Nie ma jeszcze wyników sekcji zwłok polskiej imigrantki.

Chociaż prokuratorzy nie podali powodu, dla którego jej córka ukrywał śmierć matki, zauważyli, że dowód osobisty znaleziony w domu zawierał zdjęcie Evy Bratcher, ale imię jej matki.

Ponad dwie dekady temu, gdy matka Sabriny Watson miała trafić do więzienia, wydała swojej 14-letniej wówczas córce niepokojący rozkaz: jeśli babcia umrze, pochowaj ją pod innym nazwiskiem, poleciła Eva Michalski/Bratcher.

Gdy ta zapytała dlaczego, usłyszała: „Cóż, jeśli ją pochowasz, idiotko, pod nazwiskiem Regina Michalski, nie dostanę już jej czeków, a te czeki są mi potrzebne” – wspomina Watson.

REKLAMA REKLAMA

Na początku tego tygodnia śledczy odkryli ciało Reginy Michalski w zamrażarce przechowywanej w garażu dwumieszkaniowego domu, w którym mieszkała ona i jej córka Eva Michalski/Bratcher w Portage Park.

Oprócz fałszywego dowodu tożsamości śledczy znaleźli w domu dokument, który wyglądał, jakby był podpisany przez Reginę Michalski – ale datowany po jej rzekomej śmierci, którą Bratcher odnotowała w kalendarzu jako godzinę 2:00PM 4 marca 2021 r.

Pokwitowanie znalezione w domu wykazało, że córka Reginy Michalski kupiła zamrażarkę od Abt tydzień po rzekomej śmierci jej matki, poinformowali prokuratorzy.

Przyczyna śmierci polskiej imigrantki nie została jeszcze ustalona, biuro medycyny sądowej może potrzebować czasu do końca tygodnia, aby całkowicie rozmrozić ciało do sekcji zwłok.

Policja bada, czy Eva Bratcher faktycznie pobierała czeki z ubezpieczenia społecznego jej matki lub inne świadczenia po jej śmierci. Na razie aresztowana kobieta usłyszała zarzuty zatajenia śmierci matki i posiadania fałszywego dowodu osobistego.

Podczas czwartkowej rozprawy sędzia David Kelly nazwał zarzuty „bardzo niepokojącymi” i powiedział, że będzie musiała wpłacić kaucję w wysokości 20 000 USD, aby została zwolniona z monitoringu elektronicznego.

Po zwolnieniu z aresztu będzie mogła wrócić do swojego domu, ale sędzia ostrzegł ją przed „bezprawnym kontaktem” z innymi lokatorami budynku, którzy są potencjalnymi świadkami.

Ciało Reginy Michalski zostało odkryte po tym, jak mieszkająca w Kentucky wnuczka kobiety, 38-letnia Sabrina Watson zadzwoniła na policję i poprosiła o sprawdzenie stanu zdrowia.

Sabrina Watson (z lewej) z babcią Reginą Michalski

Watson powiedziała, że przez lata przeglądała nekrologi, szukając imienia swojej babci. Michalski nie była w dobrym zdrowiu, kiedy wnuczka widziała ją po raz ostatni. Jej matka zablokowała jej numer i za każdym razem, gdy odwiedzała Chicago, nikt nie odpowiadał.

Odseparowana od lat Watson w pewnym momencie zrobiła drastyczny krok, aby ostrzec ludzi przed kontaktami ze swoją matką: stworzyła stronę na Facebooku zatytułowaną „Trzymaj Evę Michalski/Bratcher w więzieniu”.

„Ta strona ma na celu ostrzeżenie KAŻDEGO, kto zna Evę Michalski (alias Eva Bratcher, alias Ewa Michalska i prawdopodobnie inne pseudonimy), że jest NIEBEZPIECZNYM PRZESTĘPCĄ!” mówi strona.

Bratcher ma wrócić do sądu 21 lutego.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, rodzina Michalski
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu