Połącz się z nami

News Chicago

Tornado w okolicach Chicago. Gubernator tworzy Centrum Alarmowe, a Czerwony Krzyż schroniska dla ofiar

Opublikowano

dnia

W poniedziałkowy wieczór wiele osób nie mogło uwierzyć, że to drugi dzień lata. 13 trąb powietrznych, które przeszło przez Stany Zjednoczone spowodowało wiele zniszczeń. Nie inaczej było w stanie Illinois.

Narodowe Centrum Pogodowe poinformowało o trąbie powietrznej w Coal City, na południowo-zachodnich przedmieściach Joliet. Tornado pozbawiło prądu, oraz dachu nad głową wiele osób.

W związku z katastrofą gubernator stanu Bruce Rauner  stworzył specjalne Centrum Alarmowe w Springfield, które ma pomóc mieszkańcom jeżeli matka natura ponownie objawi swe oblicze. Centrum pozostanie w gotowości do odwołania.

REKLAMA REKLAMA

Zniszczone domy przez tornado
[youtube id=”TXFaiZJsoQg” width=”620″ height=”360″]

Również amerykański Czerwony Krzyż otwiera w północnej części stanu Illinois dwa schroniska mające posłużyć za tymczasowe siedziby dla osób, które zostały bez dachu nad głową.

Wolontariusze zadbają o potrzeby osób, które zgłoszą się do schronisk. Ken Cozzi, szef oddziału Amerykańskiego Czerwonego Krzyża na obszar południowo zachodnich przedmieść powiedział, że żywność dla dorosłych, dzieci i niemowląt i lekarstwa to dopiero początek pomocy.

Adresy schronisk:

Coal City High School, 655 W. Division Street, Coal City

Ellice Dinges Center, 202 South West, Sublett

Dodatkowo, w miejscowości Braidwood w siedzibie straży pożarnej, przy 275 W. Main Street Amerykański Czerwony Krzyż, korzystając z gościnności strażaków będzie zapewniał osobom, które ucierpiały na skutek tornada wodę, kawę i jedzenie.

Czerwony Krzyż, jak zawsze w takich przypadkach zachęca do wsparcia finansowego ofiar żywiołu. Można to zrobić na stronie internetowej: www.redross.org lub dzwoniąc pod numer 1-800 RED CROSS.

Czerwony Krzyż informuje też, że jeżeli ktoś chciałby pomóc jako wolontariusz w okolicy Coal City, powinien sprawdzić konkretne zapotrzebowanie na stronie Facebooka Coal City Area Tornado.

Poniedziałkowe załamanie pogody udzieliło się także pasażerom na chicagowskich lotniskach. Wiatr o sile 80 mil na godzinę spowodował odwołanie co najmniej ponad 500 lotów z O’Hare i Midway.

Meteorolodzy zapowiadają kolejne burze w środę.

Rafał Muskała, Agnieszka Warzecha
rmuskala@radiodeon.com, awarzecha@radiodeon.com

Źródło: cnbcchicago.com, cltv.com, foxnews.com
Foto: Flickr.com/ Craig ONeal

News Chicago

Wędkowali na lodzie i wpadli do stawu. Nie żyje małżeństwo z zachodniego Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Para z zachodniego Illinois zmarła w szpitalu kilka godzin po tym, jak zastępca szeryfa wyciągnął ich ze stawu na farmie. Prawdopodobnie doszło do wypadku podczas łowienia ryb pod lodem – poinformowała policja.

Sean D. Chaney, lat 52, i jego żona, Dawn A. Chaney, lat 50, oboje z LaHarpe w stanie Illinois, zmarli w sobotę wieczorem w szpitalu w West Burlington w stanie Iowa po kilkugodzinnych wysiłkach ratowników i lekarzy by ich ocalić – poinformowało biuro szeryfa powiatu Hancock.

Policja znalazła parę w stawie rolniczym w pobliżu Durham w stanie Illinois po tym, jak dyspozytorzy otrzymali telefon około 3:45.PM, że dwie osoby znajdowały się w wodzie.

Zdarzenie zostało opisane jako prawdopodobny wypadek podczas wędkowania pod lodem.

Funkcjonariusz zdołał wyciągnąć mężczyznę i kobietę ze stawu, kilka minut po przybyciu pogotowia na miejsce zdarzenia w pobliżu Durham, nieposiadającej osobowości prawnej społeczności powiatu Hancock, położonej około 100 mil na północny zachód od Springfield, w pobliżu rzeki Mississippi.

REKLAMA REKLAMA

Ofiary przewieziono do Great River Medical Center w West Burlington w stanie Iowa, podała policja. Incydent jest nadal badany.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/mariannehoy
Czytaj dalej

News Chicago

Mrs. O’Leary’s Plow zdobyło najwięcej głosów. 7 pługów dostało nazwy w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Na pierwszy w mieście, chicagowski konkurs „Nazwij pług śnieżny” przesłano ponad 7000 zgłoszeń. Głosowanie na 50 finalistów plebiscytu rozpoczęło się 15 stycznia, a w piątek miasto przedstawiło siedmiu zwycięzców, którzy zdobyli najwięcej głosów w konkursie.

Zwycięzcy głosowania to:

  1. Mrs. O’Leary’s Plow
  2. Da Plow
  3. Salter Payton
  4. Sears Plower
  5. Sleet Home Chicago
  6. Holy Plow!
  7. Jean Baptiste Point du Shovel

Poziom zaangażowania mieszkańców w plebiscyt był naprawdę wysoki, powiedziała burmistrz Lori Lightfoot w oświadczeniu. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i miłością do Chicago.

Jak informuje miasto, w konkursie na nazwy pługów śnieżnych oddano ponad 80 000 głosów. Organizatorzy  rozszerzyli listę zwycięzców z sześciu do siedmiu dzięki prawie remisowi na szóstym miejscu.

REKLAMA REKLAMA

Owocem kreatywnej zabawy mieszkańców Chicago będą zwycięskie nazwy dumnie wywieszone na siedmiu pługach śnieżnych działających w całym mieście.

Mieszkańcy, którzy przesłali zwycięskie nazwiska, otrzymają jako pierwsi możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wymienionym pługiem śnieżnym, poinformowało biuro Lightfoot.

Możesz śledzić nazwane pługi śnieżne w czasie rzeczywistym, wraz z resztą floty Chicago, za pośrednictwem miejskiego narzędzia do śledzenia pługów.

Niektóre nazwy w rywalizacji były aluzjami do kultowych filmów – takie jak „Austin Plowers”, „Best in Snow”, „C3-Psnow” i „Ferris Blizzard’s Day Off” – podczas gdy inne celebrowały bardziej muzyczną stronę sztuki, z nazwami jak „B.B PlowKing”, „Plows on Parade”, „Chance the Scraper” i „Hey Now, You’re a Plough Star”.

Były też nazwy, które były hołdem dla samego miasta, takie jak „Sleet Home Chicago”, „Sears Plower” i „Mrs. O’Leary’s Plough”, a także nazwy prawdopodobnie przesłane przez fanów Cubs, takie jak „Ernie Snowbanks”, „Sammy Snowsa” i „Holy Plough!” .

 

Źródło: nbc
Foto:YouTube, istock/o:aetb
Czytaj dalej

News Chicago

Darmowy wstęp do Shedd Aquarium w lutym. Zobaczcie karmienie rekinów!

Opublikowano

dnia

Autor:

Shedd Aquarium oferuje mieszkańcom stanu Illinois bezpłatny dostęp do wszystkich stałych wystaw, w tym ekspozycji specjalnych Underwater Beauty i sezonowego Stingray Touch, w wybranych terminach przez cały rok. Aż 10 z tych dni jest przewidzianych na luty.

Nadchodzące bezpłatne dni w Shedd Aquarium dla mieszkańców Illinois to: 7, 8, 9, 14, 15, 16, 21, 22, 23 i 28 lutego. Następne to 1 i 2 marca.

Aby skorzystać z bezpłatnego wstępu obowiązuje wcześniejsza rezerwacja; na miejscu bilety nie będą dostępne.

Rezerwacja jest związana z opłatą transakcyjną w wysokości 3 USD. Wszystkie osoby dorosłe muszą osobiście przedstawić dowód zamieszkania w stanie.

REKLAMA REKLAMA

Osoby otrzymujące świadczenia SNAP, osoby udzielające pierwszej pomocy w Chicago, personel wojskowy w czynnej służbie i nauczyciele z wybranych stanów mają stały dostęp do zniżki lub bezpłatnego wstępu.

Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie Shedd Aquarium.

John G. Shedd Aquarium powstało w 1930r., znajduje się przy ulicy Lake Shore Drive, przy brzegu jeziora Michigan. Znajdują się w nim ryby, ssaki morskie, ptaki, węże, płazy i owady.

Akwarium znajduje się w kompleksie Museum Campus Chicago, w którego skład wchodzą: Adler Planetarium i Muzeum Historii Naturalnej.

W przeszłości było największym tego typu obiektem na świecie, posiadając około 25 000 ryb i pojemność 5 milionów galonów, do czasu powstania jeszcze większego Georgia Aquarium w Atlancie.

Źródło: nbc, ChooseChicago, Shedd Aquarium, wikipedia
Foto: Shedd Aquarium, YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

czerwiec 2015
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu